Suprasti akimirksniu
  • Dėl sūnaus praradimo E. Muskas kaltina „woke“ kultūrą
  • E. Musko atžala su garsiuoju tėvu bendrauti nenori, atsisakė net pavardės
  • E. Muskas – technologijų inovatorius, dvylikos vaikų tėvas
Šaltiniai
E. Muskas
E. Muskas prakalbo apie lytį pakeitusį savo sūnų. Stop kadras

Dėl sūnaus praradimo E. Muskas kaltina „woke“ kultūrą

JAV milijardierius ir inovatorius Elonas Muskas aštriai sukritikavo „woke“ kultūrą, pažymėjęs, kad būtent ji pražudė jo sūnų. Vienas iš turtuolio vaikų, sūnus Xavieras Muskas, prieš keletą metų pakeitė lytį, pasivadino Vivien Wilson ir nutraukė bet kokius ryšius su savo garsiuoju tėvu.

Pirmadienį E. Muskas davė interviu daktarui Jordanui Petersonui. Interviu metu buvo aptarta daugybė skirtingų temų, o viena jų buvo ir lyties keitimas, žingsnis, kuris pastaraisiais metais ypatingai dažnai pasirenkamas jaunosios visuomenės dalies.

Paklaustas, ką mano apie gydytojų atliekamas lyties keitimo procedūras jaunuoliams, E. Muskas šią praktiką apibūdino kaip „blogį“. E. Muskas sakė, kad jo paties patirtis su savo vaiku Xavieru, kuris dabar vadinasi Vivian, atvėrė jam akis į tai, ką jis pavadino „woke kultūros virusu“, kurį nuo to laiko jis žada tiesiog „sunaikinti“[1]. O toks jo pasiryžimas gali būti susijęs ir su „Twitter“ įsigijimu: perėmęs platformos kontrolę jis vis atviriau ėmė kritikuoti liberaliąją ideologiją.

„Taip nutiko vienam iš mano vyresniųjų berniukų. Iš esmės buvau apgaule priverstas pasirašyti dokumentus už vieną iš mano vyresniųjų sūnų, Xavierą. Tai įvyko dar prieš tai, kai supratau, kas vyksta. Buvo COVID pandemija, todėl buvo daug painiavos ir man buvo pasakyta, kad Xavieras gali nusižudyti, jei to nepadarysiu...“, – atviravo E. Muskas, prisiminęs akimirką, kai jo sūnus nusprendė keisti lytį.

Milijardierius teigia, kad idėjas apie lyties keitimą jaunuoliams propaguojantys asmenys turi sėsti į kalėjimą. Jis pats mena, kad jam, kaip tėvui, nebuvo paaiškinta, jog lytinio brendimo blokatoriai „iš tikrųjų yra tik sterilizacijos vaistai“.

„Iš esmės praradau savo sūnų“, – sakė E. Muskas, akcentavęs, kad jo vaiką pražudė „woke kultūros virusas“.

Iš tiesų, skirtingais moksliniais tyrimais įrodyta, kad lytinio brendimo blokatoriai berniukams sukelia ilgalaikių vaisingumo problemų. Tyrimuose taip pat nustatyta, kad lytinio brendimo blokatorių poveikis gali būti nuolatinis ir nepakeičiamas, paneigiant neretai vyraujančius teiginius, kad tokį poveikį galima panaikinti.

E. Muskas yra vienas turtingiausių pasaulio žmonių. ELTA nuotrauka
E. Muskas yra vienas turtingiausių pasaulio žmonių. ELTA nuotrauka

E. Musko atžala su garsiuoju tėvu bendrauti nenori, atsisakė net pavardės

Prieš keletą metų pasaulį apskriejo žinia, kad garsiojo verslininko atžala pakeitė lytį, pateikė prašymą teisiškai pasikeisti vardą ir pavardę.

Tuomet teismui pateiktame prašyme teigiama, kad E. Musko sūnus, kuris neseniai pakeitė lytį į moterišką, nebenori „gyventi su savo biologiniu tėvu ir būti su juo siejamas kažkokiu būdu, forma ar pavidalu“.

„Nebegyvenu su savo biologiniu tėvu ir nebenoriu būti su juo susijusi jokiu būdu, forma ar pavidalu", – teigiama teismo prašyme.

Anksčiau buvęs Xavieras Alexanderis Muskas, kuriam tuo metu buvo neseniai sukakę 18 metų amžiaus, paprašė teismo įregistruoti naują vardą: Vivian Jenna Wilson. Ši pavardė yra motinos, buvusios E. Musko žmonos Justine.

Po anuomet pasirodžiusios naujienos, jog jo atžala siekia pasikeisti pavardę, kas vyko JAV minint tėvo dieną, E. Muskas tviteryje paskelbė įrašą, jog jis labai myli visus savo vaikus. Vėliau, žiniasklaidos kanalui „The Daily Beast" E. Muskas teigė, kad žiniasklaida be reikalo paskelbė istoriją apie jo atžalą, sakė, kad jis nenori būti vieša figūra, tad svarbu ginti jos teisę į privatumą.

E. Muskas – technologijų inovatorius, dvylikos vaikų tėvas

E. Muskas yra žymus JAV verslininkas, išradėjas ir verslo magnatas, žinomas dėl savo vaidmens steigiant ir vadovaujant kelioms garsioms technologijų bendrovėms, įskaitant „Tesla“ bei „Space X“. Jis taip pat neseniai įsigijo socialinės žiniasklaidos platformą „Twitter“, kurią vėliau pervadino į „X“.

Jis gimė Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), vėliau persikėlė į Kanadą, studijavo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jis buvo vienas iš bendrovės „Zip2“, kuri laikraščiams teikė įmonių katalogus ir žemėlapius, įkūrėjų. E. Muskas taip pat įkūrė „X.com“, internetinių mokėjimų bendrovę, kuri vėliau tapo „PayPal“. 2002 m. „PayPal“ buvo parduota „eBay“ už 1,5 mlrd. dolerių akcijomis.

Vėlesniais metais E. Muskas įkūrė bendrovę „SpaceX“, siekdamas sumažinti kosminio transporto išlaidas, kad būtų galima kolonizuoti Marsą. Bendrovė „SpaceX“ sukūrė raketas „Falcon“ ir „Starship“ bei erdvėlaivį „Dragon“, kuris aprūpina Tarptautinę kosminę stotį (TKS). 2004 m. jis pradėjo dirbti bendrovėje „Tesla Motors“ (dabar „Tesla“) kaip pirmininkas, o vėliau tapo generaliniu direktoriumi ir produktų architektu. Bendrovė „Tesla“ garsėja savo elektromobiliais, akumuliatoriniais energijos kaupikliais ir saulės energijos produktais.

E. Muskas yra vienas iš mokslinių tyrimų organizacijos „OpenAI“, kurios tikslas yra kurti ir skatinti draugišką dirbtinį intelektą žmonijos labui, įkūrėjų. Jo įkurta „Neuralink“ siekia sukurti smegenų ir kompiuterio sąsajos technologiją, kuri padėtų žmonėms bendrauti su mašinomis ir galbūt gydyti neurologines ligas. 2016 m. jis įkūrė „The Boring Company“, kad sumažintų tunelių gręžimo sąnaudas ir laiką, siekdamas sumažinti eismo spūstis miestuose.

Paskutinis jo verslo sprendimas siejamas su „Twitter“. 2022 m. spalio mėnesį už maždaug 44 mlrd. dolerių E. Muskas įsigijo „Twitter“. Nuo to laiko jis įgyvendino svarbius platformos ir jos politikos pokyčius.

E. Muskas – itin ekcentriška asmenybė. ELTA nuotrauka
E. Muskas – itin ekcentriška asmenybė. ELTA nuotrauka

Kalbant apie jo įvaizdį, verslininkas vertinamas kaip ekscentriška, išsišokti linkusi asmenybė, pasižyminti humoru bei prieštaringais, neretai neapgalvotais pareiškimais.

Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „Twitter“ Vernoną Unsworthą, britų narą, dalyvavusį gelbėjant Tailando urve įstrigusius vaikus E. Muskas be jokių įrodymų pavadino „pedofilu“, o vėliau gynėsi, kad tai buvo jo jaunystėje vartotinas šnekamosios kalbos žodis. Jis taip pat susilaukė nemalonės, kai paskelbė, kad „užsitikrino finansavimą“, kad „Tesla“ taptų privačia įmone. Tai nebuvo tiesa, dėl to jis ir „Tesla“ buvo nubausti po 20 mln. dolerių bauda, o Muskas trejiems metams pasitraukė iš „Tesla“ pirmininko pareigų. E. Muskas buvo kaltinamas prieš profsąjungas nukreipta praktika, įskaitant tariamą darbuotojų, dalyvavusių organizuojant profsąjungas, atleidimą.

E. Muskas turi dvylika vaikų. Luma Pimentel/Unsplash nuotrauka
E. Muskas turi dvylika vaikų. Luma Pimentel/Unsplash nuotrauka

E. Muskas buvo vedęs tris kartus ir turi visą būrį atžalų. Neseniai jis patvirtino, kad šių metų pradžioje su „Neuralink“ vadove Shivona Zili susilaukė kūdikio. Tai trečiasis bendras poros vaikas ir dvyliktoji E. Musko atžala. Su S. Zili jis jau turi du vaikus, dvynius. Jie gimė 2021 m. pabaigoje.

2023 m. rugsėjį E. Muskas ir ankstesnė jo partnerė, muzikantė Grimes susilaukė trečiosios bendros savo atžalos, vardu Techno Mechanius. Pirmasis Grimes ir E. Musko vaikas – berniukas, buvo pavadintas X Æ A-Xii, arba X. Jis gimė 2020 m. Po kelių metų jie paskelbė apie mergaitės Exa Dark Sideræl, slapyvardžiu Y, gimimą.

E. Muskas anksčiau buvo vedęs du kartus. Su pirmąja žmona, kanadiečių rašytoja Justine Wilson, jis susipažino studijuodamas Karalienės universitete Ontarijuje, Kanadoje. Jie susižadėjo 2000 m., o po dvejų metų susilaukė pirmojo vaiko, berniuko Nevados Aleksandro Musko.

Vis dėlto, poros pirmagimis tragiškai mirė nuo staigios kūdikių mirties sindromo, kai jam buvo vos 10 savaičių. 2004 m. J. Wilson ir E. Muskas susilaukė dvynukų Griffino ir Xaviero (Vivian), o 2006 m. – trynukų Kajaus, Saksono ir Damiano. E. Muskas taip pat buvo susituokęs su aktore Talulah Riley, tačiau pora niekada neturėjo bendrų vaikų.

E. Muskas ne kartą yra kalbėjęs apie tai, kokia didelė problema yra sumenkęs žmonijos gimstamumas ir ragino žmones, gyvenančius išsivysčiusiose šalyse, turėti kuo daugiau vaikų. 2023 m. Walterio Isaacsono išleistoje E. Musko biografijoje paskutinių jų vaikų motina S. Zilis atskleidė, jog milijardierius „labai nori, jog protingi žmonės turėtų vaikų“.