Avataras

Nida Vasiliauskaitė

Visuomenės veikėjas (-a)
PhD in Philosophy
@nida.vasiliauskaitegroups 1
Info Siena Draugai Nuotraukos
Avataras
0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

<> - Patarinėja TSPMI doc. Mažvydas Jastramskis.

Ne, tai padėję nebūtų.

Bet būtų padėję, savo ruožtu, paklausti "O Vilnius - dar ne Rostovo apskrities?" Ne leksikos išvengti, bet išprokuoti spiegimą ir raičiojimąsi ant grindų.

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Beprecedentiškai žavi interesų artikuliacija ir eiliškumas:

Partija, sportas, knygos!

Iš to mes sužinome, kad Partjos kareivėlis knygų apskritai neskaito, o bet tačiau noriai pameluoja, nes "išsilavinusiu žmogumi" prisistatyti nelabai išsilavinusiems, tačiau labai pasipūtusiems "aukštesnių pajamų" rinkėjams tai reikia.

Kodėl neskaito? Todėl, kad niekas, skaitantis, neskaito tiesiog "knygų" - jei skaito, tai jau įvardina, ką būtent, kokio pobūdžio. Pasakyti "trečias mano interesas - knygos" gali nebent tas, kas, paklaustas, kokios, ištaria "Šveikas. Dar trys tankistai ir šuo".

Taip pat todėl, kad niekam, skaitančiam (ne todėl, kad "reikia mokslams" ar "Partija liepė", o nes įdomu ir reikia egzistenciškai), šis "interesas" nėra trečioje, paskutinėje, vietoje po Partijos ir sporto 😃 Jei jau po Partijos ir sporto, tai sąrašas "Partija ir sportu" ir apsiriboja. Na, nebent knygos - partinės, įskaitant lankstinukus.

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Dar apie akademinę kokybę bei etiką.

Pvz., universitete dirba "docento-partnerio" statusu... Rimvydas Valatka. Taip, tas pats "Tarybinio padagogo" redaktorius.

Pagal galiojančią tvarką, su tokiu (ad maximum - "pedagoškės" bakalauro lygmens) išsilavinimu, neparašęs gyvenime nei vieno mokslinio straipsnio, universitete niekam nieko negali dėstyti niekas - tik jis, tuo labiau negali eiti docento pareigų - tam būtina sąlyga yra daktaro laipsnis, jau nekalbant apie magistrą, kuriuos ponas Valatka tik pasapnuoti gali.

Tai dar būtų nieko - gal žmogus išties yra iškilus, žinių ir patirties prikaupęs žurnalistas, vertas išimties?

Deja, nerasite nei viename jo tekste nieko bent šiek tiek panašaus į analizę, pozicijos pagrindimą, faktų tikrinimą, argumentavimą ar bent adekvatų referavimą-reportažą, ar bent sklandžiai sukonstuotą pastraipą: ne, visa, ką jis sugeba - gaminti praktiškai identiškus nerišlius plūsmų ir įžeidimų pliūpsnius, pasikartojančias epitetų tiradas vulgaria, primityvia, pasišlykštėtinai prasčiokiška kalba. Ir publikuoti tą sekretą kaip "straipsnį".

Ne, tai ne žurnalistika ir ne publicistika - nei vidutinė, nei net bloga.

Ir net ne propagandisto-agitatoriaus darbas.

Tik nekontroliuojami spazmai ir išskyros smegenų, seniai galutinai suirusių nuo savimi patenkintos menkystės.

Bet nieko - tinka. Dar daugiau: tai šie dabar sprendžia apie tinkamumą kitų. Ir apie etiką. Žurnalistinę ir akademinę.

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Čia I.Šimonytei vakar taip šnektelėti pavyko.

Tikra tiesa: laisvė - pamatinė vertybė, tiktai who speaks?! Tie, kurių metų sąmojis buvo "Haha, mirsim laisvi! Oi, negaliu!" Tie, kurie, vos išgirdę bet kokiame kontekste žodį "laisvė", pavlovišku refleksu išskiria sekretą "Laisvė negali būti absoliuti!", t.y. laisvę minintis kuo greičiau užčiauptinas.

Bet įdomiau šioje citatoje kitkas: iš jos sužinome, kad laisvė yra ne kas kita, kaip "pasaulio tvarkos taisyklės", jų laikymasis! Dar kartą: laisvė - paklusnumas "tvarkai" ir taisyklėms; "tvarkai", kurią mums nuleido "pasaulis".

Dievaž, leiskite jiems kalbėti 🙂

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Vieno tokio universiteto administracija parengė bendruomenei jautrų, drąsinantį ir užjaučiantį laišką dėl prieš savaitę nutikusio išpuolio kitame, Mičigano valstybiniame universitete: about coming together as a community ir t.t., ir pan.

Tiksliau - administracija pavedė šią laiško rašymo užduotį AI chatbotui. Iššaiškėjus ir kilus studentų pasipiktinimui - atsiprašė: aiman, nepagalvojome, nepastebėjome....

Šiaip to ir turėtų pakakti - ne atleisti, o paleisti administracijai ir išformuoti universitetui. Nepaisant atsiprašymų. Nes nieko - visiškai nieko - nereikia mokytis ten, kur nemokama ir nesuprantama netgi tiek.

Nuorodos komentaruose.

2 komentarai
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

"Bet piliečių gerovė nėra valstybės tikslas - ji turėtų būti harmonijoje su kitais valstybės tikslais", - byloja Seimo konferencijoje prof. Dainius Žalimas.

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Visus neabejingus kviečiame į susitikimą Kaune - pasižymėkite kovo 21 dieną 🙂

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Netiesa, kad kaukės mieste neturi jokio funkcionalumo - jos patikimai informuoja, už ką asmuo vakar balsavo, o taip pat - už ką balsuos antrąjame ture 🙂

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis

Sakoma, Kaligula liepė savo mylimą žirgą Incitatą paskelbti konsulu: bus tikrai ne blogesnis už esamus!

O, kaip aš jį suprantu!

Bet Incitatas - tikrai puikus žirgas, kilnus ir protingas. Ir meile Kaligulos jam abejoti jokio pagrindo nėra.

O štai TS-LKD pakanka atnešti ir parodyti paršą - ir klientelė balsuoja. Ne iš baimės ir ne vadus laikydama pamišusiais - ne.

Laikai ir žmonės buvo didesni 🙂

0 komentarų
chat_bubble_outline Komentarai
share Dalintis