- Pietų Korėja planuoja leisti verslo įmonėms investuoti į kriptovaliutas
- Tikslas - stiprinti finansų įstaigų ir įmonių bendradarbiavimą
- Pietų Korėjos kriptografijos šėlsmas
Pietų Korėja planuoja leisti verslo įmonėms investuoti į kriptovaliutas
Kriptovaliutos tapo tema, kurią žmonės ar net šalių vadovai laiko rimta ir verta dėmesio. Šie metai buvo svarbūs bitkoinui ir bendrai kriptografijos pramonei, nes už kriptovaliutas pasisakantys lyderiai sėkmingai vadovauja pasauliui.
Dabar, kai JAV sulaukė kriptovaliutas remiančio prezidento Donaldo Trumpo, turinčio didžiulį tikslą vėl padaryti Ameriką didžią ir išskirtinai įsitraukusio į kriptovaliutų sritį, bitkoinas ir kitas skaitmeninis turtas yra vertingesnis nei anksčiau. Kitos šalys stengiasi neatsilikti nuo vakarų.
Pietų Korėja paskelbė apie planą sušvelninti prekybos kriptovaliutomis apribojimus įmonėms[1]. Šalis planuoja palaipsniui instituciniams investuotojams išduoti jų vardo sąskaitas. Pietų Korėja turėtų leisti korporacijoms laisvai investuoti į kriptovaliutas. Tai rimtai svarsto Finansinių paslaugų komisija ir žada pamažu panaikinti apribojimus.
Įmonės netrukus galės atidaryti savo vardo sąskaitas kriptovaliutų biržose, pradedant ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Šiuo metu kriptovaliutomis gali prekiauti tik individualūs investuotojai, turintys patvirtintas tikrojo vardo paskyras. Nors jokia oficiali taisyklė nedraudžia įmonėms investuoti, bankai buvo atkalbinėjami nuo tikrojo vardo sąskaitų suteikimo įmonėms.
Finansinių paslaugų komisija (FSC) nori tai pakeisti[2]. Jie planuoja aptarti šį klausimą su Skaitmeninio turto komitetu ir įvesti politiką, kuri padėtų finansinių technologijų (fintech) įmonėms augti.
Tikslas - stiprinti finansų įstaigų ir įmonių bendradarbiavimą
Šis žingsnis labai keičia visos šios pramonės šakos taisykles. FSC taip pat nori patobulinti kriptovaliutų biržų veiklą, įskaitant taisykles dėl žetonų įtraukimo į sąrašus ir stablecoin valdymo. Sausio mėnesį Pietų Korėjos biržos pirmininkas Jeong Eun-bo paminėjo, kad birža svarsto galimybę iki 2025 m. patvirtinti kriptovaliutų spot ETF.
Pranešimuose taip pat teigiama, kad FSC nori suteikti galimybę bendrovėms leisti vertybinių popierių žetonus. Per 2025 m. vertybinių popierių ir išvestinių finansinių priemonių rinkos atidarymo ceremoniją Jeongas sakė, kad birža nagrinės pasaulinius kripto ETF pavyzdžius ir ieškos naujų galimybių kapitalo rinkoje.
Pasak FSC direktoriaus Kwon Dae-youngo, reikia nustatyti aiškius tokių sąrašų standartus ir taisykles, kurios galėtų padėti virtualiojo turto biržoms, investuotojams ir klientams. Žmonėms bus leista investuoti į skaitmenines valiutas pagal šią prižiūrimą sistemą.
Palaipsniui panaikinusi esamus apribojimus, FSC planuoja įgyvendinti naujas prekybos skaitmeniniu turtu taisykles. Pagrindinis tikslas - užtikrinti, kad šis procesas būtų saugus ir paprastas verslui, ir apimti pramonės inovacijas.
Pietų Korėjos kriptografijos šėlsmas
Atrodo, kad Pietų Korėjos gyventojai nėra naujokai kriptovaliutų srityje. Vien 2024 m. lapkričio mėn. duomenimis į skaitmeninį turtą investuoja maždaug trečdalis šalies gyventojų. Šalyje kriptovaliutos sparčiai auga, o priėmus šias naujas taisykles ir panaikinus apribojimus, susidomėjimas jomis gali dar labiau išaugti.
FSC nori užtikrinti, kad kriptovaliutų rinkoje galėtų dalyvauti tik patikimos įmonės. Jų plane numatyta griežčiau tikrinti, kas gali būti akcininkais, ir reikalauti, kad įmonės atitiktų socialinio kredito reitingo standartus.
Be kriptovaliutų, FSC ketina imtis ir reikšmingesnių finansų reformų. Vienas iš svarbiausių pakeitimų - padidinti ribą, kiek akcijų įmonė gali turėti ne antrinėse įmonėse - nuo 5 iki 15 proc. Tai suteiktų įmonėms daugiau lankstumo ir investicijų kontrolės.
Nors pasaulinė kriptovaliutų rinka susiduria su iššūkiais, Pietų Korėja rodo reikšmingesnę paramą skaitmeniniam turtui. Neseniai buvo pranešta, kad pagal Virtualaus turto naudotojų apsaugos įstatymą Korėjos bankas atskleidė įdomią tendenciją - daugiau nei 30 % Pietų Korėjos gyventojų dabar dalyvauja kriptovaliutų prekyboje.