Suprasti akimirksniu
  • Milijardierius E. Muskas tapo jau dvylikos vaikų tėvu
  • E. Musko misija – skatinti gimstamumą
  • Per gyvenimą galima susilaukti ir tūkstančio palikuonių
Šaltiniai
E. Muskas
E. Muskas turi jau dvylika vaikų. ELTA nuotrauka

Milijardierius E. Muskas tapo jau dvylikos vaikų tėvu

Milijardierius, inovatorius ir technologijų verslininkas Elonas Muskas patvirtino, kad šių metų pradžioje su „Neuralink“ vadove Shivona Zili susilaukė kūdikio. Tai trečiasis bendras poros vaikas ir dvyliktoji E. Musko atžala.

52-iejų metų verslo magnatas sako, kad šio kūdikio atėjimas į pasaulį jokiu būdu nebuvo laikomas paslaptyje.

„Kalbant apie kažkokią slaptą tėvystę, tai taip pat netiesa. Visi mūsų draugai ir šeima žino. Tai, kad neišleidome pranešimo spaudai, kas būtų keista, nereiškia, kad tai buvo slapta“, – teigė jis[1].

Kūdikis, kurio vardas ar lytis neatskleidžiami, yra dvyliktasis milijardieriaus E. Musko vaikas. Su S. Zili jis jau turi du vaikus, dvynius. Jie gimė 2021 m. pabaigoje.

2023 m. Walterio Isaacsono išleistoje E. Musko biografijoje S. Zilis atskleidė, jog milijardierius „labai nori, jog protingi žmonės turėtų vaikų“, ir pasisiūlė būti spermos donoru, kad jos vaikai būtų genetiškai ir jo.

2023 m. rugsėjį E. Muskas ir ankstesnė jo partnerė, muzikantė Grimes susilaukė trečiosios bendros savo atžalos, vardu Techno Mechanius. Pirmasis Grimes ir E. Musko vaikas – berniukas, buvo pavadintas X Æ A-Xii, arba X. Jis gimė 2020 m. Po kelių metų jie paskelbė apie mergaitės Exa Dark Sideræl, slapyvardžiu Y, gimimą.

E. Muskas anksčiau buvo vedęs du kartus. Su pirmąja žmona, kanadiečių rašytoja Justine Wilson, jis susipažino studijuodamas Karalienės universitete Ontarijuje, Kanadoje[2]. Jie susižadėjo 2000 m., o po dvejų metų susilaukė pirmojo vaiko, berniuko Nevados Aleksandro Musko. Vis dėlto, poros pirmagimis tragiškai mirė nuo staigios kūdikių mirties sindromo, kai jam buvo vos 10 savaičių.

2004 m. J. Wilson ir E. Muskas susilaukė dvynukų Griffino ir Vivian, o 2006 m. – trynukų Kajaus, Saksono ir Damiano. E. Muskas taip pat buvo susituokęs su aktore Talulah Riley, tačiau pora niekada neturėjo bendrų vaikų.

E. Muskas ne kartą kalbėjo, kad gimstamumo mažėjimas yra didelė problema. ELTA nuotrauka
E. Muskas ne kartą kalbėjo, kad gimstamumo mažėjimas yra didelė problema. ELTA nuotrauka

E. Musko misija – skatinti gimstamumą

E. Muskas ne kartą yra kalbėjęs apie tai, kokia didelė problema yra sumenkęs žmonijos gimstamumas ir ragino žmones, gyvenančius išsivysčiusiose šalyse turėti kuo daugiau vaikų[3].

„Visiems vyriausybės vadovams ir žmonėms patariu: būtinai turėkite vaikų, kad sukurtumėte naują kartą“, – sakė jis.

E. Muskas yra teigęs, kad gyventojų skaičiaus mažėjimas dėl mažo gimstamumo kelia daug didesnį pavojų civilizacijai nei visuotinis atšilimas[4]. Jis taip pat pasidalino nuoroda į Pasaulio banko duomenis, iš kurių matyti, kad gimstamumas pasaulyje yra mažiausias nuo 1960 m. Anksčiau E. Muskas yra sakęs, kad mes, kaip visuomenė, turime didinti gimstamumą, kad atsilaikytume prieš senėjimą[5].

Šiuo metu pasaulyje gyvena virš 8 mlrd. žmonių. Tikimasi, kad iki 2080 m. pasaulio gyventojų skaičius pasieks 10,4 mlrd., o nuo 2100 m. gyventojų skaičius gali pradėti mažėti. Kiti modeliai numato, kad 2100 m. pasaulio gyventojų skaičius bus apie 8,8 mlrd.

Dabartinį gyventojų skaičiaus augimą lemia ne didesnis gimstamumas. Pasaulio gyventojų skaičiaus augimą lemia tai, kad mažiau žmonių miršta jauni.

Vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė pasaulyje 2019 m. buvo 72,8 metų, t. y. nuo 1990 m. ji pailgėjo devyneriais metais. Tikimasi, kad iki 2050 m. ji padidės iki 77,2 metų.

Tėvystės rekordas – daugiau kaip 1000 vaikų. Larm Rmah/Unsplash nuotrauka
Tėvystės rekordas – daugiau kaip 1000 vaikų. Larm Rmah/Unsplash nuotrauka

Per gyvenimą galima susilaukti ir tūkstančio palikuonių

Nors istorinius įrašus patvirtinti yra sudėtinga, o kartais net ir neįmanoma, yra manoma, kad buvęs Mongolijos imperijos kaganas Čingischanas yra daugiausiai vaikų susilaukęs vyras. Jo milžiniško haremo tiesioginių palikuonių skaičius svyruoja nuo 1 000 iki 3 000[6].

2003 m. atliktame tyrime apskaičiuota, kad 16 mln. šiandien gyvenančių vyrų yra tiesioginiai Čingischano palikuonys.

Panašūs tyrimai parodė, kad Y chromosomų linija susijusi su mažiausiai dešimčia kitų nepaprastai vaisingų tėvų, įskaitant Čingų dinastijos valdovą Džokangą.

Žinoma, moderniais laikais, inovatyvios bei šiuolaikinės technologijos sukūrė naujų galimybių perduoti savo genetinę liniją.

Pavyzdžiui, fiziologo Bertoldo Wiesnerio tyrimai padėjo sukurti nėštumo testų ir geriamosios kontracepcijos naujoves, tačiau galbūt ironiška, kad žmogus, atlikęs svarbų vaidmenį padedant moterims išvengti nepageidaujamo nėštumo, yra beveik pačioje žmonijos lyderių lentelės viršūnėje pagal daugiausiai vaikų susilaukusių asmenų skaičių.

Kartu su žmona 1940-aisiais Londone jie įkūrė vaisingumo kliniką, kuri dirbo pagal tuo metu prieštaringai vertinamą dirbtinio apvaisinimo projektą. B. Wiesneris buvo maždaug 40 proc. iš 1 500 nėštumų, kuriems klinika padėjo įvykti, spermos donoras, taigi jis buvo maždaug 600 vaikų tėvas.

O neseniai Nyderlandų teisme buvo nagrinėjama byla, kurioje paaiškėjo, kad keturiasdešimtmetis olandų muzikantas Jonathanas Jacobas Meijeris tapo 550-600 vaikų tėvu dėl spermos donorystės.

Internetiniuose skelbimuose, reklamuojančiuose jo, kaip spermos donoro, tinkamumą, jis save apibūdino kaip „muzikinį vikingą-donorą“. Jo profilis sudomino daugybę moterų ne tik Nyderlanduose, bet ir Ukrainoje, Argentinoje, Australijoje ir kitur.