Šiandien Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje šalia Seimo buvo minima Sausio 13-oji. Į minėjimą buvo pakviesti politikai, kiti garsūs asmenys. Į minėjimą taip pat susirinko apie du su puse tūkstančio protestuotojų, nepatenkintų dabartinės valdžios veiksmais.
Renginį pradėjo prezidentas Gitanas Nausėda. Jo kalbą susirinkusi minia sutiko palankiai. Tačiau vėliau norėjusioms kalbėti Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei premjerei Ingridai Šimonytei pasisakyti neleido – minia švilpė, mušė būgnais ir rėkė „Gėda!“, “Kas meluoja, tas ir vagia” ir panašiai. Pamačiusi minios reakciją, buvusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, planavusi taip pat sakyti kalbą, nusprendė to nebedaryti.
Susirinkusieji rankose laikė trispalves ir vėliavas su Vyčiu, t.p. skirtingų Lietuvos regionų vėliavas, plakatus „COVID diktatūrai – ne!“, „Nustokite laužyti LR Konstituciją!“, „Tauta bunda“, „Šalin vyriausybę!” ir kt.
V. Čmilytė-Nielsen ir I. Šimonytė apsimetė nesupratusios, kas vyksta, ir protestuotojus apkaltino, neva šie negerbia Sausio 13-osios aukų. Tačiau protestuotojai teigė priešingai – jų manymu, aukų negerbia būtent minėtosios politikės, o ne protestuotojai. Ne vienas jų teigė, kad savo gyvybę ar sveikatą lemtingą naktį paaukoję žmonės tikrai nekovojo dėl tokios valdžios. Į protestą atėjo nemažai to meto įvykiuose dalyvavusių žmonių.
Vienas iš protesto organizatorių – Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigė, kad žmonės į aikštę atvyko išreikšti nepasitenkinimą dėl galimybių paso, privalomojo testavimo darbuotojams, studentams bei vis labiau „stumiamų“ skiepų. Pašnekovas sakė, jog protestuotojai mano, kad Vyriausybė nesugeba tinkamai valdyti šalies ir privalo atsistatydinti. Pasak jo, simbolinė Sausio 13-osios data tokiam protestui yra tinkama.
Renginyje, žinodamos, kad į jį atvyks protestuotojai, budėjo padidintos policijos pajėgos – viso net keli šimtai pareigūnų, suvažiavusių iš skirtingų Lietuvos vietovių. Pasak Vilniaus apskrities policijos atstovės spaudai Loretos Kairienės, renginys praėjo taikiai, žmonių suimta nebuvo. Valdžios atstovai nuo minios buvo atitverti specialiomis užtvaromis.
Sausio 13-oji minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 m. sovietų kariuomenei užpuolus Vilnių. Sovietų kariuomenė tuomet mėgino jėga nuversti Lietuvos valdžią, po to, kai 1990 m. kovo 11 d. šalis paskelbė nepriklausomybę nuo Sovietų Sajungos.