
D. Jauniškis tapo Lietuvos atstovu NATO
Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė buvusį Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Darių Jauniškį nuolatiniu Lietuvos atstovu Šiaurės Atlanto Taryboje (NATO).
Dekretas pasirašytas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 3 punktu ir 85 straipsniu bei atsižvelgiant į Vyriausybės 2025 m. balandžio 9 d. nutarimą. D. Jauniškis darbą NATO pradės nuo 2025 m. balandžio 18 dienos.
Tą pačią dieną prezidentas pasirašė ir kitą dekretą, kuriuo D. Jauniškiui suteiktas Lietuvos Respublikos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro diplomatinis rangas. Šis sprendimas priimtas pagal Konstitucijos 84 straipsnio 3 punktą, 85 straipsnį, Diplomatinės tarnybos įstatymo 60 straipsnio 1 dalį bei atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro 2025 m. balandžio 11 d. teikimą.
D. Jauniškis pakeis D. Matulionį, kuris taps prezidento patarėju
77.lt primena, jog D. Jauniškis nėra naujokas politinėje arenoje – jis dvi kadencijas, nuo 2015 metų, vadovavo Valstybės saugumo departamentui (VSD). Jo darbas VSD baigėsi sekmadienį, o jau pirmadienį vadovavimą perėmė ilgametis D. Jauniškio pavaduotojas Remigijus Bridikis.
Apie galimą D. Jauniškio paskyrimą į NATO buvo kalbama jau kurį laiką. Praėjusią savaitę Vyriausybė pasiūlė prezidentui D. Jauniškį šiai pozicijai, o užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys anksčiau teigė, kad „nereikėtų atmesti galimybės D. Jauniškį paskirti Lietuvos ambasadoriumi“.
Iki šiol Lietuvos atstovu prie NATO dirbo diplomatas Deividas Matulionis. Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau pasirašė dekretą dėl D. Matulionio atšaukimo – jis darbą Briuselyje baigs balandžio 17 dieną, o D. Jauniškis pareigas perims kitą dieną, balandžio 18-ąją. Praėjusią savaitę prezidentas patvirtino, kad D. Matulionis grįžta į Lietuvą ir taps vyriausiuoju jo patarėju nacionalinio saugumo klausimais.
Parengta pagal LR Prezidentūros informaciją.