Suprasti akimirksniu
  • Švedijoje pavogtas žolės pjovimo robotas darbavosi vienoje Radviliškio sodyboje
  • Susekė, nes jame buvo įdiegti GPS siųstuvai
  • Radviliškietis robotą nusipirko pagal skelbimą internete
  • Švedijoje pavogtas robotas iškeliavo pas teisėtą savo šeimininką
Šaltiniai
žoliapjovė
Švedijoje pavogtas žolės pjovimo robotas darbavosi vienoje Radviliškio sodyboje. Asociatyvinė ELTA nuotrauka

Švedijoje pavogtas žolės pjovimo robotas darbavosi vienoje Radviliškio sodyboje

Švedijoje pavogtą robotą žolei pjauti Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai surado veikiantį vienoje Radviliškio rajono sodyboje. Jis grąžintas užsienyje gyvenančiam teisėtam savininkui.

Kaip trečiadienį pranešė Šiaulių apskrities policija, vejos pjovimo roboto vagystė buvo užfiksuota Švedijoje pernai balandžio pabaigoje. Žoliapjovės savininkas labai nustebo, kai, praėjus porai mėnesių po vagystės, jo išmaniojo telefono programėlėje, skirtoje robotui valdyti, pastebėjo, jog prietaisas yra įjungtas ir kažkur darbuojasi.

Susekė, nes jame buvo įdiegti GPS siųstuvai

Vejos robotą pavyko susekti, nes šio gamintojo robotuose yra įmontuoti GPS siųstuvai ir pagal jų signalą galima nustatyti tikslią buvimo vietą, net jei vejapjovė veikia kitoje šalyje.

Šįsyk vejapjovės koordinatės rodė, kad ji yra Lietuvoje ir darbuojasi Radviliškio rajone. Įmonės atstovai šia informacija pasidalijo su Lietuvos policija ir jau po poros dienų robotas buvo surastas ir paimtas iš vieno Radviliškio rajono gyventojo.

Radviliškietis robotą nusipirko pagal skelbimą internete

Paaiškėjo, kad 27 metų vyras vejos robotą įsigijo, internete radęs skelbimą apie jo pardavimą. Pirkimo-pardavimo sandoris įvyko Radviliškyje. Automobiliu privažiavęs vyras, pirkėjui įteikė robotą be jokių dokumentų.

1500 eurų už jį sumokėjęs pirkėjas pretenzijų dėl roboto įgijimo dokumentų nebuvimo galimai ir neturėjo – juk labai jau patraukli kaina. Tačiau bėdos prasidėjo, kai po kurio laiko pas pirkėją apsilankė Radviliškio rajono policijos pareigūnai ir paėmė be jokių dokumentų įsigytą daiktą.

„Taigi, kaip rodo ši situacija, pirkti vejos robotą iš neoficialių prekybos vietų, o privačių asmenų, kurie net negali pateikti prietaiso įgijimo dokumentų, yra rizikinga – gali likti ne tik be pirkinio, bet ir be pinigų, nes daiktas gali būti vogtas. Tokiais atvejais daiktas grąžinamas teisėtam šeimininkui, paėmus jį iš įsigijusio asmens“, – teigia Šiaulių policija.

Švedijoje pavogtas robotas iškeliavo pas teisėtą savo šeimininką

Policininkai sako, kad dabar, kai veja pradeda reikalauti priežiūros, vejos robotai įgauna paklausą. Todėl nepatartina susigundyti patrauklia kaina ir vejos priežiūros prietaisus pirkti, vadinamojoje, antrinėje rinkoje. Joje gali būti vogtų ir todėl daug pigesnių prietaisų.

„Įsigydami vejos pjovimo robotą ar kokį kitą daiktą iš antrų rankų, būtina prašykite pardavėjo pateikti visus jo dokumentus, o, kilus net menkiausiam įtarimui, nepirkti iš tokio asmens ar bendrovės“, – sako policininkai.

Parengta remiantis ELTA.