Suprasti akimirksniu
  • Vienuoliktokai antradienį pasitikrins lietuvių kalbos ir literatūros žinias
  • Prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių
  • Tarpinius pasiekimų patikrinimus mokiniai galės perlaikyti iš naujo 2025 m. pavasarį
Šaltiniai
klasė
Vienuoliktokai antradienį pasitikrins lietuvių kalbos ir literatūros žinias. Unsplash nuotrauka

Vienuoliktokai antradienį pasitikrins lietuvių kalbos ir literatūros žinias

Įsibėgėjus tarpinių patikrinimų sesijai, šią savaitę prasideda pirmasis vienuoliktokų lietuvių kalbos ir literatūros žinių vertinimas – mokiniai atliks kalbėjimo užduotį.

Šiame iki penktadienio vyksiančiame patikrinime dalyvauti turėtų per 26 tūkst. vienuoliktokų. Kalbėjimo metu jiems reikės pristatyti pateiktą publicistinį tekstą ir padiskutuoti jo tema.

Kaip pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), lietuvių kalbos ir literatūros tarpinis patikrinimas vienam mokiniui truks apie 30 minučių. Per šį patikrinimą galima surinkti 20 taškų.

Prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių

Reaguodamas į kritiką, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pavedė atlikti ekspertinius vertinimus dėl matematikos ir fizikos žinių patikrinimų. Visgi, ŠMSM vadovybė paskelbė, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet gali dalyvauti daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.

Tarpinius pasiekimų patikrinimus mokiniai galės perlaikyti iš naujo 2025 m. pavasarį

Jei netenkins gautas rezultatas, tarpinius pasiekimų patikrinimus mokiniai galės perlaikyti iš naujo 2025 m. pavasarį, IV gimnazijos klasėje, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros pirmąjį (kalbėjimo) tarpinį patikrinimą. Perlaikymo galimybė bus sudaryta tik vienerius metus – pirmiesiems abiturientams, kurie laiko tarpinius patikrinimus.

Jei per tarpinį patikrinimą mokinys surinks 0 taškų, jis vis tiek galės laikyti to dalyko brandos egzaminą. Dėl pateisinamų priežasčių negalėję dalyvauti tarpiniame patikrinime galės jį laikyti kitais metais, kartu su tuometiniais vienuoliktokais. 

Parengta remiantis ELTA.