- Vilčinskų šeimos drama: toliau teisiami už savo vaikų „pagrobimą“
- Vilčinskai nesutinka su jiems prokurorės siūloma bausme
- Vaikų paėmimą iš globos namų vertina kaip natūralią tėvų teisę ir pareigą rūpintis savo vaikais
Vilčinskų šeimos drama: toliau teisiami už savo vaikų „pagrobimą“
Inga ir Mindaugas Vilčinskai atsidūrė teisiamųjų suole, kaltinami savo trijų mažamečių vaikų „pagrobimu“ ir bandymu kirsti Lietuvos sieną su Baltarusija. Šeima, kuriai teko patirti didžiulį psichologinį spaudimą, buvo priversta imtis desperatiškų priemonių, siekiant apsaugoti savo vaikus nuo galimai neteisingo globos institucijų sprendimo. Tačiau vietoj to, kad būtų įvertintos jų pastangos išsaugoti šeimą, jie tapo kriminalizuoti, o dabar jiems gresia areštas, nors šis ir būtų atidėtas.
Prokurorė Gitana Kaupė prašo skirti jiems 90 parų areštą, kurio vykdymas būtų atidėtas – M. Vilčinskui metams, o I. Vilčinskienei – dešimčiai mėnesių. Be to, jiems siūloma taikyti baudžiamojo poveikio priemones, tokias kaip reikalavimas būti namuose, tęsti darbą arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje bei dalyvauti specialiose tėvystės programose.
Vilčinskai nesutinka su jiems prokurorės siūloma bausme
Vilčinskų teigimu, jie nesutinka su siūloma bausme ir siekia būti visiškai išteisinti. Jie teigia, kad jų veiksmai buvo motyvuoti noru apsaugoti savo vaikus nuo, jų nuomone, neteisėtų veiksmų, kuriuos vėliau patvirtino aukštesnės instancijos teismas. Anot jų, šeima ketino patekti į Baltarusiją tam, kad iš ten galėtų ginti savo teises ir užtikrinti šeimos saugumą. Nepaisant to, prokurorė teigia, kad jų kaltė yra įrodyta, ir prašo teismo skirti bausmę dėl bendrininkų grupėje padarytos veikos.
Vaikų paėmimą iš globos namų vertina kaip natūralią tėvų teisę ir pareigą rūpintis savo vaikais
Vilčinskai neneigia fakto, kad paėmė savo vaikus iš globos įstaigos, tačiau jie tai vertina kaip natūralią tėvų teisę ir pareigą rūpintis savo vaikais. Jų teigimu, situacija buvo tokia kritinė, kad jie jautėsi priversti imtis kraštutinių priemonių, kad apsaugotų savo vaikus. Šis procesas kelia klausimą apie tėvų teises ir valstybės vaidmenį šeimos gyvenime. Ar sistema iš tikrųjų gina vaikų interesus, ar tik stiprina valstybės kontrolę šeimos atžvilgiu?