Prancūzija „neatmeta“ galimybės rekvizuoti pramonę karo reikmėms

SaugumasPranešimas spaudai
Suprasti akimirksniu
pramonė
Paryžius pasirengęs reikalui esant priversti gamintojus teikti pirmenybę kariniams, o ne civiliniams užsakymams. 77 koliažas

Paryžius pasirengęs reikalui esant priversti gamintojus teikti pirmenybę kariniams, o ne civiliniams užsakymams

Paryžius gali rekvizuoti ginklų gamybos personalą, atsargas ar įrenginius arba priversti gamintojus teikti pirmenybę kariniams, o ne civiliniams užsakymams, antradienį pareiškė Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu.

„Pirmą kartą neatmetu galimybės pasinaudoti tuo, ką leidžia įstatymas“, – sakė S. Lecornu žurnalistams Paryžiuje kartu su kariuomenės vadovybe.
Tai reikštų, kad „reikia arba daryti rekvizavimą, arba pasinaudoti pirmenybės teise, jei tempai ir gamybos laikas neatitinka reikiamo lygio“, – pridūrė jis.
Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu
Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu. Prancūzijos gynybos ministerijos nuotrauka

Spaudžia savo ginklų pramonę gaminti daugiau ir greičiau

Taip siekiama aprūpinti Prancūzijos ginkluotąsias pajėgas ir palaikyti paramą Ukrainai.

Rekvizavimas – „griežčiausia mūsų teisinio arsenalo priemonė“ – „nėra ta priemonė, kuriai šiuo metu teikiame pirmenybę“, sakė S. Lecornu.
Tačiau „pasakau jums, kad ji egzistuoja, kad visiems viskas būtų aišku, ir nebūtų jokių netikėtumų“, pridūrė jis.

Kita vertus, tam tikriems gamintojams bus nurodyta pasiekti minimalų atsargų lygį arba suteikti pirmenybę kariniams tiekimams „per kelias ateinančias savaites“, sakė S. Lecornu.

Kritikavo gamybą pagal esamą poreikį ir neturėjimą pakankamai žaliavų ar dalių atsargų

Jis taip pat kritikavo, jo teigimu, pagundą užsiimti „gamyba pagal esamą poreikį ir neturėti pakankamai žaliavų ar dalių atsargų“, kai įmonės siekia atlaisvinti grynųjų pinigų.

S. Lecornu pateikė pavyzdį apie tiekėjus, gaminančius dalis priešlėktuvinėms raketoms „Aster“, kurias gamina bendrovė MBDA, kaip vieną iš atvejų, kai karinis prioritetas būtų „visiškai įmanomas“.

Raketos „Aster“ naudojamos Ukrainos priešlėktuvinėje gynyboje, taip pat atremiant Jemeno hučių raketų ir dronų atakas prieš laivybą Raudonojoje jūroje, kur dislokuotos dvi Prancūzijos fregatos.

Prancūzija užsakė 200 raketų „Aster“, kurios bus pristatytos 2026 metais ir kainuos 900 mln. eurų, ir gali įsigyti dar 200 raketų, sakė S. Lecornu.

Parengta remiantis ELTA.