- Pandemijos metu svarbias pareigas Šveicarijoje užėmęs Ch. Bergeris pripažino, kad buvo padaryta daug klaidų skiepijant visuomenę
- COVID-19 pandemijos metu buvo galima išvengti masinės mažamečių vakcinacijos
- Vakcinacija nuo koronaviruso yra tiesiogiai susijusi su išaugusia miokardito rizika
Pandemijos metu svarbias pareigas Šveicarijoje užėmęs Ch. Bergeris pripažino, kad buvo padaryta daug klaidų skiepijant visuomenę
Šveicarijos federalinės skiepų komisijos vadovo pareigas ėjęs Christophas Bergeris pripažįsta, kad skiepų komisija gavo „nurodymus iš užsienio“, ir didelė dalis pasiskiepijusių vakcinomis nuo COVID-19 pandemijos metu, susidūrė su miokarditu. To jau neslepia ne tik Lietuvos vakcinų ekspertai, bet ir užsienio mokslininkai, nors žiniasklaidoje ši informacija pateikiama itin atsargiai.
Neseniai duodamas interviu Šveicarijos visuomeninei televizijai ir „InfoSperber“ straipsniuose Ch. Bergeris pripažino jutęs spaudimą iš Federalinės vakcinacijos komisijos (FCV), gavęs nereikalingas rekomendacijas dėl vaikų skiepijimo ir sunkaus šalutinio COVID-19 vakcinų poveikio riziką[1].
Tai jau ne pirmas kartas, kai Ch. Bergeris prisimena 2020-2022 m. laikotarpiu pasaulį sukausčiusią pandemiją, kurios metu jis buvo vienas pagrindinių veikėjų Šveicarijoje, o dabar gali pripažinti ir kai kurias padarytas klaidas.
Pirmą kartą 2023 m. sausio 22 d. laikraštyje „Tages Anzeiger“ išspausdintame straipsnyje jis pripažįsta, kad vakcinos nuo COVID-19 iš tiesų gali sukelti rimtą šalutinį poveikį.
Antrą kartą, kitame interviu tam pačiam laikraščiui, taip pat Šveicarijos visuomeninei televizijai parengtoje temoje „Pagaminta“, jis sakė, kad jei reikėtų vėl daryti tą patį, jau būtų „atsargesnis“, o ypač kalbant apie injekcijas vaikams ir paaugliams bei gyventojams taikytas prievartos priemones.
COVID-19 pandemijos metu buvo galima išvengti masinės mažamečių vakcinacijos
Neseniai savo kanalui SRF duotame interviu, kuris yra „InfoSperber“ straipsnių serijos dalis, kadaise atsakingas už vakcinaciją Šveicarijoje, Ch. Bergeris pripažino padarytas klaidas vakcinacijos proceso metu. Ch. Bergeris neslėpė, kad tarptautiniai susitarimai, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) priimtos direktyvos ir politinis spaudimas darė įtaką Federalinės vakcinacijos komisijos (FCV) priimamiems sprendimams ir kvestionavo jos deklaruojamą nepriklausomumą.
Savo ruožtu Ch. Bergeris pripažino, kad skiepyti vaikus „aiškiai nebuvo būtina“, nors rekomendacijos buvo atsargiai suformuluotos ir iš esmės ignoruojamos. Nepaisant to, kad jis pripažino rimtesnį šalutinį vakcinos poveikį nei oficialiai pranešta, jis gynė mRNA technologiją ir teigė, kad kampanijos nauda didesnė už riziką, o šalutinį poveikį laikė priimtinu kompromisu.
Šveicarijos žiniasklaidoje skelbiama, kad gandai apie įsitikinimų pasikeitimą po jo pagrobimo 2022 m. lieka nepagrįsti, kadangi, kaip nurodoma, Ch. Bergeris ir toliau laikosi savo pagrindinių pažiūrų.
Gydytojas pripažino, kad masinė vakcinacija neapsiėjo ir be savo pasekmių, o dažniausia jų – širdies liga miokarditas.
„Iš visų gyventojų grupių miokarditu po vakcinacijos nuo COVID mRNR vakcina, dažniausiai sirgo jauni vyrai ir paaugliai. Dabar įrodyta, kad dauguma sergančiųjų patyrė širdies pažeidimą, panašų į miokardo uždegimo sukeltą širdies pažeidimą, kuris susijęs ir su padidėjusia mirties rizika. Neįmanoma numatyti, ar nukentėjusieji vėliau sirgs širdies nepakankamumu ar širdies raumens liga, ar net susidurs su staigios mirties rizika sustojus širdžiai“, – teigė jis.
Vakcinacija nuo koronaviruso yra tiesiogiai susijusi su išaugusia miokardito rizika
Tuo tarpu 2024 m. atliktas mokslininkų tyrimas, kuriame buvo analizuojamas ryšys tarp vakcinacijos nuo COVID-19 ir miokardito, parodė, kad toks ryšys tikrai egzistuoja, nors ir nėra didelis[2].
Pateiktose išvadose nurodoma, kad skiepijimas COVID-19 mRNA vakcina yra susijęs su padidėjusia miokardito rizika, tačiau daug mažesne nei rizika, susijusia su COVID-19 infekcija.
„Iki šiol nenustatytas joks aiškus su vakcina susijusio miokardito mechanizmas, todėl reikalingi papildomi epidemiologiniai, klinikiniai ir neklinikiniai tyrimai. EMA nuolat stebės atsirandančius įrodymus ir prireikus atnaujins informaciją visuomenei bei informaciją apie COVID-19 vakcinas.“ – nurodoma šio tyrimo išvadose.
Nors iki šiol žiniasklaidoje apie galimą padidėjusią riziką susirgti miokarditu pasiskiepijus vakcina nuo koronaviruso, kalbama dar vangiai, prabilę ekspertai neslepia – toks ryšys tikrai egzistuoja.
To neslėpė ir iki tol labai aštriai už šių vakcinų naudą kovojęs prof. Saulius Čaplinskas, galiausiai rėžęs, kad vakcinos nuo koronaviruso gali pakenkti ne tik širdies raumeniui, bet ir tapti vėžinių susirgimų priežastimi.
2022 metais mokslininkai taip pat atliko tyrimą, kad išsiaiškintų, ar tikrai mRNA vakcinos gali iššaukti padidėjusią riziką susirgti miokarditu ir perikarditu. Buvo pastebėta, kad šiomis ligomis dažnai suserga jauni vyrai būtent po šios vakcinos[3].
Tyrime, kuriame buvo sušvirkšta 10,6 mln. mRNA vakcinos dozių, buvo fiksuota 411 miokardito ar perikardito atvejų po bet kurios mRNA vakcinos dozės, iš kurių 33-42 proc. teko 18-25 metų amžiaus žmonėms, 58-73 proc. vyrams ir 6-13 proc. žmonėms, kuriems anksčiau buvo nustatyta COVID-19 diagnozė.
Palyginimui, tarp COVID-19 mRNA vakcinos gavėjų šios ligos pasireiškė 12-14 % 18-25 metų amžiaus žmonėms, 52-53 % – vyrams ir 7 % – žmonėms, kuriems per pastaruosius metus buvo nustatyta COVID-19 diagnozė