Vilniaus savivaldybė paskelbė ieškanti, kas už 0,6 milijono eurų parengtų ir įgyvendintų 700-ojo sostinės gimtadienio programą. Dalyvių paraiškų laukiama iki 2022 m. sausio 10 d.
Kaip sakė Vilniaus plėtros ir turizmo agentūros „Go Vilnius“ vadovė Olga Malaškevičienė, visas galimas renginio veiklas turi pasiūlyti patys konkurso dalyviai. Moteris teigė, kad šventė turi apimti tiek pramoginius, tiek meno renginius. „Tikimės, kad programos koncepcija ir įgyvendinimo priemonės bus originalios, kūrybiškos, šviežios, ieškomi nestandartiniai sprendimai. Programa ir jos įgyvendinimas turi ne tik ilgam išlikti tautiečių atmintyje, bet ir stebinti net visko mačiusius“, – dėstė ji. Programa gali būti išdėstyta per 2022 ir 2023 m.
„Viena iš programos krypčių – inicijuoti įtraukiančias veiklas Lietuvos miestuose nuo 2022 m. ir tokiu būdu anonsuoti 2023 m. programą bei pakviesto visos Lietuvos gyventojus kartu švęsti šios itin laukiamos sostinės šventės, – kalbėjo O. Malaškevičienė. – Kita programos kryptis turėtų apimti jubiliejinius 2023 m. Švesdami šį jubiliejų norime, kad visa Lietuva ne tik artimiau pažintų Lietuvos sostinę, bet ir su ja pajustų emocinį ryšį.“ Pasak pašnekovės, įvairios veiklos bus inicijuojamos ir Vilniaus vardu pavadintose miestų ir miestelių gatvėse, o tokią turi dauguma jų. „Taip pat planuojame pasiekti tiek konkrečių miestų gyventojus, tiek ir svečius iš kitų šalių“, – aiškino ji.
Vilnius, kaip miestas ir sostinė, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1323 m. sausio 25-ąją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Vakarų Europos krikščionims – nors miestas gyvavo jau gerokai iki tol, jo gimtadieniu laikoma būtent ši data. Laišku kunigaikštis kvietė atvykti ir apsigyventi pirklius, amatininkus, žemdirbius, karius ir dvasininkus iš viso pasaulio, o ypač iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno. Laišku jis taip pat pranešė Europai ketinantis priimti krikštą.