Suprasti akimirksniu
  • „BaltCap“ fondo įmonė „En Efficiency Pl“ reikalauja VMI sugrąžinti 1,98 mln. Eur
  • VMI: mokesčius reikia mokėti ir iš neteisėtos veiklos gautų pajamų
  • Dėl Š. Stepukonio atliekami du ikiteisminiai tyrimai
Šaltiniai
stepukonis
Š. Stepukonis. ELTA nuotrauka

„BaltCap“ fondo įmonė „En Efficiency Pl“ reikalauja VMI sugrąžinti 1,98 mln. Eur

Investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo įmonės toliau teismams teikia pretenzijas, susijusias su buvusio partnerio Šarūno Stepukonio galimai pasisavintais 40,4 mln. Eur. Dabar jos bando atgauti lėšas ir iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI).

Kontoros „TGS Baltic“ advokatė Dovilė Armalytė vz.lt patvirtino, jog „En Efficiency Pl“ pateikė pretenzijas valstybei, atstovaujamai VMI, dėl 1,98 mln. Eur nurašytų nuo Š. Stepukonio sąskaitų.

„Sumą, įmonės turimais duomenimis, inspekcija nusirašė iš Š. Stepukonio mokėjimo sąskaitų gyventojų pajamų mokesčio pagrindu“, – leidiniu teigė ji.

VMI: mokesčius reikia mokėti ir iš neteisėtos veiklos gautų pajamų

VMI aiškina, kad nėra svarbu, iš kokios veiklos – teisėtos ar ne – yra gautos pajamos, mokesčius vis tiek reikia mokėti.

Buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Š. Stepukonis vasarį buvo sulaikytas Vilniuje. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų kapitalo fondo lėšų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Teismo sprendimu, Š. Stepukonis yra suimtas iki kovo 24 d.

Dėl Š. Stepukonio atliekami du ikiteisminiai tyrimai

Pirmajame jis įtariamas dėl maždaug 27 mln. eurų „BaltCap“ fondų lėšų pasisavinimo. Prokuratūros teigimu, daugiau nei 20 mln. eurų Š. Stepukonis galėjo pralošti. Tuo metu kita dalis pinigų galėjo būti prarasta rizikingose investicijose per platformą „Interactive Brokers“.

Antrasis ikiteisminis tyrimas atnaujintas pradėjus pirmąjį. Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas.

Š. Stepukonis įvairiais laikotarpiais vadovavo infrastruktūros fondo bendrovėms Lietuvoje ir buvo projektų bendrovių Lenkijoje valdybos pirmininkas. Juridinių asmenų registro duomenimis, Lietuvoje jis yra buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovių „Investicijų uostas“, „Knowledge investment“, „Moelta“, „Nullus“, „Safe community“, „Urban Revitalisation“, „Vėjo sesės 1“, „Venetus capital“, „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ir „Žvirgždaičių energija“ vadovu.

Tuo metu Lenkijos registre Š. Stepukonis nurodomas kaip buvęs bendrovių „Izim SP“, „Deuteros Izim Edu“, „EN Efficiency PL“, „Protos Izim Edu“ ir „Tritos Izim Edu“ valdybos pirmininkas. Kaip nurodoma „BaltCap“ tinklapyje, „Izim“ yra speciali portfelio įmonė, kurios tikslas – kelti pragyvenimo lygį Lenkijos miestuose atnaujinant viešąją infrastruktūrą.

Parengta remiantis ELTA.