- Tviterio savininkas kritikuoja valdžios cenzūrą ir kalba apie tviterio pelną
- E. Muskas cenzūra kaltina Valstybės departamento Pasaulinio įsitraukimo centrą
- E. Muskas išsisuko nuo atsakomybės dėl įrašo apie „Tesla“
- E. Muskas į teismą kviečiamas dėl neapmokėtų sąskaitų
- E. Muskas atskleidė, jog pastarieji mėnesiai buvo sunkūs
- Tviteris apmokestins prekės ženklus
- E. Muskas į Turkiją siunčia „Starlink“
- „SpaceX“ kovo mėnesį pakils į kosmosą
Tviterio savininkas kritikuoja valdžios cenzūrą ir kalba apie tviterio pelną
Milijardierius, vienas turtingiausių žmonių pasaulyje Elonas Muskas, praėjusias metais nusipirkęs socialinės žiniasklaidos milžinę tviterį, toliau siekia žodžio laisvės ir skaidrumo šioje platformoje.
Tai jis daro viešai kaltindamas menkai žinomą federalinę agentūrą, Valstybės departamento Pasaulinio įsitraukimo centrą (GEC), tuo, kad ši neva yra „didžiausia žaidėja JAV vyriausybės cenzūros ir manipuliavimo žiniasklaida žaidime“.
Pats E. Muskas šiuo metu gali jaustis puikiai: praėjusią savaitę San Francisko teismas atleido jį nuo atsakomybės dėl investuotojų patirtų nuostolių byloje dėl 2018 m. tviteryje paskelbtų melagingų įrašų apie „Teslos“ tapimą privačia bendrove.
Vis dėlto, pasibaigus vienam teismo posėdžiui, E. Muskas gali keliauti tiesiai į kitą. JAV konsultacinė įmonė Niujorko valstijos Aukščiausiajame teisme pareiškė ieškinį tviteriui, reikalaudama maždaug 1,9 mln. dolerių už neapmokėtas sąskaitas.
Milijoniniai ieškiniai šiuo metu su finansiniais sunkumais susiduriančiam tviteriui yra tikras iššūkis. Siekiant padidinti pelną, kompanija net svarsto permainas, po kurių didžiosios įmonės ir prekių ženklai kas mėnesį mokėtų po 1 000 JAV dolerių už paskyras patvirtinančias mėlynąsias žymas.
Vis dėlto, nepaisant šių iššūkių ir atviravimų apie tai, kad pastarieji mėnesiai buvo „labai sunkūs“, E. Muskas dabar teigia, kad tviteris jau visiškai netrukus taps pelningas ir tikėtina, išvengs bankroto.
O kitos E. Musko įmonės, regis, toliau dirba be trikdžių. „Starlink“ netrukus pradės tiekti interneto ryšį Turkijoje, kur sekmadienio naktį įvyko beveik šimtą metų neregėto stiprumo žemės drebėjimas. Tuo tarpu „SpaceX“ jau kovo mėnesį žada pradėti svarbią misiją, kuri gali duoti pradžią Marso užkariavimui.
E. Muskas cenzūra kaltina Valstybės departamento Pasaulinio įsitraukimo centrą
Į savo rankas perėmęs tviterio valdymą E. Muskas drauge su nepriklausomų žurnalistų būriu atskleidė ne vieną buvusių tviterio vadovų ir valdžios rengtą cenzūros bei slėpimo planą. O E. Musko planai paviešinti bet kokią įtartiną informaciją nesibaigia. Dabar milijardierius, kaip jau minėta, kaltinimus žeria Valstybės departamento Pasaulinio dalyvavimo centrui (GEC)[1].
Vienas iš tviterio dokumentų viešinimo autorių, žurnalistas Mattas Taibbi šią federalinę agentūrą apibūdina kaip „analitinę ir žvalgybinę“, tariamai dalyvavusią skiriant nurodymus buvusiems tviterio vadovams dėl platformos turinio cenzūravimo bei slėpimo.
Oficialus GEC tikslas yra „vadovauti, integruoti ir koordinuoti JAV pastangas atskleidžiant užsienio valstybių ir nevalstybinių organizacijų propagandos ir dezinformacijos pastangas“, tačiau tviterio dokumentai jau anksčiau atskleidė, kad kovojama buvo ne tik su dezinformacija, bet ir tiesiog su nepatogia informacija.
Dar pernai paskelbtoje 12-oje tviterio dokumentų dalyje daugiausia dėmesio buvo skiriama būtent GEC įsitraukimui vykdyti dalies tviterio paskyrų cenzūrą ir jų slopinimą.
„Jie kelia grėsmę mūsų demokratijai“, – apie šią agentūrą dabar kalba E. Muskas.
E. Muskas išsisuko nuo atsakomybės dėl įrašo apie „Tesla“
Kaip jau minėta, E. Muskas neseniai pasiekė svarbią pergalę teismo salėje. San Francisko prisiekusieji paskelbė palankų verdiktą byloje dėl atsakomybės prieš investuotojus, kurie skelbė apie dėl E. Musko kaltės patirtus nuostolius. Po 2018 m. tviteryje E. Musko paskelbtų teiginių, esą „Tesla“ taps privačia bendrove, elektromobilių gamintojos „Teslos“ akcijų kaina šovė į viršų, o paskui staiga nukrito žemyn[2].
Akcininkai kaltino E. Muską tuo, jog jo neapgalvoti, melagingi teiginiai buvo skirti investuotojams paveikti ir padavė E. Muską į teismą. Ieškovai reikalavo atlyginti milijardinius nuostolius, tačiau penktadienį prisiekusieji sutarė, kad nei E. Muskas, nei „Teslos“ valdyba nesukčiavo[3].
Teismo proceso metu E. Muskas teigė, jog jo tviterio žinutės buvo teisingos, o tuomet jis manė, kad turi užsitikrinęs reikiamą finansavimą, pavyzdžiui, turėjo Saudo Arabijos valstybinio turto fondo „Public Investment Fund“ žodinį įsipareigojimą. Vėliau šis fondas atsisakė investuoti, o E. Muskas planavo parduoti savo raketų bendrovės „SpaceX“ akcijas ir manė, kad to pakaks.
Po E. Muskui palankaus teismo nuosprendžio jo advokatas Alexas Spiro nedaugžodžiavo ir tiesiog pareiškė, kad „prisiekusieji nusprendė teisingai“.
Tuo tarpu pats E. Muskas tviteryje parašė:
„Ačiū Dievui, žmonių išmintis nugalėjo!“
E. Muskas į teismą kviečiamas dėl neapmokėtų sąskaitų
Vis dėlto, tviterio vadovas jau netrukus vėl turės grįžti į teismo salę, šį kartą, Niujorke. JAV konsultacinė įmonė „Innisfree M&A Incorporated“ Niujorko valstijos Aukščiausiajame teisme pateikė tviteriui ieškinį ir reikalauja maždaug 1,9 mln. dolerių už neapmokėtas sąskaitas[4].
„Nuo 2022 m. gruodžio 23 d. tviteris nevykdo savo įsipareigojimų bendrovei „Innisfree“ pagal sutartis, kurių suma yra ne mažesnė kaip 1 902 788,03 JAV dolerio“, – teigiama ieškinyje.
Praėjusį mėnesį Jungtinės Karalystės komercinė įmonė „Crown Estate“, valdanti karališkajai šeimai priklausantį nekilnojamojo turto portfelį, taip pat pranešė, kad pradėjo teismo procesą prieš tviterį dėl nesumokėto nuomos mokesčio už būstinę Londone.
E. Muskas atskleidė, jog pastarieji mėnesiai buvo sunkūs
O su iššūkiais tviteryje susiduriantis E. Muskas neseniai paatviravo, jog pastarieji keli mėnesiai buvo „labai sunkūs“. Jo teigimu, tviterį tenka gelbėti nuo bankroto ir tuo pat metu vykdyti visas savo vadovo funkcijas kitose įmonėse.
„Niekam nelinkėčiau šio skausmo“, – teigia jis[5].
Vis dėlto, yra ir gerų žinių. Pasak tviterio vadovo, nors kompanija dar susiduria su sunkumais, jei ir toliau rodys panašius rezultatus kaip dabar, jau netrukus vėl gali tapti pelninga.
Per paskutinius tris 2022 m. mėnesius tviteris patyrė 270 mln. dolerių nuostolį, o sausį pranešta, kad reklamos pardavimai, palyginti su praėjusių metų sausiu, sumažėjo 40 proc.
Tviteris apmokestins prekės ženklus
Siekiant didinti kompanijos pajamas, E. Muskas dabar svarsto idėją apmokestinti prekės ženklus ir stambias įmones už jų paskyrų patvirtinimą. Įgyvendinus tokią idėją, bendrovės kas mėnesį mokėtų po 1 000 JAV dolerių vien už tai, kad jo socialinio tinklo paskyroje būtų matomas patvirtinimo ženklas[6].
Pasak socialinės žiniasklaidos konsultanto Matto Navarros, tviteris ne tik prašo organizacijų mokėti po 1 000 JAV dolerių per mėnesį, bet ir dar 50 JAV dolerių per mėnesį už kiekvieną susijusią bendrovės paskyrą.
Be to, tviteris neseniai pristatė naujas kvadratines profilio nuotraukas įmonėms ir prekių ženklams, o vyriausybinėms paskyroms pritaikė pilkus žymeklius. Pasak E. Musko, per keletą ateinančių mėnesių platformoje bus visiškai atsisakoma senųjų žymeklių. Tai reiškia, kad mokėti nesirengiančios bendrovės gali likti su nepatvirtintomis tviterio paskyromis.
E. Muskas į Turkiją siunčia „Starlink“
Sekmadienio naktį Turkiją ir Siriją sukrėtęs žemės drebėjimas paveikė šalių interneto ryšį. Į tai atkreipęs dėmesį E. Muskas pareiškė, kad jo bendrovė tieks Turkijai „Starlink“ avarinius palydovus.
Po žemės drebėjimo Jeilio universiteto dėstytojas Mehmetas Eminas Adinas tviteyje paklausė E. Musko:
„Turkiją ir kaimynines šalis sukrėtė stiprus žemės drebėjimas. Yra rimtų ryšio sutrikimų. Ar turite galimybę padėti su savo palydovais „Starlink[7]?“
E. Muskas į šią žinutę atsakė teigiamai:
„Turkijos vyriausybė dar nepatvirtino „Starlink“, bet galėsime jį išsiųsti, kai tik tai bus patvirtinta“.
„SpaceX“ kovo mėnesį pakils į kosmosą
Tuo tarpu E. Musko „SpaceX“ kovo mėnesį pirmą kartą į Žemės orbitą bandys išsiųsti savo raketą „Starship“.
„Jei likusieji bandymai bus sėkmingi, kitą mėnesį bandysime paleisti „Starship“. Sėkmė dar toli gražu nėra užtikrinta, bet įspūdžiai garantuoti“, – teigia E. Muskas[8].
„SpaceX“ jau kurį laiką kuria erdvėlaivį „Starship“, kuris galėtų skraidinti žmones ir krovinius į Mėnulį ar Marsą, taip pat atlikti daug kitų kosminių skrydžių užduočių. Pats E. Muskas yra sakęs, kad daugkartinio naudojimo transporto priemonė, gali padėti ekonomiškai vykdyti Marso kolonizavimą ateityje, o bandomasis orbitinis skrydis yra esminis žingsnis šiame procese.
Tiesa, „Starship“ neskraidė jau beveik dvejus metus, o paskutinis raketos skrydis buvo gana trumpas: 2021 m. gegužę trijų variklių viršutinės pakopos prototipas, pakilo į maždaug 10 km. aukštį.