Suprasti akimirksniu
  • V. Benkunskas nustebo atradęs daugeliui vilniečių žinomą požeminę perėją
  • Šilutiškiui merui akivaizdžiai trūksta žinių
  • Vilniečiai atkreipė dėmesį į mero dar neatrastą keliuką Skroblų g., kurį rekomenduoja praeiti užrištomis akimis
  • Taip ir būna, kai Vilnių valdo ne vietiniai merai
Šaltiniai
V. Benkunskas
Sostinės meras nepažįsta Vilniaus. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka

V. Benkunskas nustebo atradęs daugeliui vilniečių žinomą požeminę perėją

Žmogų iš kaimo išvarysi, bet kaimo iš žmogaus – niekada. Taip apie Vilniaus miesto merą Valdą Benkunską atsiliepia miestelėnai po to, kai šis „netikėtai“ atrado vilniečiams jau senokai žinomą paslėptą požeminę perėją.

Po savo nevykusios piaro kampanijos V. Benkunskui telieka tyliai slėptis po pernykščiais lapais – kaip patys sostinės gyventojai teigia, mero vieši pasisakymai ir „atradimai“ verčia net rausti iš svetimos gėdos.

Šią savaitę V. Benkunskas pranešė senuose žemėlapiuose atradęs „slaptą tunelį“, esantį Konstitucijos prospekte, netoli Nacionalinės dailės galerijos. Meras taip pat pridūrė nuodugniai tyręs šią teritoriją, kol galiausiai įsitikinęs, jog jo akys nemeluoja ir tai – tikrai tunelis.

„Ilgai nelaukus, per šulinį atvėrėme įėjimą ir su komanda leidomės į tikrą lobių medžioklę – per šulinį nusileidom į požeminį tunelį. Nors aukso neradom, bet galimybių tunelį naudoti matom“, – skambiai savo feisbuko paskyroje pranešė sostinės meras.

Anot jo, šuliniui išanalizuoti darbuojasi net mokslininkai, o tunelis esą galėtų tapti puikia požemine perėja vilniečiams. Įrašą vainikavo herojiškos nustebusio politiko nuotraukos iš paties tunelio.

Tačiau tokio dėmesio, kokio tikėjosi, V. Benkunskas negavo. Po šiuo įrašu užvirė tikra pekla, o komentatoriai jį tiesiog išjuokė. Kaipgi Vilniaus miesto meras gali taip nesigaudyti savo mieste!

Vilniaus miesto meras giriasi atradęs požeminį tunelį. Nuotrauka iš Valdo Benkunsko feisbuko paskyros
Vilniaus miesto meras giriasi atradęs požeminį tunelį. Nuotrauka iš Valdo Benkunsko feisbuko paskyros

Šilutiškiui merui akivaizdžiai trūksta žinių

V. Benkunskui kaipmat kirto internautai, vienas iš jų Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seime narys Tomas Tomilinas. Pastarasis vaikštinėdamas po šią perėją esą praleido visą savo vaikystę ir tai ne jokia slapta, o „normali“ vieša perėja, kuri turėjo laiptukus.

T. Tomilinas kirto, kad šią perėją uždariusios praėjusios valdžios, kurioms rūpėjusios tik pajamos, gaunamos iš dešiniojo Neries kranto NT projektų.

Populistinis V. Benkunsko džiugesys užkliuvo ir Sostinės lobiams, kurie nesusipratėliui merui paaiškino, kad „atrastas“ tunelis – tai požeminė perėja, kuri buvo skirta 1987-1988 m. laikotarpiu projektuotam tramvajui. Kiti vilniečiai ir jiems prijaučiantys kirto, kad tunelis toks slaptas, jog net dauguma jį prisimena, kai jis dar nebuvo paslėptas.

„Matosi, kad Benkunskas yra netikras vilnietis, jei anksčiau nežinojo apie šią buvusią pėsčiųjų perėją“, – dar vieną akmenį į mero daržą metė kitas internautas.

Labiau „atradimuose“ raukiantis miestelėnas užbėgo įvykiams už akių ir atskleidė, kad Vilniuje yra ir daugiau panašių pasislėpusių objektų. Tarp jų – požeminė perėja po Pilaitės prospektu, ties Senosios Pilaitės tvenkiniu ir Batoro g. - Naujosios Vilnios pradžioje.

„Parduos „Netflix“ scenarijų „Kaimiečio nuotykiai Vilniuje“, – juokėsi kitas internautas.

Vilniečiai atkreipė dėmesį į mero dar neatrastą keliuką Skroblų g., kurį rekomenduoja praeiti užrištomis akimis

O kol meras vis dar džiaugiasi savo atradimais, kai kurie miestelėnai metė jam iššūkį ir pasiūlė pereiti pėsčiomis per menkiau jo lankomus sostinės rajonus. Šį kartą V. Benkunskui buvo mestas iššūkis – jis turėsiąs „kiaurą“ gatvę pereiti užrištomis akimis.

„Nors atrodo, kad Vilnių pažįstam tikrai gerai, kartais unikalūs atradimai gali būti visai po nosim“, – V. Benkunsko citata pasidalino pasipiktinęs vilnietis, kuris ir mestelėjo merui šį pasiūlymą.

Anot jo, miesto ūkvedys esą turėtų pamatyti palei Skroblų g. 25 esantį keliuką, iki skausmo žinomą jį kasdien mindžikuojantiems vilniečiams ir kuris vis dar yra tvarkomas nuo pernai metų rudens pabaigos.

„Siūlau juo praeiti, geriausia, su užrištomis akimis. Pajusite tikrus malonumus, kuriuos patiria aklieji ir silpnaregiai. Mat šioje miesto dalyje gyvena labai daug asmenų su regos negalia“, – rėžė vilnietis ir pridūrė, kad pakeliui į šį keliuką merą pasitiks krūmų puokštė, statybinės atliekos, atviras kanalizacijos dangtis ir jau vienos silpnaregės išbandyta purvo vonia.

Vilnietis siūlo merui iššūkį. Ekrano nuotrauka
Vilnietis siūlo merui iššūkį. Ekrano nuotrauka

Dar vienas feisbuko vartotojas pasidalino nuotrauka iš sostinės senamiesčio – kaip pati Vilniaus širdis – senamiestis tapo tikru konteineriu po atviru dangumi. Žinoma, to V. Benkunskas dar neatrado, bet, paragintas pareigingų vilniečių, galbūt ir prie šiukšlių kalnų prieis.

Sostinės senamiestyje – šiukšlynas. Ekrano nuotrauka
Sostinės senamiestyje – šiukšlynas. Ekrano nuotrauka

Taip ir būna, kai Vilnių valdo ne vietiniai merai

Vertėtų priminti, kad V. Benkunskas jau ne pirmas meras, kuriam Vilnius - ne gimtasis miestas. Pats politikas kilęs iš Šilutės, o su sostinės gatvėmis susipažinęs tik įstojęs į Mykolo Romerio universitetą, kurį baigė 2009-aisiais.

Taip jau nutiko ir su prieš tai mero pareigas ėjusiu Remigijumi Šimašiumi, kuris pagal kilmę tauragietis. R. Šimašius labai gerai ir kitų miestų žmonėms tapo žinomas po to, kai pasiūlė spręsti Vilniaus kamščių problemas... dar labiau siaurinant gatves[1].