- Prasideda technologijų renginys „Web Summit“
- Praėjusių metų renginys buvo nepavykęs
- Pagrindinė renginio tema bus DI
Prasideda technologijų renginys „Web Summit“
Technologijų pramonės šviesuliai antradienį renkasi Lisabonoje, kur vyksta „Web Summit“ – pirmasis didelis šio sektoriaus renginys po JAV rinkimų. Pagrindinė diskusijų tema turėtų būti Donaldo Trumpo pergalė.
Technologijų pramonė sulaikiusi kvapą laukia, ką atneš antroji D. Trumpo kadencija, kai jis sausio mėnesį perims valdžią. Tikimasi, kad „SpaceX“ ir „Tesla“ vadovas Elonas Muskas taps įtakinga būsimos JAV vyriausybės figūra.
Praėjusios D. Trumpo kadencijos, trukusios nuo 2017 iki 2021 m., metu didžiosios technologijų bendrovės dažnai nesutarė su prezidentu, ypač atsižvelgiant į jo griežtą kovą su imigracija ir prekybos karą su Kinija.
Pasak „Web Summit“ organizatorių, iki ketvirtadienio truksiantis renginys suburs apie 70 000 dalyvių, daugiau kaip 3 000 startuolių ir 1 000 investuotojų.
Keliose diskusijose bus tiesiogiai aptariami JAV rinkimų padariniai technologijų sektoriui, tačiau organizatoriai AFP sakė, kad dar per anksti spręsti, kaip reaguos pramonė.
Renginys prasidėjo pirmadienio vakarą, o jo žvaigždė buvo dainininkas Pharrellas Williamsas.
Praėjusių metų renginys buvo nepavykęs
Organizatoriai stengiasi pamiršti praėjusių metų renginį, kai nemažai didžiųjų bendrovių atsisakė dalyvauti po to, kai „Web Summit“ vadovas Paddy Cosgrave'as socialinėje žiniasklaidoje apkaltino Izraelį karo nusikaltimais Gazoje.
Tuo metu P. Cosgrave'as nuo renginio organizavimo nusišalino, tačiau dabar vėl tęsia savo pareigas. Pirmadienį atidarymo kalboje apie kontroversiją jis neužsiminė nė žodžiu, tik pasakė: „Gera sugrįžti“.
P. Cosgrave'as pabrėžė, kad „Web Summit“ visų pirma orientuotas į startuolių ekosistemą.
Tačiau šiemet į susitikimą sugrįžo ir didžiosios technologijų bendrovės, tarp jų „Meta“ ir „Google“.
„Microsoft“ prezidentas Bradas Smithas turėtų pristatyti, kaip ši programinės įrangos milžinė įsivaizduoja kitą savo dirbtinio intelekto strategijos etapą, išleidusi milijardus, kad šią technologiją įdiegtų į daugumą savo produktų.
Pagrindinė renginio tema bus DI
Tikimasi, kad DI bus pagrindinė renginio tema: P. Cosgrave'as pastebėjo, jog DI startuolių yra tiek daug, kad dabar tai yra „vienas didžiausių pasaulyje DI renginių“.
Pirmadienį iškilus DI kritikas Maxas Tegmarkas, Gyvybės ateities instituto prezidentas, dar kartą perspėjo, kad žmonija gali būti pakeliui į susinaikinimą.
Jis teigė, jog vyriausybės privalo įvesti griežtus reglamentus, kad sustabdytų dirbtinio bendrojo intelekto – hipotetinio superintelektualaus DI, galinčio užvaldyti žmoniją – kūrimą.
M. Tegmarkas kritikavo naratyvą, pagal kurį didžiosios galybės varžosi tarpusavyje dėl dominavimo šioje srityje: „Tai ne ginklavimosi varžybos tarp JAV ir Kinijos, tai – savižudiškos lenktynės.“
Elta pranešimas.