- Sausio 20-tai, kai Trumpas perims Amerikos vairą, abi pusės Ukrainos kare sieks pasigirti rezultatais
- Deja, dauguma Vakarų šalių tik bejėgiškai stebi situaciją
Sausio 20-tai, kai Trumpas perims Amerikos vairą, abi pusės Ukrainos kare sieks pasigirti rezultatais
Agresorius labai norėtų pasiekti Donetsko ir Lugansko sričių administracines ribas, kad galutinai pareikštų į jas pretenzijas.
Stebėtojai iš šalies mato dar vieną abiems pusėms svarbią fronto atkarpą – Kursko sritį. Kai Ukraina (visiems nelauktai) rugpjūčio mėnesį peržengė rusiškos Kursko srities sieną, komentarų buvo visokių – esą, Kremlius gal ir pats tą leidęs, kad gautų pretekstą mušti skelbti visuotinę mobilizaciją. Vis dėlto iniciatyva buvo Ukrainos ir pradžioje ji pasiteisino – šalyje nors kiek pakėlė slogias nuotaikas. Kai kurie karo ekspertai tai kritikavo – juk puolančius Ukrainos dalinius reikėjo atitraukti iš kitų rajonų, apnuoginti frontą. Bet ir rusai turėjo ten pasiųsti karinę atsvarą – iki 60 tūkstančių žmonių. Situacija Kremliui buvo tiek nemaloni, kad kvietėsi į Kurską Šiaur.Korėjos dalinius (kas sukėlė tikrą karinės pagalbos bangą Ukrainai iš anksčiau abejingų karui šalių). Ukrainos puolimas buvo sėkmingas, nesunkiai užimta iki 1,380 kv, kilometrų teritorijos, Dabar frontas ritasi atgal. Bet blogiau kitose vietose: anglų žvalgybos duomenimis, rugsėjo-lapkričio mėnesiais vien Donecko srityje rusai užėmė 1,600 kv. kilometrų. Rusai atgavo ir apie 40 proc. anksčiau užimtos teritorijos Kurske. Aršiausių mūšių Kurske laukiama pirmąsias dvi sausio savaites.
Deja, dauguma Vakarų šalių tik bejėgiškai stebi situaciją
Trumpo nepasitenkinimas į Rusijos gilumą šaudomomis JAV raketomis varžo net Amerikos rankas. Jeigu po sausio 20-tos galimos paliaubos (sunku jas pavadinti „taika“), tai už šią taiką virs toks karas, kad gali nebelikti akmens ant akmens. Kalambūras, gerai prisimenamas tarybinius laikus pergyvenusiems lietuviams.
„The Kyiv Independent“ žemėlapis (pagal britų žvalgybą, bet naujausi daviniai - iš lapkr. 27 d.)