Avataras
suprasti akimirksniu
  • E. Muskas ir T. Carlsonas gali suvienyti jėgas žiniasklaidos srityje
  • T. Carlsonas į dienos šviesą gali iškelti „Fox News“ skandalus
  • Po T. Carlsono pasitraukimo – staigus „Fox News“ reitingų kritimas
Šaltiniai
Bendradarbiavimas
T. Carlsonas ir E. Muskas gali imti bendradarbiauti žiniasklaidos srityje. Carlynn Alarid/Unsplash nuotrauka

E. Muskas ir T. Carlsonas gali suvienyti jėgas žiniasklaidos srityje

Milijardierius, verslininkas ir inovatorius Elonas Muskas gali žengti į žiniasklaidos verslą. O tai daryti jis žada ne vienas, tačiau suvienijęs jėgas su buvusiu „Fox News“ kanalo laidų vedėju Tuckeriu Carlsonu, kuris prieš kelias savaites netikėtai buvo atleistas iš darbo.

Su šia situacija susipažinę šaltiniai skelbia, kad E. Muskas asmeniškai kalbėjosi apie galimą bendradarbiavimą su T. Carlsonu, tačiau pastarasis vis dar yra varžomas galiojančio „Fox News“ kontrakto, kuris galios ilgiau nei metus – iki 2025 m[1].

Dėl šio, ypač paklausiu tapusio žurnalisto ateities planus varžančio kontrakto, T. Carlsonas jau dirba su savo teisininkais ir aktyviai siekia nutraukti kuo greičiau galutinai sutartį su „Fox News“.

Jei tai pavyktų padaryti artimiausiu metu, ekspertai mano, kad T. Carlsonas taip pat gali svarstyti galimybę sukurti tiesioginio vartojimo žiniasklaidos priemonę, kurioje milijonai jo gerbėjų galėtų susimokėti už tai, kad galėtų jį stebėti ir naudoti jo keliamą turinį. Tokiu keliu jau žengė ir T. Carlsono pirmtakas „Fox News“ Bilas O'Reilis.

Vis dėlto, nors T. Carlsono atstovai ir derasi dėl oficialaus laidų vedėjo pasitraukimo iš televizijos tinklo, daugelis mano, kad „Fox News“ sutrikdys šį procesą, siekdama, kad žurnalistas nepasirašytų naujos sutarties su konkuruojančiu kanalu[2].

O susidomėjimas žurnalistu tik auga. T. Carlsonas „Fox News“ per metus uždirbo maždaug 20 mln. dolerių, tačiau su juo susisiekę kanalai, pavyzdžiui, „Rumble“ ar „Newsmax“, jau pasiūlė jam mokėti daugiau, nei numatyta „Fox News“ sutartyje.

T. Carlsonas į dienos šviesą gali iškelti „Fox News“ skandalus

Praėjus kelioms savaitėms po „Fox News“ atleidimo T. Carlsonas vis dar vengia viešai kalbėti apie tikrąsias jo ir žiniasklaidos kanalo išsiskyrimo priežastis, tačiau ištikimiausi žurnalisto sekėjai mano, kad šis į dienos šviesą netrukus ištrauks ne vieną kompromituojančią istoriją, kurią „Fox News“ norėjo nuslėpti.

Negana to, T. Carlsono šalininkai teigia, kad dėl to, kiek daug T. Carlsonas žino, žiniasklaidos kanalas jau ėmėsi vykdyti agresyvią, prieš jį nukreiptą žiniasklaidos kampaniją, pavyzdžiui, naudoja nutekintus buvusio laidų vedėjo susirašinėjimus ir vaizdo įrašus, kurie T. Carlsoną pavaizduoja neigiamoje šviesoje.

Dalis JAV žiniasklaidos kanalų skelbia, kad artimiausiomis dienomis savo atsaką „Fox News“ pateiks ir pats T. Carlsonas. Tiesa, manoma, kad jis tai padarys ne tiesiogiai atakuodamas buvusį darbdavį, tačiau pasitelkęs jam draugiškus žiniasklaidos kanalus ir viešas asmenybes.

Iš tiesų, manoma, kad įtakingi buvusio prezidento Donaldo Trumpo aplinkos asmenys ir jis pats taip pat yra pasirengę palaikyti T. Carlsoną, jei šis įsiveltų į nemalonumus arba jei tik jam pavyks įkurti konkuruojantį kanalą arba užsitikrinti vietą jau esamame.

Žinoma, tai galėtų suskaldyti konservatyviosios žiniasklaidos erdvę ir sukelti dar didesnę poliarizaciją, tačiau tai taip pat galėtų suteikti galimybę visuomenei išgirsti daugiau įvairių nuomonių, pasiūlyti naujų perspektyvų ir mesti iššūkį esamiems dešiniosios žiniasklaidos naratyvams[3].

Praėjus kelioms dienoms po atleidimo iš „Fox News“ T. Carlsonas jau kreipėsi į savo šalininkus ir subtiliai užsiminė apie savo ateities planus bei galimas priežastis, dėl kurių išsiskyrė jo ir žiniasklaidos milžininės „Fox“ keliai.

Tuomet T. Carlsonas tviteryje įkėlė vaizdo įrašą, kuriame kalbėjo apie tai, kiek daug per televiziją rodomų diskusijų yra tiesiog „kvailos“ ir „nesvarbios.“

Jis taip pat pabrėžė, kad „svarbios temos, kurios lems mūsų ateitį, yra beveik nediskutuojamos“. T. Carlsono teigimu, abi pagrindinės Amerikos politinės partijos ir jų rėmėjai susitarė „sužlugdyti bet kokius pokalbius šiais klausimais“.

„Tai slegiantis suvokimas, bet jis nėra nuolatinis. Tai nepadės. Kai sąžiningi žmonės sako tai, kas teisinga, ramiai ir nesigėdindami, jie tampa galingi. Tuo pat metu melagiai, kurie bandė juos nutildyti, traukiasi, ir jie tampa silpnesni. Toks yra geležinis visatos dėsnis – tiesa nugali. Kur vis dar galima rasti amerikiečių, sakančių teisingus dalykus? Vietų liko nedaug, bet yra keletas, ir to pakanka. Kol galite išgirsti žodžius, tol yra vilties. Iki pasimatymo“, – kalbėjo T. Carlsonas[4].
T. Carlsonas buvo atleistas iš „Fox News“. Ribaitulo Azado/Unsplash nuotrauka
T. Carlsonas buvo atleistas iš „Fox News“. Ribaitulo Azado/Unsplash nuotrauka

Po T. Carlsono pasitraukimo – staigus „Fox News“ reitingų kritimas

Po populiariausio „Fox News“ laidų vedėjo pasitraukimo iš kanalo, gerokai sumažėjo ir visos kanalų grupės žiūrimumo reitingai. Nuo tada, kai T. Carlsonas buvo atleistas, 20 val. – televizijoje laikomo piko metu – žiūrimumas sumažėjo nuo vidutiniškai 3 mln. žiūrovų iki 1,65 mln. žiūrovų.

Jei paskutinę T. Carlsono laidą žiūrėjo daugiau nei 3 mln. žiūrovų, po savaitės, jo įpėdinio laidą įsijungė net 56 proc. mažiau žiūrovų. Vertinant bendrai, per pirmąją T. Carlsono atleidimo savaitę kanalo žiūrimumas sumažėjo 45 proc[5].

Dėl to nereikėtų stebėtis. T. Carlsonas kasdieniame „Fox News“ eteryje dirbo nuo 2016 m. ir ilgus metus buvo laikomas tikra pažiba, jo laida buvo rodoma pačiu geriausiu laiku, ji taip pat buvo geriausiai vertinama kabelinės televizijos naujienų programa svarbiausioje 25-54 metų amžiaus grupėje, ir be abejo, žiūrimiausia „Fox News“ kanale. Kovo mėnesį T. Carlsono laidą vidutiniškai per naktį žiūrėjo apie 3,4 mln. žiūrovų.

Tai, koks svarbus T. Carlsonas buvo „Fox News“ išduoda ir pirminė rinkos reakcija į žurnalisto atleidimą. Žiniasklaidos bendrovei paskelbus, kad ji atsisveikina su savo laidų vedėju, visos „Fox Corporation“ kompanijos vertė sumažėjo daugiau nei 700 mln. dolerių.

Tiesa, bent jau žiūrimumo prasme kanalas vis dar didele persvara pirmauja tarp savo konkurentų MSNBC ir CNN, tačiau kitų dešiniųjų kanalų, pavyzdžiui, „Newsmax“, žiūrovų skaičius pavojingai išaugo.

Šiuo metu T. Carlsono laidos vietą 20 val. užima laidų vedėjas Lawrence'as Jonesas, tačiau balandžio 24 d. paskelbę apie priverstinį T. Carlsono pasitraukimą, „Fox News“ atstovai teigė, kad kol bus išrinktas nuolatinis 20 val. vakaro laidos vedėjas, jį pavaduos rotuojantys asmenys. Dabar manoma, kad Jesse Wattersas yra lyderis galutinai pakeisti T. Carlsoną 20 val. eteryje.

16 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis
Avataras
Jurgita Gudelienė

Nežinau, ar man patiktų ši ideja apie žiniasklaidos imperiją. Vis tiek atrodo, kad tai turi daugiau minusų nei pliusų. Bet visada įdomu pamatyti, kaip susiklostys naujos iniciatyvos.

·Atsakyti2023-05-09T11:27:26.802Z
Avataras
Svari Sazine

Omg, tokia naujienaaaa, T.Carlsone ir E.Muskas bildin žiniasklaida, čia bomba! :0 :0 :0

·Atsakyti2023-05-09T10:45:15.286Z
Avataras
Lukas Klimas

čia problema, kad mūsų materialus pasaulis nusivystė į vieną pusę, palikęs moralę ir kitas dvasines vertybes

·Atsakyti2023-05-09T08:31:29.754Z
Avataras
Živilė Curkienė

Puiku, kad du tokie talentingi asmenys kaip E. Muskas ir T. Carlsonas ketina glaudžiai bendradarbiauti! Žiniasklaidos pasaulis tikrai pasikeis ir toliau stebins mus naujomis iniciatyvomis.

·Atsakyti2023-05-09T00:27:17.086Z
Avataras
Ivan Gorkyi

Kodel jiedu kartu? Kas bus su Fox News?

·Atsakyti2023-05-09T00:26:33.718Z
Avataras
Jadvyga C.

Nors ant žaizdos dėk

·Atsakyti2023-05-09T00:26:14.741Z
Avataras
Laura Laurė

E. Musk ir T. Carlson suzadino mano demesi ju planais. Man idomu, ka jie padarys ateityje.

·Atsakyti2023-05-08T17:36:14.713Z
Avataras
Gabijos Tarasevičius

Labai pritariu ankstesniam komentarui

·Atsakyti2023-05-08T14:01:07.928Z
person
vikas navizkas

yra nuomone kad tokie kaip muskas atsitiktinai neatsiranda ir neiskyla kai visur totaliai dominuoja satanistu mafija. tai greiciausiai vienos is dvieju didziausiu tarpusavyje konkuruojanciu gauju projektas. einant per visus aukstus tokiu yra tukstanciai, bet paciam virsuje gaujos destiliujas i ta kuriai gana izraelio ir apsikasti vakaru civilizacijoje, ir kita kuriai reik visos planetos-''globalizmo''. ten daug maz destiliujas ir pagal askenazius ir separdus. tycia sunaikinus nacionalista caikanci stanistas kisindzeris buvo iskiepytas i JAV vyriausybe sukurti kinijos mordorui per kurio nugara ir turejo buti padarytas suolis link planetos gerkles. planas zlunga, kyla nauji projektai, ziurekite istempe kaklus kad satanistu kirvis nepramazytu nunest iskrusto trimis koministinemis zydu sizofrenijomis kopusto.

·Atsakyti2023-05-08T13:20:04.008Z
subdirectory_arrow_right
Atsakymų: 1
Avataras
Gabija Trakšelyte

interesu iškilo pamatius straipsnio tema. Musko ir Carlsono koalicija galbut pakeitusi žiniasklaida.

·Atsakyti2023-05-08T10:53:12.674Z
Avataras
Austėja Gudonyte

Wow, tikrai idomi zinia! Salygoja susimastyti apie ateiti, kai tie du kartu dirbs. Labai smagu skaityti tokius straipsnius.

·Atsakyti2023-05-08T10:45:23.168Z
Avataras
Oksana Kvarkauskiene

Oi, tai tikrai idomi zinia, bet as ne visai sutinku, nors labai smagus naujienos twist'as! E. Muskas ir T. Carlsonas sukurs daug svarbiu diskusiju, palaikau juos! 🚀🎉

·Atsakyti2023-05-08T10:13:27.322Z
Avataras
Steksė Kails

Dviem žodžiais - 'super' & sėkmės! Tai taptų tradicinių pažiūrų baltaodžių žiūrimiausiu naujienų kanalu. O dabar kas liečia politiką, galima žiūrėti tik >>> Epoch TV, RT, Sky News Australia, Newsmax, One America News.

·Atsakyti2023-05-08T09:53:55.235Z
Avataras
Ugnius Šakalys

Girdziu apie E.Muska ir T.Carlsona nauja projekta, abu galingi ir kartu gali nulemti dideli permainai. Bet labai nesitikiu, kad tai pakeis mano nuomone apie Fox News, turejau blogu patirti su ju reportazais. Reitingai irgi ne mano reikalas, tiesiog ziuriu, kas man idomu.

·Atsakyti2023-05-08T08:29:28.413Z
Avataras
Gabriele Miliauskaite

T. Carlsonas ir E. Muskas, o galbūt ir liūdesio dulkės... Užuot skleidę šviesą, šie didžiūnai žengia žiniasklaidos eros ilgesnio audringo liūdesio keliu.

Tie skandalų laivai virsta svečiais ratuose, ir ten, kur T. Carlsonas yra, linksmybių ore nebeliks. Bet ar pasaulyje yra kambarys, į kurį nepateks "Fox News" šmėkla?

Ir neerėkite džiugaus oho! dėl "Fox News" reitingų kritimo. Jų šurmulys tamedamas tik tolesnei - ir galbūt neribotai - žlugimo spiralei žengiant žemyn.

·Atsakyti2023-05-08T07:51:49.550Z
person