Neaišku, kada Slovakijos premjeras R. Fico sugrįš į darbus
Žiniasklaida pateikia naujų žinių apie praėjusią savaitę pašauto, prieš globalistines idėjas aktyviai kovojančio Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico sveikatos būklę.
Atskleidžiama, kad R. Fico būklė vis dar išlieka sunki, tačiau stabili. Detales apie dabartinę situaciją atskleidė jo pavaduotojas ir gynybos ministras Robertas Kalinakas, taip pat pateikęs naują informaciją apie į premjero gyvybę besitaikiusį 71-erių kairiosioms pažiūroms atstovaujantį Jurajų Cintulą.
Trečiadienį Slovakijos dienraščiui „Pravda“ duodamas interviu R. Kalinakas pranešė, kad vis dar nėra aišku, kada R. Fico sugrįšiąs į darbus, o premjero būklė – vis dar sunki ir kol kas neplanuojama jo perkelti į Bratislavą[1].
Šis išpuolis prieš R. Ficą gerokai pakoregavo ir jo planus, mat šiomis dienomis ministras pirmininkas turėjęs vykti į kelias stažuotes užsienyje, tarp jų – ir į taikos aukščiausiojo lygio susitikimą Šveicarijoje, o kitą savaitę turėjęs apsilankyti Izraelyje. Tačiau dabar jį esą turėtų pakeisti R. Kalinakas.
Užpuoliką ginti atsisakė net jo paties advokatė
O štai įdomios detalės J. Cintulos pasikėsinimo nužudyti aukštą valstybės pareigūną byloje – trečiadienį pranešta, kad jį turėjusi ginti Nitros advokatė Martina Čierna, jo nebegins[2].
M. Čierna neatskleidė priežasties, dėl ko priėmusi tokį sprendimą, tik pridūrė, kad tai dėl „asmeninių priežasčių“.
Dabar J. Cintulą esą gins naujas jo bylą perėmęs advokatas, kurio vardas ir pavardė kol kas neatskleidžiami.
71-erių pensininkui, lemtingą gegužės 15 dieną šovusiam į Slovakijos ministrą pirmininką penkis kartus iš teisėtai laikomo pistoleto ČZ 75 gresia liūdnos dienos belangėje iki pat gyvenimo pabaigos.
Nusikaltėlis tokius savo veiksmus argumentavo nepritarimu R. Fico vykdomai politikai ir kad jis tokiu būdu nusprendęs veikti po neseniai įvykusių Slovakijos prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo R. Fico sąjungininkas N. Pellegrini.
Kaip savo antipatijos dabartiniam premjerui priežastis J. Cintula nurodė sprendimą panaikinti specialiąją prokuratūrą, nutraukti karinės pagalbos tiekimą Ukrainai, visuomeninio transliuotojo reformą bei teismų tarybos vadovo atleidimą[3].
Keliamas klausimas, ar premjero apsauginiai tinkamai atliko savo darbą
Tuo tarpu pastaruoju metu „netikėtai“ it lapams krentant prieš vakarietišką ideologiją kovojantiems lyderiams, susimąstyta ir apie R. Ficą saugojusių apsauginių darbo (ne)tinkamumą.
Dėl premjero apsaugos susirūpinimą išreiškė saugumo ekspertai, o keli apsaugininkai jau esą nušalinti nuo pareigų.
„Jau galime kalbėti apie tam tikrą Konstitucinių pareigūnų apsaugos tarnybos nesėkmę, tačiau kartu žinome, kad ten buvo asmuo su matomu šaunamuoju ginklu ir laiku nebuvo įsikišta“, – portalui noviny.sk teigė saugumo analitikas Radoslavas Bránkas[4].
Gynybos ministro R. Kalinako tvirtinimu, šaulys apie savo ketinimus jau buvo kalbėjęs bendruomenėje, tačiau jo teiginiai, panašu, nebuvo priimti rimtai. Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad jį suėmus, tuo pačiu metu esą buvo mėginta ir pašalinti tam tikrus nusikaltimo pėdsakus.
77.lt primena, kad pasikėsinimas į politiko gyvybę sulaukė tarptautinio aukšto rango valstybės pareigūnų pasmerkimo, tik tą „pamiršo“ padaryti Lietuvos ministrė pirmininkė I. Šimonytė ir Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.
Fico yra įtakingiausias Slovakijos įstatymų leidėjas, kuris, dar pernai metais po vykusių rinkimų vėl sugrįžęs į valdžią ėmėsi reikšmingų pokyčių šalies užsienio politikoje, įskaitant karinės paramos Ukrainai nutraukimą bei jos ambicijų blokavimą NATO.
Anksčiau Fico ministro pirmininko pareigas ėjo 2006-2010 ir 2012-2018 metų laikotarpiais.