Suprasti akimirksniu
  • Technologijų milžinai skelbia apie 500 milijardų dolerių dirbtinio intelekto projektą Stargate
  • „Stargate“ projektu siekiama sukurti duomenų centrus, skirtus DI plėtrai
  • Projektas suvienijo technologijų industrijos genijus
Šaltiniai
Prezidentas
JAV prezidentas priima lemtingus sprendimus. Ekrano nuotrauka

Technologijų milžinai skelbia apie 500 milijardų dolerių dirbtinio intelekto projektą Stargate

Prezidentas Donaldas Trumpas savo antrąją kadenciją valdant Jungtines Amerikos Valstijas pradėjo itin stipriai. Jis jau pirmą dieną pasirašė dešimtis įsakų, kurie pakeis valstybės taisykles ir tolesnę ateitį.

Dabar jis kreipėsi į šalies gyventojus su dar vienu ryžtingu sprendimu ir skambiu pareiškimu. Elonas Muskas, Markas Zuckerbergas, Jeff Bezos ir kiti technologijų magnatai, milijardieriai, įtakingi šalies ir pasaulio žmonės palaikė jį dar nuo kampanijos laikų ir buvo šalia ruošiantis inauguracijai.

O pasirodo ne be reikalo. Prezidentas paskelbė apie 500 milijardų JAV dolerių iniciatyvą susijusią su dirbtinio intelekto projektu. Jo kreipimasis iš Baltųjų Rūmų nušvietė technologijų ateitį[1].

D. Trumpas šią investiciją pavadino „didžiausiu AI infrastruktūros projektu istorijoje“. Prie jo prisijungė trijų technologijų bendrovių vadovai - Samas Altmanas iš „OpenAI“, Larry Ellisonas iš „Oracle“ ir Masayoshi Sonas iš „Softbank“.

Plano paskelbimo metu, kalbant D. Trumpui šalia buvo ir trys pagrindinės technologijų industrijos žvaigždės. Ekrano nuotrauka
Plano paskelbimo metu, kalbant D. Trumpui šalia buvo ir trys pagrindinės technologijų industrijos žvaigždės. Ekrano nuotrauka

„Stargate“ projektu siekiama sukurti duomenų centrus, skirtus DI plėtrai

Jungtinės Valstijos jau dabar pirmauja pasaulyje pagal investicijas į dirbtinį intelektą ir skiria daug daugiau lėšų nei bet kuri kita šalis. Nepaisant to, D. Trumpas pabrėžė, kad reikia jo tiesioginio dalyvavimo siekiant toliau skatinti šią pramonės šaką.

„Susiduriame su nepaprastąja padėtimi, ir aš įsikišiu su nepaprastosios padėties deklaracijomis, kad padėčiau“, - sakė D. Trumpas, pabrėždamas, kad svarbu, jog dirbtinio intelekto kūrimas vyktų JAV: “Mes palengvinsime jiems gamybos pradžią.“

Pasak Baltųjų rūmų, naujasis projektas, pavadintas „Stargate“ (liet. „Žvaigždžių vartai“), bus skirtas infrastruktūrai, reikalingai dirbtinio intelekto technologijoms tobulinti Teksase, kurti.

Projektas prasidės nuo 100 mlrd. dolerių investicijų, o per ketverius metus bus siekiama, kad jos išaugtų iki 500 mlrd. dolerių. Pirmasis duomenų centras bus pastatytas Teksase, planuojama plėstis į kitas valstijas[2].

Prieš antrąją kadenciją D. Trumpas stengėsi pritraukti privataus verslo investicijų į JAV. praėjusį mėnesį Masayoshi Son ir D. Trumpas paskelbė „Softbank“ 100 mlrd. dolerių investicijų planą, pagal kurį Amerikoje bus sukurta 100 000 naujų darbo vietų.

Projektas suvienijo technologijų industrijos genijus

Šalia D. Trumpo jo kalbos metu stovėjęs „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas projektą pavadino „svarbiausia šio laikmečio iniciatyva“. Jis pridūrė: „Negalėtume to padaryti be jūsų paramos, pone Prezidente“, nors projekto planavimas jau buvo pradėtas[3].

Laris Elisonas „Oracle“ vyriausiasis technologijų vadovas, pasidalijo informacija, kad pirmasis duomenų centras jau statomas Teksase, o daugiau jų planuojama pastatyti visoje šalyje.

Projektas „Stargate“ žymi svarbų geriausių technologijų rinkos dalyvių, įskaitant „OpenAI“, Didžiosios Britanijos lustų gamintoją „Arm“, JAV lustų gamintoją „Nvidia“ ir „Microsoft“, kuri jau bendradarbiauja su „OpenAI“, bendradarbiavimą. Pasak „OpenAI“, apie tai paskelbta po daugiau nei metus trukusių diskusijų.

JAV technologijų pramonė jau daug investuoja į dirbtinio intelekto infrastruktūrą. Pagrindinė „OpenAI“ rėmėja „Microsoft“ paskelbė apie planus šiais metais investuoti 80 mlrd. dolerių į dirbtinio intelekto duomenų centrus. JAV dolerių vertės iniciatyvos kartu su „BlackRock“ ir MGX, skirtos AI infrastruktūrai finansuoti.

Panašiai ir „Amazon“ pastaraisiais mėnesiais skyrė daugiau nei 20 mlrd. dolerių į AI orientuotiems projektams. Pasaulinė duomenų centrų pajėgumų paklausa sparčiai auga.

Prognozuojama, kad iki 2030 m. pajėgumai patrigubės ir kasmet augs 19-27 proc. Norint patenkinti šią paklausą, iki šio dešimtmečio pabaigos reikės padvigubinti nuo 2000 m. sukurtą infrastruktūrą.