Suprasti akimirksniu
  • Auksinė oda ir įdegis be saulės pasiekiamas ne taip ir paprastai: gidas į saugų įdegį
  • Milijono dolerių vertės klausimas: kaip veikia savaiminio įdegio losjonas? 
  • Kokia paslaptis slypi šiuose produktuose?
  • Nepriekaištingo įdegio be saulės užtikrinimas ir patarimai tobulam rezultatui
  • Tai nėra apsauga nuo UVA ar UVB spindulių ir neatitinka SPF kremo ar tikro įdegio naudos
  • Tinkamo savaiminio įdegio priemonės pasirinkimas: tonas, produktas, aplikacija
  • Potonių ir spalvų supratimas
  • Renkantis savaiminio įdegio produkto tipą reikia galvoti apie jūsų norus
  • Odos paruošimas savaiminiam įdegiui yra svarbesnis nei produkto pasirinkimas
  • Savaiminio įdegio produktų saugumo ir galimo toksiškumo tyrimas
  • Geresnio reglamentavimo ir vartotojų švietimo poreikis
Šaltiniai
Įdegis
Įdegis padeda jaustis drąsiau ir suteikia pasitikėjimo. Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka

Auksinė oda ir įdegis be saulės pasiekiamas ne taip ir paprastai: gidas į saugų įdegį

Visi esame vaikščioję po vaistinės ar kosmetikos produktų skyrius, kur yra įdegio purškalų, losjonų ir aliejų, žadančių suteikti tobulą įdegį. Dėl gudrios rinkodaros ir ne itin gerų rezultatų daugelis vartotojų lieka nusivylę, o ne bronziniais kūnais ir pasiruošę bikinio sezonui.

Įdegio priemonės populiarėja ir vis dažniau sutinkame auksinės odos savininkus, kurie nesirodo sualėje, bet atrodo kaip po kurortinių atostogų[1]. Tačiau daugeliui žmonių vis dar kyla klausimas, kaip veikia savaiminio įdegio losjonas? Tai paslaptingas ir mitais apipintas produktas, kuris gali sukelti įvairių jausmų kai nepasiseka su aplikacija arba priversti įsimylėti dėl sveiko ir švytėjimą odai suteikiančio įdegio rezultato, kurį suteikia be žalos odai.

Deginimasis saulėje ar soliariume sukelia melanino gamybą, todėl oda tampa tamsesnė. Tačiau šis procesas, kai jis kartojamas ir nesaugomas, gali sukelti žalingų padarinių, įskaitant priešlaikinį senėjimą ir padidėjusią odos vėžio riziką. Saugesnis ir sveikesnis pasirinkimas? Pasirinkite savaiminio įdegio losjoną, kuris suteiks saulės pabučiuotą švytėjimą, bet nesukels jūsų odai šių pavojų.

Milijono dolerių vertės klausimas: kaip veikia savaiminio įdegio losjonas? 

Kartais įsigyjate tokį gerą savaiminio įdegio losjoną ir tikite, kad atrodys, jog jūsų įdegis stebuklingai atsirado tiesiai prieš jūsų akis be pastangų. Tačiau iš tikrųjų tas nuostabus įdegis, kurio visada troškote, atsirado dėl neįtikėtinos sudėties. Taigi štai atsakymas, kaip veikia savaiminio įdegio losjonas: veiklioji medžiaga, vadinama dihidroksiacetonu (DHA), kai tepate kūną savaiminio įdegio kremu, veikia reaguodamas su negyvomis odos ląstelėmis, esančiomis kūno paviršiuje. Iš esmės jūsų negyvos odos ląstelės laikinai patamsėja, kad imituotų saulės pabučiuotą odą ir švytėjimą[2].

Atminkite, kad šis odos patamsėjimas yra tik trumpalaikis. Kai jūsų odos ląstelės pasišalins, jūsų įdegis be saulės taip pat išnyks. Todėl svarbu dažnai drėkinti odą ir pakartotinai tepti savaiminio įdegio losjoną, kol įdegis dar nepradėjo blėsti. O pašalinimas yra toks pat lengvas procesas kaip nusišveisti odą cheminiu ar fiziniu šveitikliu.

Kai kalbama apie savaiminio įdegio losjono veikimą, mokslas yra paprastas. Kuo daugiau DHA yra savaiminio įdegio kremo sudėtyje, tuo greičiau pasieksite tamsų įdegį. Pavyzdžiui, purškiamieji įdegio aparatai grožio slaonuose garsėja tuo, kad juose naudojamas koncentruotas DHA kiekis, skatinantis greitą auksinės bronzos spalvą. 

Nors purškiamas įdegis gali būti malonus, labai svarbu suprasti, į ką įsitraukiate, prieš tai jį atliekant. Tikėkitės, kad gerokai pasikeis jūsų odos spalva. Taip pat galite tikėtis šiek tiek nešvaraus proceso, nes purškiamas įdegis pateks ant jūsų drabužių ir visko, prie ko prisiliesite, kol kelias valandas lauksite, kol jis įsigers į jūsų odą. Tai profesionali procedūra, kurios aplikaciją kontroliuojate ne jūs, bet rezultatas priklauso nuo jūsų pačių[3].

Įdegio kremai padeda gauti rezultatus be saulės. Mikhail Nilov/ Pexels nuotrauka
Įdegio kremai padeda gauti rezultatus be saulės. Mikhail Nilov/ Pexels nuotrauka

Kokia paslaptis slypi šiuose produktuose?

Jei galvojate apie tai, ką rinktis geriau nei purškiamas įdegis tada rinkitės savaiminio įdegio losjoną. Šiame produkte yra idealus DHA kiekis, užtikrinantis laipsnišką įdegį be dryžių visiems odos atspalviams. Skirtingai nei daugelis įdegio produktų, kurie iš tiesų gali išsausinti odą, šis produktas ją giliai drėkina.

Praėjus vos kelioms valandoms po savaiminio įdegio kremo užtepimo, pastebėsite, kad oda vis tamsėja. Tepkite daugiau ir palaipsniui didinkite spalvą arba sustokite po vieno užtepimo, bet kuriuo atveju, jau po vieno užtepimo tikrai pamatysite subtilų ir nuostabų švytėjimą. Ir kol kalbame apie savaiminio įdegio losjono veikimą, leiskite pasakyti štai ką: savaiminio įdegio priemonės yra 100 % saugios.

Vien JAV FDA patvirtino, kad DHA galima naudoti tik išoriniam naudojimui, jei jis nenaudojamas ant vietų, kurias dengia gleivinės, pavyzdžiui, burnos, nosies ir akių (aišku). Ir kaip visada, laikykitės ant gaminio pakuotės pateiktų naudojimo instrukcijų, ir viskas bus gerai! Kaip jau minėjome, pagrindinė savaiminio įdegio produktų sudedamoji dalis yra dihidroksiacetonas, arba DHA. Tai paprastasis angliavandenis, kuris reaguoja su odoje esančiomis aminorūgštimis ir sukuria rudą spalvą. Kuo didesnė DHA koncentracija, tuo tamsesnis įdegis.

Eritruliozė yra dar viena sudedamoji dalis, kartais naudojama kartu su DHA. Ši natūrali medžiaga, randama raudonosiose avietėse, taip pat reaguoja su odoje esančiomis aminorūgštimis ir sukuria įdegį. Eritruliozės sukeltas įdegis yra ne toks oranžinis kaip DHA sukeltas ir išlieka ilgiau, tačiau jam atsirasti reikia daugiau laiko[4].

Daugelyje savaiminio įdegio priemonių taip pat yra drėkinamųjų ingredientų, padedančių odai išlikti sudrėkintai ir glotniai. Tai gali būti alavijas, kokosų aliejus, taukmedžio sviestas ir kiti natūralūs aliejai. Jie kompensuoja galimą DHA sausinantį poveikį ir prisideda prie bendro sveiko, švytinčio įdegio vaizdo. Verta paminėti, kad kai kurių savaiminio įdegio priemonių sudėtyje gali būti bronzantų, kurie iš karto suteikia odai laikiną spalvą, kuri nuplaunama duše. Jų dažnai pridedama, kad suteiktų momentinio švytėjimo ir padėtų nukreipti tepimo procesą, kad matytumėte, kur jau užtepėte gaminį.

Nepriekaištingo įdegio be saulės užtikrinimas ir patarimai tobulam rezultatui

Dabar, kai supratome, kas yra savaiminio įdegio losjonai ir kaip jie veikia, apžvelkime, kaip pasiekti geriausių šių produktų rezultatų.

Pirma, prieš tepdami įdegį, nušveiskite odą. DHA reaguoja su negyvomis odos ląstelėmis, todėl, pradėję nuo švaraus, šviežio pagrindo, užtikrinsite tolygų ir glotnų įdegį. Naudokite švelnų šveitiklį ir daugiausia dėmesio skirkite toms vietoms, kur oda būna storesnė, pavyzdžiui, keliams, alkūnėms ir kulkšnims. Dažnai tokios vietos probleminės dėl sausumo ir galimų įdegio dėmių.

Antra, savaiminio įdegio priemonę tepkite dalimis, kad oda būtų visiškai ir tolygiai padengta. Pradėkite nuo apačios ir kilkite aukštyn, kad pasilenkdami išvengtumėte raukšlių. Visada gerai įtrinkite ir įmasažuokite, kad susigertų. Naudokite specialią pirštinę aplikacijai arba pasitelkite nitrilines pirštines, kurios nesugers produkto, o jį paskirstys and kūno odos.

Venkite naudoti per daug priemonės tose vietose, kur oda stora, nes jos gali sugerti daugiau savaiminio įdegio priemonės ir tapti tamsesnės nei likusi kūno dalis. Likusį produkto kiekį naudokite ant rankų plaštakų, pėdų, aplink riešus dengdami vos juntamais judesiais arba drėgnos šluostės pagalba.

Po tepimo leiskite produktui visiškai išdžiūti prieš apsirengdami ar eidami miegoti, kad nenusidažytumėte drabužių ar patalynės. Nepamirškite iš karto po tepimo nusiplauti rankų, kad jos per daug nepatamsėtų. Vilkėkite laisvus rūbus kol įdegis veikia. Galite ir neiti miegoti, bet privalote vengti betkokio kontakto su vandeniu, nes vienas lašas sugadins jūsų norimą rezultatą[5]. Geriausiam rezultatui dažniausiai riekia bent 4 valandų su įdegiu.

Galiausiai, palaikykite įdegį kasdien drėkindami odą, kad ji būtų sudrėkinta ir sulėtėtų natūralus odos šveitimas. Tai padeda prailginti įdegio trukmę. Pakartotinai tepkite savaiminio įdegio priemones kas dvi-tris dienas arba pagal poreikį, kad išlaikytumėte norimą spalvą. Norėdami išvengti nelygaus įdegio reaplikuokte tik nušveitę odą.

Kremai, pieneliai, putos, purškikliai ir lašiukai sūlomi kaip produktai degiui, bet sunku pasirinkti. Armin Rimoldi/ Pexels nuotrauka
Kremai, pieneliai, putos, purškikliai ir lašiukai sūlomi kaip produktai degiui, bet sunku pasirinkti. Armin Rimoldi/ Pexels nuotrauka

Tai nėra apsauga nuo UVA ar UVB spindulių ir neatitinka SPF kremo ar tikro įdegio naudos

Savaiminio įdegio losjonai yra puikus būdas įgauti bronzinį švytėjimą be rizikos, susijusios su saulės spinduliais ar soliariumais. Juose naudojami tokie ingredientai kaip DHA ir eritruliozė, kurie reaguoja su odos aminorūgštimis ir suteikia įdegį. Raktas į nepriekaištingą įdegį be saulės yra tinkamas pasiruošimas, kruopštus naudojimas ir reguliari priežiūra.

Tačiau yra vienas kabliukas: savaiminio įdegio produktai neapsaugo nuo žalingų UV saulės spindulių. Tai klaidingas įsitikinimas, kurio aukomis tampa daugelis žmonių, manančių, kad savaiminis įdegis veiks kaip apsauga nuo saulės. Kad ir kaip patraukliai skambėtų ši idėja, net jei naudojate savaiminio įdegio priemones, būtina visada naudoti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip 30 SPF, kaip rekomenduoja Amerikos dermatologijos akademija.

Atminkite, kad nors ir atrodysite taip, lyg degintumėtės saulėje, savaiminis įdegis neapsaugo nuo kenksmingų UV saulės spindulių. Todėl būtinai ir toliau naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą nuo nudegimų ir ankstyvo senėjimo. Dažnai tikima, kad jei jau atrodai įdegusi saulė tavęs neveiks taip stipriai. Deja, tai mitas.

Dabar, kai jau žinote, kaip veikia savaiminio įdegio losjonai ir kaip juos efektyviai naudoti, esate pakeliui į saulės pabučiuotą švytėjimą, kurio taip troškote. Pirmyn, pabandykite. Tik atminkite, kad tai darome dėl grožio, bet ir dėl apsaugos nuo saulės psindulių. Tad būdami įdegę turime toliau saugotis nuo spindulių žalos su SPF priemonėmis, kurios leis išlaikyti švytėjimą ir sveiką odą.

Tinkamo savaiminio įdegio priemonės pasirinkimas: tonas, produktas, aplikacija

Savaiminio įdegio produktų rinka yra tokia pat įvairi, kaip ir juos naudojantys vartotojai. Kaip nustatyti, koks savaiminio įdegio preparatas jums tinka, kai yra tiek daug galimybių? Rinka pripildyta tiek spalvos stiprumo tiek skirtingo tono priemonėmis.

Potonių ir spalvų supratimas

Prieš pasineriant į savaiminio įdegio pasaulį, būtina suprasti natūralius savo odos atspalvius. Odos atspalviai skirstomi į tris kategorijas: šalti (rožiniai, raudoni arba mėlyni), šilti (geltoni, persikiniai, auksiniai) ir neutralūs (šaltų ir šiltų atspalvių mišinys, žalsvi, alyvuogės atspalviai). Žinodami savo atspalvį galite pasirinkti tinkamą savaiminio įdegio priemonę, kuri papildytų ir paryškintų jūsų natūralų odos atspalvį.

Savaiminio įdegio priemonės atspalvis reiškia pagrindinę gaminio spalvą, kuri gali turėti įtakos įdegio spalvai. Žalio pagrindo įdegio priemonės dažnai geriausiai tinka asmenims, turintiems šaltą arba neutralų atspalvį, nes jos gali padėti neutralizuoti bet kokį odos paraudimą. Paprastai jie suteikia natūralų alyvuogių atspalvio įdegį. Taip įdegis atrodo natūraliai bronzinis.

Kita vertus, violetinio arba melsvo pagrindo savaiminio įdegio priemonės geriausiai tinka šiltų atspalvių asmenims. Jie neutralizuoja geltonus ar oranžinius atspalvius ir suteikia gilų bronzinį įdegį. Tokius prouktus dažniau patartina rinkits natūraliai itin šviesaus gymio žmonėms, nes dažniausia problema su savaiminio įdegio priemonėmis ir būna tas oranžinis atspalvis, kurio niekas nenori dėl nenatūralaus rezultato[6].

Raudono pagrindo savaiminio įdegio priemonės gali suteikti natūralų įdegį neutralių atspalvių asmenims, suteikdamos odai šiltumo. Jis taip pat gali sustiprinti šiltą atspalvį, todėl įdegis bus sodrus, vario spalvos. Tai labiau universalus produktas, bet skirtas vidutinio tamsumo ar itin tamsiems žmonėms, kurių oda jau įra įdegusi.

Renkantis produktus svarbu pasverti savo gebėjimą aplikuoti ir odos atspalvius. Anna Shvets/ Pexels nuotrauka
Renkantis produktus svarbu pasverti savo gebėjimą aplikuoti ir odos atspalvius. Anna Shvets/ Pexels nuotrauka

Renkantis savaiminio įdegio produkto tipą reikia galvoti apie jūsų norus

Dabar, kai aptarėme spalvas ir atspalvius, panagrinėkime galimus savaiminio įdegio priemonių tipus. Tai tikriausiai yra vienas labiausiai gluminančių dlaykų, kai tenka rinktis savaiminio įdegio priemones. Veidui tinkamos priemonės gali būti tiek serumo, lašelių tiek kremo ar putų pavidalu, o kūno priemonės taip pat neapsistoja tik prie gerai žinimo losijono ar servetėlių.

  • Momentinio savaiminio įdegio priemonės: Šie savaiminio įdegio produktai yra skirti tam, kad įdegis atsirastų iš karto, vos tik juos užtepus. Jų formulėje paprastai yra bronzanto, kuris akimirksniu suteikia spalvą, o veikliosios sudedamosios dalys per kelias valandas sukuria ilgiau išliekantį įdegį. Momentiniai savaiminio įdegio tonikai puikiai tinka renginiams ar progoms, kai norite greitai įdegti, tačiau netinkamai išdžiovinti jie gali nudažyti drabužius ir patalynę.
  • Laipsniškos savaiminio įdegio priemonės: Tai iš esmės drėkinamosios priemonės su savaiminio įdegio priemaišomis. Jie lėtai įgauna įdegį per kelias naudojimo dienas, todėl puikiai tinka pradedantiesiems arba norintiems subtilaus švytėjimo. Kadangi įdegis formuojasi lėtai, lengviau kontroliuoti spalvos gylį ir išvengti dryžių ar dėmių. Galie reaplikuoti norint intesnyvaus įdegio.
  • Savaiminio įdegio priemonės su spalvos apsauga: Šių produktų sudėtyje yra laikinos spalvos-bronzato, kuri nuplaunama, bet padeda lengviau naudoti įdegį ir aplikuoti. Ji leidžia matyti, kur užtepėte produktą, padeda užtikrinti tolygų padengimą ir išvengti praleistų vietų. Tačiau prieš apsirengiant būtina leisti jam kruopščiai išdžiūti, kad nenusidažytumėte drabužių. Tokios priemonės būna tiek putų, losijonų, kremų pavidalu.
  • Skaidrios savaiminio įdegio priemonės: Šie savaiminiai savaiminio atspalvio tonikai yra be dažiklių, o tai reiškia, kad nuo jų neliks dėmių ant drabužių ar patalynės. Jie puikiai tinka tiems, kurie nori pasidažyti ir tęsti dieną nesijaudindami dėl spalvos pernešimo. Tačiau juos reikia kruopščiau tepti, nes nematote, kur jau užtepėte produktą. Tepliojant kaip eilinį kūno kremą gali baigtis prastai nes tolygiai nenuteptas produktas gali palikti dėmes.

Putos, losjonas ar purškiklis? Produkto formatas taip pat gali turėti įtakos tam, kaip lengva jį tepti ir kaip jis jaučiamas ant odos. Putos yra lengvos, pilnos oro ir gerai skirstomos, lengvai tepamos ir paprastai greitai džiūsta. Losjonai ir kremai labiau drėkina, bet gali ilgiau džiūti. Purškikliai puikiai tinka sunkiai pasiekiamoms vietoms, tačiau juos gali būti sudėtinga tolygiai užtepti, ypač kai nėra jokio bronzato. Visada išbandykite naują produktą mažiau matomoje vietoje prieš padengdami visų kūną.

Pasirinkę savaiminio įdegio priemonę, atitinkančią jūsų odos atspalvius ir jūsų poreikius dėl spalvos išryškinimo ir lengvo tepimo, galite gerokai pagerinti savo savaiminio įdegio patirtį. Nesvarbu, ar norite akimirksniu įgauti bronzinį švytėjimą, ar subtilų, laipsnišką įdegį, įvairių savaiminio įdegio priemonių tipų ir jų savybių supratimas gali padėti pasiekti idealią saulės pabučiuotą išvaizdą. Atminkite, kad sėkmingo savaiminio įdegio raktas yra pasiruošimas ir naudojimas, todėl nepamirškite nušveisti, sudrėkinti ir tolygiai paskirstyti pasirinktą produktą, kad rezultatas būtų nepriekaištingas.

Odos paruošimas savaiminiam įdegiui yra svarbesnis nei produkto pasirinkimas

Kelionę į nepriekaištingą įdegį be saulės pradėkite nuo šviežios odos. Nusiprauskite duše ir nušveiskite kūną alfa hidroksido šveičiamąja prausimosi priemone, kuri padės pašalinti negyvas odos ląsteles ir sukurs lygų paviršių savaiminio įdegio priemonei.

Skutimosi procedūra turėtų būti prieš įdegį, nes ji ne tik nušveičia odą, bet ir užtikrina sklandesnį įdegio produkto tepimą. Po plaukelių šalinimo tepant savaiminio įdegio priemones galima išvengti dėmių, kurios gali atsirasti, jei nusiskutate po įdegio.

Tam tikrose kūno vietose, pavyzdžiui, alkūnėse, keliuose ir kulkšnyse, oda yra storesnė, todėl ji gali sugerti daugiau savaiminio įdegio priemonių ir dėl to spalva gali būti tamsesnė. Kad taip nenutiktų, prieš tepdami savaiminio įdegio priemonę, sudrėkinkite šias problemines vietas drėkinamuoju kremu.

Geriausias planas tokios savaiminio įdegio procedūroms yra iš vakaro nusiprausti, pašalinti plaukus norimose veitose ir gerai pridrėkinti odą, kad ji būtų pasiruošusi kitos dienos procedūroms. Tada kai tepsite įdegį prieš tai padrėkinkite kelius, alkūnes, kitas sausas vietas ir drąsiai imkites įdegio kosmetikos aplikavimo. Taip rezultatai turėtų būti nepriekaištingi.

Nesvarbu kokia priemonė naudojama, po įdegio privalu drėginti ir maitinti odą. Cottonbro studio/ Pexels nuotrauka
Nesvarbu kokia priemonė naudojama, po įdegio privalu drėginti ir maitinti odą. Cottonbro studio/ Pexels nuotrauka

Savaiminio įdegio produktų saugumo ir galimo toksiškumo tyrimas

Per pastaruosius metus vis labiau populiarėja savaiminio įdegio produktai, kurie žada suteikti saulėje pabučiuotą švytėjimą be kenksmingo ultravioletinių (UV) spindulių poveikio. Jie yra saugesnė alternatyva deginimuisi saulėje ar soliariume, kurie yra susiję su odos senėjimu ir odos vėžiu. Tačiau susirūpinimą kelia šių produktų sudedamųjų dalių saugumas ir galimas toksiškumas[7].

Daugumos savaiminio įdegio produktų pagrindinė veiklioji medžiaga yra dihidroksiacetonas (DHA). DHA yra paprastas angliavandenis, kuris reaguoja su aminorūgštimis, esančiomis išoriniame odos sluoksnyje, ir dėl to oda patamsėja, vykstant vadinamajai Mailardo reakcijai. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido naudoti DHA išoriniam odos padengimui, tačiau yra keletas svarbių apribojimų. FDA nepatvirtino DHA naudojimo produktuose, skirtuose naudoti akių, lūpų ar gleivinių srityje. Tai reiškia, kad purškiklių ir aerozolių naudojimo metu reikia vengti įkvėpimo ar nurijimo.

Nepaisant FDA patvirtinimo, susirūpinimas dėl galimo DHA toksiškumo kilo po to, kai atlikus kai kuriuos tyrimus buvo nustatyta, kad didelė DHA koncentracija gali sukelti laisvųjų radikalų, nestabilių atomų, kurie gali sukelti oksidacinį stresą ir pakenkti ląstelėms, susidarymą. Tačiau dauguma tyrimų rodo, kad savaiminio įdegio produktuose naudojamos koncentracijos iš esmės yra saugios išoriniam naudojimui, tačiau norint visapusiškai išsiaiškinti ilgalaikį poveikį, reikalingi tolesni tyrimai.

Be to, kai kurių savaiminio įdegio produktų sudėtyje yra pridėtinių ingredientų, pavyzdžiui, konservantų, kvapiųjų medžiagų ir dažiklių, kurie kai kuriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas. Parabenai, įprasta konservantų grupė, randama daugelyje kosmetikos ir asmens higienos produktų, yra susiję su endokrininės sistemos sutrikimais, nors tyrimai šia tema vis dar nėra įtikinami. Tačiau rinkoje atsiranda vis natūralesnių ir bekvapių alternatyvų tokioms medžiagoms.

Saulės spinduliai kenkia odai, o savaiminio įdegio kremai suteikia bronzinį įvaizdį be spindulių pavojaus. Andrea Piacquadio/ Pexels nuotrauka
Saulės spinduliai kenkia odai, o savaiminio įdegio kremai suteikia bronzinį įvaizdį be spindulių pavojaus. Andrea Piacquadio/ Pexels nuotrauka

Geresnio reglamentavimo ir vartotojų švietimo poreikis

Didelį susirūpinimą kelia klaidinga nuomonė, kad savaiminio įdegio produktai apsaugo nuo nudegimo saulėje ir odos vėžio. Labai svarbu suprasti, kad šiuose produktuose nėra apsaugos nuo saulės faktoriaus (SPF), nebent tai aiškiai nurodyta etiketėje. Net ir naudodami savaiminio įdegio priemones, būdami saulėje turėtumėte naudoti apsaugos nuo saulės priemones, kad išvengtumėte UV spindulių žalos.

Nepaisant FDA rekomendacijų, savaiminio įdegio produktai, ypač purškiamas įdegis, buvo kritikuojami dėl jų naudojimo būdų, dėl kurių galima netyčia įkvėpti arba nuryti DHA. Daugelyje šalių šių produktų taisyklės vis dar tobulinamos, todėl reikia griežčiau kontroliuoti jų naudojimą ir naudojimą, ypač komercinėse vietose, pavyzdžiui, soliariumuose ir grožio slaonuose kur teikiama purškiamo įdegio paslauga.

Taip pat reikia geriau šviesti vartotojus apie saugų šių produktų naudojimą. Labai svarbu, kad vartotojai suprastų, kaip teisingai ir saugiai naudoti šiuos produktus, ir žinotų, kad reikia nuolat saugotis nuo saulės. Savaiminio įdegio produktai yra patraukli saulės vonių ir soliariumų alternatyva, tačiau, kaip ir visi kosmetikos gaminiai, jie turėtų būti naudojami atsakingai.

Nors dabartiniai duomenys rodo, kad šie produktai iš esmės yra saugūs, jei naudojami teisingai, naudotojai turėtų žinoti apie galimą riziką ir imtis atsargumo priemonių juos naudojant namuose. Reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima visapusiškai suprasti ilgalaikį šių produktų poveikį, ypač galimą oksidacinę žalą ir endokrininės sistemos sutrikimus. Kol kas svarbu atidžiai skaityti etiketes, laikytis visų naudojimo instrukcijų ir toliau saugoti odą nuo saulės spindulių, nepriklausomai nuo to, ar naudojate savaiminio įdegio produktus, ar ne.

avatar
Dovilė Barauskaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Ali Venosa. Fake it to Make it: Sunless Tanning Explained Skincancer. Sun and skin news
3.arrow_upward
6 Self Tanning Tricks You’ve Never Heard Selftanning. Perfect tan starts here
4.arrow_upward
Kaleigh Glaza. Self-Tanning 101: Everything You Need to Know Theevrygirl. Body and mind
5.arrow_upward
Jessica Harrington. Your Ultimate Guide to Every Self-Tanning Product on the Market Makeup. Skin and beauty
6.arrow_upward
7.arrow_upward