Senatas patvirtino R. F. K jaunesnįjį ir skelbia jį naujuoju Sveikatos sekretoriumi
Ilgai lauktas balsavimas įvyko ir D. Trumpo šalininkas, prieš vakcinas pasisakantis R. F. Kennedy tampa HHS sekretoriumi. Nepaisant kai kurių respublikonų susirūpinimo dėl jo ankstesnių pažiūrų į vakcinas ir abortus, R. F. Kenedis jaunesnysis užsitikrino pakankamą palaikymą, kad būtų patvirtintas. Jam pavaldžios bus sveikatos įstaigos.
Senatas 52-48 santykiu[1] balsavo už Roberto F. Kenedžio jaunesniojo patvirtinimą Sveikatos ir socialinių paslaugų sekretoriumi. Kaip ir tikėtasi, dauguma balsų vyko pagal partijų liniją. Tačiau respublikonų senatorius Mitch McConnell iš Kentukio prisijungė prie demokratų ir balsavo prieš kandidatūrą.
M. McConnell, vaikystėje išgyvenęs poliomielitą, teigė, kad jis nepritarė R. F. Kennedy dėl susirūpinimo jo ankstesniais pasisakymais apie visuomenės sveikatą ir vakcinas. Pareiškime jis teigė, kad R. F. Kenedis jaunesnysis „skleidė pavojingas sąmokslo teorijas“ ir neįrodė, kad yra geriausias pasirinkimas vadovauti agentūrai.
Jis taip pat išreiškė viltį, kad R. F. Kenedis stengsis atkurti pasitikėjimą visuomenės sveikatos institucijomis. Nepaisant M. McConnello pasipriešinimo, patvirtinimas reiškė dar vieną prezidento D. Trumpo administracijos pergalę[2].
Senatas patvirtino visus jo kabineto lygmens kandidatus. Patvirtinimo sulaukė ir kiti neseniai pasiūlyti kandidatai, įskaitant Pete’ą Hegsetą į gynybos sekretoriaus postą ir Tulsi Gabbard į nacionalinės žvalgybos direktoriaus postą.
Naujasis sveikatos sekretorius iš karto ir prisaikdintas
Kaip naujasis Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sekretorius R. F. Kenedis jaunesnysis vadovaus 1,7 trilijono JAV dolerių vertės agentūrai, atsakingai už pasirengimą pandemijoms, vyriausybės finansuojamas sveikatos priežiūros programas ir vakcinų bei vaistų kūrimo priežiūrą.
Po balsavimo Aukščiausiojo Teismo teisėjas Neilas Gorsuchas Baltuosiuose rūmuose prisaikdino Kennedy. Prezidentas D. Trumpas jį pristatė, pavadindamas tinkamu asmeniu vadovauti sveikatos priežiūros sistemos reformoms. R.F. K savo ruožtu gyrė D. Trumpą ir apibūdino jį kaip svarbią istorinę asmenybę.
R. F. Kenedis kritikavo humanitarinės pagalbos agentūrą, sakydamas: „Ją perėmė karinis-pramoninis kompleksas. Dabar ji skleidžia totalitarizmą ir karą visame pasaulyje, ir tik nedaugelis žmonių supranta, kokia ji pavojinga. Prezidentas D. Trumpas tai pripažino.“
Luizianos senatorius Billas Cassidy, gydytojas ir Sveikatos, švietimo, darbo ir pensijų komiteto pirmininkas, per Kenedžio patvirtinimo klausymus atvirai abejojo jo kvalifikacija. Tačiau galiausiai B. Cassidy balsavo „už“ po to, kai R. F. Kennedy jį patikino, kad išlaikys CDC patariamąjį komitetą dėl skiepijimo praktikos ir CDC interneto svetainėje paliks pareiškimus, patvirtinančius, kad vakcinos nesukelia autizmo.
R. F. Kenedį taip pat parėmė respublikonų senatorės Lisa Murkowski iš Aliaskos ir Susan Collins iš Meino valstijos. L. Murkowski teigė, kad L. Kennedy įsipareigojo bendradarbiauti su Kongresu, kad būtų užtikrinta galimybė visuomenei susipažinti su informacija apie vakcinas ir rekomendacijos būtų grindžiamos moksliniais tyrimais. S. Collins pakartojo panašias savo paramos priežastis[3].
Būdamas HHS sekretoriumi, RFK jaunesnysis prižiūrės pagrindines federalines sveikatos apsaugos agentūras, įskaitant CDC, FDA, Nacionalinius sveikatos institutus ir Medicinos ir medicinos paslaugų centrus.
Dar vienas D. Trumpo patikėtinis siekiantis geresnės Amerikos ateities
Robertas F. Kenedis jaunesnysis iš pradžių dalyvavo 2024 m. prezidento rinkimuose kaip demokratas, paskui perėjo prie nepriklausomos kampanijos. Vėliau jis pasitraukė ir parėmė Donaldą Trumpą, į rinkimų kampaniją atsinešdamas jo žinią „Padarykime Ameriką vėl sveiką“.
R. F. Kenedis jaunesnysis sulaukė abiejų politinio spektro pusių palaikymo už siekį pagerinti maisto saugą ir sumažinti kenksmingų cheminių medžiagų kiekį maisto produktuose. Tačiau jo ankstesnė kritika vakcinų atžvilgiu ir teiginiai apie jų ryšį su autizmu sukėlė didelį demokratų pasipriešinimą.
Būdamas Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų vadovu, jis prižiūrės programas, pagal kurias daugiau kaip 150 mln. amerikiečių teikiama sveikatos priežiūra. RFK reguliuos vaistų ir maisto saugą ir vadovaus reagavimui į ligų protrūkius, priims sprendimus, kurie daro įtaką milijonų žmonių gyvenimui.
Per klausymus R. F. Kenedis tvirtino: „Aš nesu nusiteikęs prieš skiepus ar pramonę. Aš palaikau saugumą ir gerą mokslą“. Būdamas sveikatos apsaugos ministru, RFK jaunesnysis susidurs su dideliais iššūkiais, įskaitant sprendimus dėl medicinos pagalbos išlaidų mažinimo.
Kai kurie konservatyvūs sveikatos politikos ekspertai teigia, kad vyriausybinės sveikatos priežiūros programos per daug išaugo nepagerindamos sveikatos rezultatų. Jie pritaria R. F. Kenedžio raginimams sutelkti dėmesį į mitybą ir fizinius pratimus, o ne labai pasikliauti sveikatos priežiūros pramone. RFK posto sveikatos departamente patvirtinimas rodo, kad JAV sulauks pokyčių ir šioje srityje.