Už norimą išreikšti nuomonę dėl vėliavų gali tekti brangiai susimokėti
Reaguodama į augantį nepasitenkinimą dėl iškabintų LGBTQ+ vėliavų Ekonomikos ir inovacijų ministerija viešai paskelbė trumpąjį numerį, kuriuo neva galima susisiekti su pačia ministre Aušrine Armonaite ir išreikšti savo nuomonę. Tačiau akylesni internautai pastebėjo, kad nurodytas trumpasis numeris yra ne kas kitas, o organizacijos VšĮ „Mėlyna geltona“ numeris, kuriuo paskambinus asmuo, net ir to pats nesitikėdamas, iškart Ukrainai paaukos 5 eurus. Internautai tai vadina tikrų tikriausia afera, kuri gali paliesti išties savo nuomonę norinčius išreikšti senjorus, o vis daugiau populiarių politikų jungiasi į šią nesąžiningą akciją ir siūlo netgi paskambinus išreikšti nuomonę dėl siaurinamų sostinės gatvių.
Tiek ministrė A. Armonaitė, tiek Ekonomikos ir inovacijų ministerija penktadienį savo socialinėse feisbuko paskyrose pasidalino įrašu, kuriuo ragina gyventojus paskambinti trumpuoju numeriu 1482 ir išsakyti savo nuomones apie ant ministerijos pastato iškabintas LGBTQ+ bendruomenės ir Ukrainos vėliavas.
„Ar pritariate LGBTQ+ vėliavoms ant ministerijos pastato? Skambinkite tel. 1482 ir asmeniškai tai pasakykit ministrei!“ – rašoma ministerijos paskyroje.
Tačiau internautai paragino neapsigauti ir nepulti skambinėti šiuo numeriu, mat tai tikrų tikriausia klasta ir už „nuomonės išsakymą“ gali tekti brangiai susimokėti. Vieni svarstė, kaip apskritai valstybinę įstaigą galima apkarstyti tokiomis vėliavomis, kiti svarstė, kad ministerijos puslapį galimai nulaužė vadinami rusų troliai, mat oficialus ministrės numeris esą nurodytas visai kitas, o savo nuomonę galima išreikšti ir nurodytu A. Armonaitės elektroninio pašto adresu.
Visgi, nesunkiai galima suprasti, kad paskambinus nurodytu numeriu niekas jūsų nuomonės apie vėliavas tikrai neklaus, o veikiau nuo sąskaitos nurašys 5 eurus, mat šiuo metu minėta organizacija paskelbusi akciją „Radadarom!“.
Ar tokie oficialūs pareiškimai, skriejantys iš oficialaus ministerijos puslapio yra apskritai galimi, turint omenyje, kad tokiu būdu visuomenė yra klaidinama? Štai paskambins patikėjęs tokiu įrašu senjoras ne kartą ir ne du, laukdamas, kol kas išklausys jo nuomonės, ir galiausiai gaus jo mėnesinės pensijos dydį siekiančią sąskaitą už mobilaus ryšio operatoriaus paslaugas.
Primename, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija dėl šių nevalstybinių vėliavų iškėlimo pernai metų birželio 4 dieną gavusi kreipimąsi iš Vilniaus miesto 3-ojo policijos komisariato, kad LGBTQ+ simbolika išmargintos vėliavos turi būti nuimtos, tačiau šios taip ir kabo iki šiolei.
Visuomenę su klaidingai nurodytu numeriu nusiskundimams klaidina ir kiti politikai
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su ministre A. Armonaite nėra vienintelės, pranešusios apie „išsakyti“ savo nuomonei skirtą numerį. Prieš kelias dienas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo feisbuko paskyroje taip pat pasidalino trumpuoju numeriu, kad juo paskambinus neva bus registruojamos gatvės, kurias būtina praplatinti. Toks politikavimas iš jau savo kadenciją bebaigiančio mero lūpų – itin klaidinantis, mat pastaruoju metu jis sulaukęs kritikos dėl iniciatyvos siaurinti sostinės gatves[1].
Jam pritarė ir kitas kandidatas į sostinės merus, „laisvietis“ parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. Jis pridūrė, kad nusikalstamas gatvių siaurinimas gali būti sustabdomas skambinant nurodytu trumpuoju numeriu.
Į nesąžiningą akciją įsitraukė net pati premjerė Ingrida Šimonytė, po trečiadienio Vyriausybės posėdžio pareiškusi, kad, jei kažkas joje liko pamiršta, derėtų skambinti trumpuoju numeriu ir ten tai ir pranešti.
Laisvės partijos narys Nerijus Vitkauskas taip pat nurodė šį numerį, norintiems gauti „žolės“, o konservatoriaus Andriaus Navicko teigimu, paskambinus šiuo numeriu Lietuvą neva galima išgelbėti nuo konservatorių.
Trumpąjį numerį nurodė kaip psichologinę pagalbą tiems, kurie jaučiasi nereikalingais
Į akciją kas be ko prisijungė ir „Laisvės TV“ vadovas Andrius Tapinas, savo feisbuko paskyroje pranešęs apie tai, kad skambinti keturženkliu numeriu reikėtų, jei kamuoja bloga savijauta, o žmogus jaučiasi negerai ir niekam nereikalingas.
„Greita ir pigi psichologinė pagalba – skambinkite telefonu 1482. Jums ir padėkos, ir patvirtins, kad esate geras žmogus. Aš paskambinau šiandien penkis kartus ir jaučiuosi ŽYMIAI geriau“, – pareiškė A. Tapinas.
Šį įrašą patalpinęs prieš tris dienas jis taip pat pridūrė, kad į pagalbos fondą Ukrainai jau buvo surinkti 1 858 165 eurai, o tuo tarpu, šiandienos ryto duomenimis, „Radadarom“ sąskaitoje jau buvo 5 834 551 eurai. A. Tapinas svarstė, kad „Radadarom“ greičiausiai aplenks ir Bayraktaro akciją bei taps didžiausia Lietuvos visuomenės paramos akcija.
Komikas Olegas Šurajevas pareiškė, kad jam neseniai paskambino šis keturženklis numeris, o pakėlęs jį neva į sąskaitą gavo 5 eurus, todėl paragino ir kitus paskambinti šiuo numeriu, gal irgi laimė nusišypsos.