Suprasti akimirksniu
  • „Coinbase“ oficialiai padavė į teismą SEC ir FDIC dėl bandymų neleisti kriptovaliutoms patekti į bankų sektorių
  • „Coinbase“ cituoja „Binance“ nuosprendį, kad atkreiptų dėmesį į skirtingus sprendimus
  • Vyriausybės nori reguliuoti „Coinbase“, kol ten guli jų pinigai
  • Tuo tarpu Honkongas stengiasi pritraukti kuo daugiau kriptovaliutų lėšų
  • Vokietijos vyriausybė imasi kitokių žingsnių nei JAV: perkelia daugiau nei 3000 BTC į biržas
Šaltiniai
Coinbase nėra patenkintas skirtingais reglamentais
Coinbase nėra patenkintas skirtingais reglamentais. Socialinių tinklų nuotrauka

„Coinbase“ oficialiai padavė į teismą SEC ir FDIC dėl bandymų neleisti kriptovaliutoms patekti į bankų sektorių

Kriptovaliutų pramonės įmonės ir vadovai dažnai diskutuoja apie jų naudai reikalingų reglamentų trūkumą ir vyriausybės bei kitų agentūrų kišimąsi į pramonę. Agentūros dažnai siekia taisyklių, kurios kriptovaliutų investuotojams ir klientams veiktų priešingai; kai kurie yra nelaimingi.

„Coinbase“, pirmaujanti kriptovaliutų birža, ėmėsi teisinių veiksmų prieš Vertybinių popierių ir biržos komisiją (SEC) ir Federalinę indėlių draudimo korporaciją (FDIC). Bendrovė teigia, kad šios agentūros sąmoningai bando pašalinti skaitmenines valiutas iš tradicinės bankininkystės sistemos.

Oficialioje paraiškoje rašoma: „Beveik dvejus metus daugybė federalinių finansų reguliavimo institucijų, įskaitant Vertybinių popierių ir biržos komisiją, FDIC ir Federalinių rezervų valdybą, naudojo visas turimas reguliavimo priemones, siekdamos sugadinti skaitmeninę. turto pramonė... Šiuo FOIA ieškiniu siekiama atskleisti FDIC vaidmenį šioje neteisėtoje schemoje.

„Coinbase“ teigia, kad šios reguliavimo institucijos nesilaikė Informacijos laisvės įstatymo (FOIA) ir prašo JAV apygardos teismo, užtikrinti, kad įstatymo būtų laikomasi. Oficialioje byloje „Coinbase“ teigia, kad federalinės finansų reguliavimo institucijos, tokios kaip SEC, FDIC ir Federalinių rezervų valdyba, beveik dvejus metus naudojo savo galią, kad pakenktų skaitmeninio turto pramonei. Šiuo ieškiniu siekiama atskleisti FDIC vaidmenį šioje tariamoje schemoje. [1]

Paulas Grewalas, „Coinbase“ vyriausiasis teisės pareigūnas, paskelbė apie ieškinį socialiniame tinkle, išreikšdamas „Coinbase“ nusivylimą. Jis pareiškė, kad finansų reguliavimo institucijos naudoja įvairias priemones, siekdamos pakenkti skaitmeninio turto pramonei. SEC reikalauja plačių įgaliojimų, tačiau nepateikia aiškių ar nuoseklių taisyklių, o FDIC verčia bankus nutraukti ryšius su pramone.

„History Associates Inc.“ atstovauja „Coinbase“ ir pateikė FOIA užklausas, ieškančias informacijos apie tai, kaip SEC žiūri į „Ethereum“, ypač perėjimą prie statymo įrodymo sistemos. Tačiau SEC šiuos prašymus ir vėlesnius skundus atmetė. [2]

„Coinbase“ cituoja „Binance“ nuosprendį, kad atkreiptų dėmesį į skirtingus sprendimus

Pagrindinis „Coinbase“ argumentas yra tas, kad SEC atsisakymas išduoti prašomus dokumentus pažeidžia Informacijos laisvės įstatymą ir trukdo įmonei suprasti reguliavimo veiksmus, turinčius įtakos pramonei. Grewal pabrėžė skaidraus ir sąžiningo reguliavimo poreikį, ragindama tiek SEC, tiek FDIC pagerinti savo elgesį ir reguliavimo aiškumą.

SEC ir FDIC dar turi viešai atsakyti į ieškinį, tačiau teismo sprendimas dėl FOIA prašymų gali turėti reikšmingų pasekmių.

Praėjusią savaitę teisėjas Jacksonas priėmė sprendimą SEC vs Binance byloje. Nuosprendyje konstatuota, kad „Binance“ BNB žetonų pardavimas antrinėse rinkose neatitinka vertybinių popierių apibrėžimo. Sprendimas skiriasi nuo ankstesnių sprendimų ir paskatino Cpinbase reaguoti ir suabejoti šiais skirtingais mainų traktavimais pagal reguliavimo taisykles, kuriuos taiko skirtingi teisėjai.

Kaip pažymėjo P. Grewal, „Coinbase“ mano, kad yra spragų, kaip JAV apygardų teismai interpretuoja kriptovaliutų operacijas, o tai turėjo įtakos ieškiniui. Panašūs sandoriai dažnai gauna skirtingus sprendimus nustatant, ar jie laikomi vertybiniais popieriais. [3]

Šių metų balandį „Coinbase“ paprašė teisėjo sustabdyti SEC ieškinio procesą ir norėjo jį apskųsti. Bendrovė nurodė šiuos nuomonių skirtumus dėl kriptovaliutų sandorių antrinėse rinkose. Coinbase paminėjo Ripple vs. SEC bylą, kurioje teisėjas nustatė, kad XRP pardavimas antrinėse rinkose neatitinka Howey testo.

„Coinbase“ teigė, kad ši prieštaringa teismų pozicija sukuria netikrumą dėl kriptovaliutų teisinės bazės. SEC atsakė į oficialų „Coinbase“ pasiūlymą pareikšdama, kad joks teismas nepriėmė „Ripple“ aiškinimo apie Howey testo taikymą pardavimams antrinėje rinkoje.

Birža sulaukia ugnies iš agentūrų, norinčių reguliuoti kriptovaliutų pramonę. Socialinių tinklų nuotrauka
Birža sulaukia ugnies iš agentūrų, norinčių reguliuoti kriptovaliutų pramonę. Socialinių tinklų nuotrauka

Vyriausybės nori reguliuoti „Coinbase“, kol ten guli jų pinigai

Nors tokios agentūros kaip SEC bando įgyvendinti daugiau reglamentų, kad kontroliuotų kriptovaliutų pramonę ir neleistų sektoriui daryti įtakos šalies ekonomikai, JAV vyriausybė perkelia pinigus į Coinbase pati. [4] Neseniai buvo pranešta, kad vyriausybė perkėlė daugiau nei 240 milijonų dolerių vertės konfiskuoto Bitcoin į mainų platformą.

Šie 3 940 bitkoinų buvo perkelti į Coinbase Prime platformą, institucinę prekybos platformą. Tai tapo viešai žinoma po to, kai „Arkham Intelligence“ „blockchain“ analizė pažymėjo sandorį. Šios lėšos iš pradžių buvo konfiskuotos iš nuteisto narkotikų prekeivio Banmeeto Singho šių metų pradžioje. Jis buvo suimtas Londone dar 2019 metais dėl platinimo kaltinimų ir 2023 metais išduotas JAV.

JAV valdžios institucijos iš jo gavo apie 8100 bitkoinų kaip dalį jo teistumo. Neseniai pervesta į Coinbase beveik 4000 Bitcoin ir sudaro tik dalį visų JAV vyriausybės turimų Bitcoin akcijų. Šios vyriausybės rankose esančios lėšos daugiausia gaunamos iš areštų, susijusių su uždara tamsiojo interneto prekyviete Silk Road ir „Bitfinex“ įsilaužimu 2016 m.

Ką reiškia šis perkėlimas? Vyriausybė nori kontroliuoti pramonę ir reguliuoti sandorius bei tai, kaip šios bendrovės ir biržos veikia, tačiau pagrindinis šio lėšų pervedimo Coinbase tikslas yra tai, kad vyriausybė taip pat gali siekti parduoti kai kuriuos iš šių rezervų. Rinkoje tai dažnai nuplikoma už kišimąsi į tradicinę šalies ekonomiką.

Tuo tarpu Honkongas stengiasi pritraukti kuo daugiau kriptovaliutų lėšų

Suma, kurią vyriausybė iki šiol perkėlė, nėra tokia didelė, kaip įprastos Bitcoin ir kitų kriptovaliutų prekybos apimtys. Tačiau JAV vyriausybė turi kur kas daugiau kriptovaliutų iš šių konfiskuotų lėšų. Kriptovaliutų vertė gslėtų siekti milijardus, nes Bitcoin kainos kyla kiekvieną dieną.

Kitų šalių kriptovaliutų pramonė atrodo kiek kitaip, o JAV agentūros siekia kontroliuoti tokius skaitmeninius sandorius. Honkongas imasi didelių žingsnių, kad taptų kriptovaliutų ir saugumo žetonų pasiūlymų (STO) lyderiu. Miesto visapusiškas požiūris į kriptovaliutų reguliavimą sulaukia pramonės lyderių ir reguliavimo institucijų dėmesio. [5]

Siūlydamas konkurencingą reguliavimo aplinką, Honkongas siekia pritraukti kriptovaliutų verslą ir talentingus fintech profesionalus, galinčius pakeisti pasaulinę skaitmeninio turto aplinką. Honkongo reguliavimo sistema yra įtrauki, leidžianti prekiauti tiek kriptovaliutomis, tiek saugumo žetonais pagal vieną licenciją.

Tai skiriasi nuo JAV, kur Coinbase gali tvarkyti tik kriptovaliutų operacijas. Lu Tingkuangas iš HKbitEX pabrėžia, kad Honkongo požiūris yra lankstesnis ir labiau orientuotas į ateitį. Miestas taip pat yra įsipareigojęs finansinėms naujovėms.

2023 m. Honkongas išleido pirmąją pasaulyje ženklinę žaliąją vyriausybės obligaciją, surinkusią 800 mln. HK$. Po to 2024 m. buvo išleista dar viena skaitmeninių žaliųjų obligacijų emisija, pritraukusi apie 6 mlrd. HK$ įvairiomis valiutomis. Privačios įmonės prisijungia prie tokių įmonių kaip „Taiji Capital“ ir „GF Securities“ (Honkongas), kuriant žetoninius nekilnojamojo turto fondus ir komercinius vertybinius popierius.

Viso pasaulio vyriausybės naudojasi kriptovaliutų pramone, bet ne JAV. Pixabay / Pexels
Viso pasaulio vyriausybės naudojasi kriptovaliutų pramone, bet ne JAV. Pixabay / Pexels

Vokietijos vyriausybė imasi kitokių žingsnių nei JAV: perkelia daugiau nei 3000 BTC į biržas

Kitų valstybių pavyzdžiai rodo, kad nors JAV vyriausybė kovoja dėl kriptovaliutų pramonės kontrolės, kriptovaliutų investuotojai atkreipia dėmesį į nuomonių apie skaitmenines operacijas skirtumus ir netgi kriptovaliutų sukčiavimo vertinimus. Valstybės bendradarbiauja su kriptovaliutų pramone. Argentina išrinko prezidentą, kuris pasisako už bitkoiną ir bando pakeisti šalies ekonomiką, įtraukdamas į kriptovaliutų pramonę.

Vokietija yra dar viena šalis, kuri aktyviai žiūri į kriptovaliutą. Vyriausybė pervedė 282 bitkoinus, kurių vertė apie 18 milijonų dolerių, pagrindinėms biržoms, tokioms kaip Kraken, Bitstamp ir Coinbase. Šis žingsnis yra platesnės valdymo strategijos dalis, kuri išryškina tvirtą skaitmeninio turto naudojimą besivystančiose rinkose.

Ši informacija paimta iš kitos Arkham Intelligence ataskaitos. Neseniai atliktas pervedimas iš Vokietijos rodo, kad iš 282 bitkoinų, perkeltų į biržas, 32,74 bitkoinų (2,04 mln. USD vertės) atiteko Kraken, 150 bitkoinų (9,36 mln. USD) buvo išsiųsti į „Bitstamp“, o 100 Bitcoinų (6,24 mln. USD) atiteko „Coinbase“. [6]

Vokietijos vyriausybė per pastarąsias dvi savaites į biržas pervedė daugiau nei 3000 bitkoinų. Vokietija turi didelį Bitcoin kiekį, šiuo metu apie 43 359 BTC, kurio vertė yra apie 2,72 mlrd. 400 bitkoinų (25,3 mln. USD) jau buvo išsiųsti į pagrindines biržas Bitstamp, Coinbase ir Kraken. Ypač įspūdinga yra šių operacijų greitis. Vien birželio 25 d. 900 Bitcoinų, kurių vertė 54 milijonai dolerių, buvo greitai pervesti į Coinbase ir Kraken vos per 20 minučių.

Atrodo, kad Europa turi labai skirtingą požiūrį į kriptovaliutą ir elgiasi skirtingai, atsižvelgdama į teigiamą poveikį ekonomikai, kurį gali suteikti skaitmeninis turtas, o JAV vis dar sutelkia dėmesį į reguliavimą ir visko perėmimą. Tačiau kol kas neatrodo, kad tai būtų naudinga vyriausybei ar šaliai.