Suprasti akimirksniu
  • Rugsėjo 1-ąją – gausi pramogų pasiūla tiek moksleiviams, tiek ir jų šeimai
  • Vilnius Rugsėjo 1-ąją švęs „Sostinės dienų“ šurmulyje
  • Kaune pramogos persikels į Ąžuolyną
  • Klaipėdoje – netradicinis festivalis ir muzika jūros pašonėje
Šaltiniai
Rugsėjo 1-oji
Rugsėjo 1-oji Lietuvoje minima įvairių renginių gausa. Nainoa Shizuru/Unsplash nuotrauka

Rugsėjo 1-ąją – gausi pramogų pasiūla tiek moksleiviams, tiek ir jų šeimai

Rugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių diena, nemažai daliai mokinių reiškianti atostogų pabaigą, mokslų pradžią ir todėl, nekelianti pernelyg didelio entuziazmo.

Tačiau nukabinti nosies ir užmiršti visų vasariškų pramogų dar tikrai nereikia. Juk tiek didieji Lietuvos miestai, tiek ir mažesni provincijos miesteliai bent jau pirmąją rugsėjo dieną tarsi atgyja ir siūlo nemenką renginių įvairovę.

Pakili Rugsėjo 1-osios šventinė nuotaika jaučiama ne tik mokyklų ar kitų švietimo įstaigų koridoriuose, tačiau ir kiekvienoje gatvėje ar skvete.

Juk mažyliai žengia pirmuosius žingsnius į darželius bei pradines mokyklas, vyresni – grįžta į jau pažįstamas klases, o studentai – pradeda naują savo gyvenimo etapą universitete ar kolegijose.

Pokyčius jaučia ne tik moksleiviai ar studentai, bet ir visa šeima, o dėl to Rugsėjo 1-oji tampa gražia švente, kurią paminėti galima ne tik namuose, bet ir mieste, įvairiuose renginiuose, kurių šiais metais nestigs.

Rugsėjo 1-ąją minima mokslo ir žinių diena. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka
Rugsėjo 1-ąją minima mokslo ir žinių diena. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka

Vilnius Rugsėjo 1-ąją švęs „Sostinės dienų“ šurmulyje

Vilniuje Rugsėjo 1-osios savaitgalis sutampa su daug pačių vietinių ir miesto svečių sutraukiančiomis „Sostinės dienomis“.

Būtent rugsėjo 1-3 dienomis rengiama gerai žinoma Vilniaus miesto šventė „Sostinės dienos“, kuri šiemet kviečia iš naujo įsimylėti sostinę, švenčiančią 700-tų metų jubiliejų[1].

Rugsėjo 1-osios vakarą, didžiojoje festivalio scenoje Katedros aikštėje skambės legendinės mūsų kaimynų latvių grupės „BrainStorm“ muzika, jauni ir vyresni melomanai galės mėgautis ir lietuvių roko grupės „jautì“ koncertu.

Lukiškių kalėjime koncertuos Lietuvos hiphopo grupė G&G Sindikatas[2]. Tuo tarpu „Vasaros terasoje“ penktadienio vakarą savo vienintelį šiais metais koncertą Vilniuje surengs merginų grupė „69 Danguje“.

Norintiems kitokios muzikos, verta pasidomėti renginiais sostinės klube „Tamsta“, kur penktadienį Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ surengs dviejų dalių vinilinės plokštelės pristatymo koncertą.

O tolimesnės pramogos Vilniuje tęsis ir šeštadienį, rugsėjo 2-ąją, kai sostinėje bus surengti dar trys unikalūs pasirodymai. Koncertus surengs itin laukiama grupė „Lola Marsh“ iš Izraelio, Lietuvos grupė „Sisters On Wire“ bei dainas su gospelo choru ir grupe atliksiantis Linas Adomaitis.

Penktadienio ir šeštadienio vėlyvais vakarais sostinės dangų raižys ir lazerių šou „Future Vilnius“, simbolizuojantis Lietuvos sostinės ateitį: renginio kūrėjai panaudos net 70 įvairių lazerių – tikrai rekordinį kiekį.

Kaune pramogos persikels į Ąžuolyną

Nuobodžiauti neprireiks gyvenantiems Kaune. Laikinojoje sostinėje Rugsėjo 1-ąją nuo ankstyvo ryto pastebimas šurmulys tęsis ir vakare, ypač – Ąžuolyne, kur vyks triukšmingas koncertas.

Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, Rugsėjo 1-osios vakarėlį ten atidarys reperis Gamka, toliau į sceną žengs ir naujiems mokslo metams nuotaikos įkvėpti bandys „Proflame“, o vakarop, 21 val. scenoje pasirodys „Angelou“, bei kaunietis reperis „Remis Retro“. Koncertą užbaigs „Jauti“ ir DJ „Sandra Gemayel“[3].

Ieškantiems kitokių pramogų Kaune, Rugsėjo 1-osios vakarą galima užsukti į kavinę-barą „O kodėl ne?“ (A. Juozapavičiaus pr. 122A), kur vidiniame kiemelyje esančiame amfiteatre vyks grupės „Kiti Kambariai“ koncertas.

Čia bus galima išgirsti vėl kartu grojančius „Fojė“ muzikantus Arnoldą Lukošių, Darių Buroką ir Algį Kriščiūną. Renginys nemokamas.

Mokslų ir žinių diena. Rugsėjo 1-ąją Lietuvos miestai ir miesteliai atbunda. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka
Mokslų ir žinių diena. Rugsėjo 1-ąją Lietuvos miestai ir miesteliai atbunda. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka

Klaipėdoje – netradicinis festivalis ir muzika jūros pašonėje

Kitame Lietuvos krašte liūdėti irgi neteks. Štai, uostamiestyje Klaipėdoje Mokslo metų pradžios šventė įvyks 18 val. laisvalaikio erdvėje „Hofas“: čia prasidės Demokratijos festivalis, diskusija, kurios tikslas yra supažindinti studentus, moksleivius ir visą bendruomenę apie Europos Sąjungos (ES) teikiamas stažuotes, savanorystes, mobilumo galimybes.

Diskusijos dalyviai čia kalbės apie tai, kokia nauda mums iš Europos Sąjungos, kaip galima siekti karjeros jos institucijose, savanoriauti įvairiose šalyse ir nemokamai keliauti. Tiesa, norint dalyvauti, čia reikia registracijos.

Tuo tarpu vasaros sostinėje Palangoje 21 val. „Rąžėje“ (Vytauto g. 74) įvyks paskutinis atsisveikinimas su vasara –vasaros sezono uždarymo vakarėlis[4].

Palangiškių ir miesto svečių pamėgtame muzikos klube „Vandenis“ įvyks dainininkės Monikos Marijos akustinis koncertas, tuo tarpu „Vaidilutėje“ trio „Karta Amerikoj“ kviečia muzikos mylėtojus į pikantiškos intelektinės muzikos koncertą „Olden Days“.