Jūros dugne aptiktas organizmas mokslininkams sukėlė nuostabą
Mokslininkai Karibų jūros dugne aptiko nežinomą organizmą, kuris jau gavo „mėlynosios gleivės“ pavadinimą. Spėliojama, kad tai gali būti minkštasis koralas, kempinė arba gaubtagyvis, tačiau galutinės išvados paaiškės po tyrėjų konsultacijos su koralų ekspertais. Tuo tarpu ne ką mažiau naujų „atradimų“ pasitaiko ir sausumoje, o tarp jų – ir paplūdimio lankytojų kojas mėgstantys „mažieji rykliai“, ir vynuogynams grėsmę keliantys margieji vabzdžiai.
Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) mokslininkai, tyrinėjantys Karibų jūros giliavandenius rajonus, neseniai nardydami aptiko nežinomų organizmų, kurie buvo mėlynos spalvos ir beformiai[1].
Šie neįprasti žmogaus akiai organizmai buvo aptikti mokslininkų ekspedicijos „Kelionė į kalnagūbrį“ (angl. „Voyage to the Ridge“) metu rugpjūčio 30-ąją į pietvakarius nuo Sent Kroiso.
Teigiama, kad stebėjimo metu mokslininkai nebuvo tikri, ar šis organizmas, kuris buvo pastebėtas trečiosios ekspedicijos nardymo metu, yra minkštasis koralas, kempinė ar gaubtagyvis.
Tiesioginės transliacijos metu mokslininkai galėjo tik pasakyti, kad šis radinys yra keistas, ir kad jis nėra uola. Ekspertai gyvius vadino „nelygiais mėlynais daiktais“, „mėlyna gleiviena“ ir „mėlynais biologiniais kilimėliais“.
Vis dėlto, kad organizmas būtų plačiau ištirtas, tyrėjai dar konsultuosis su ekspertais.
Identifikuoti poilsiautojų kojas itin pamėgę vabzdžiai
Visgi, Žemėje gausu organizmų, apie kuriuos mums nė karto neteko girdėti ir kurie dar nėra ištirti. Rugsėjo pradžioje mokslininkams taip pat pavyko identifikuoti Kalifornijos gyventojų kojas atakuojančius vabzdžius, net pramintus „mažaisiais rykliais“[2].
Šie agresyvūs Pietų Kalifornijos paplūdimuose gyvenantys vabzdžiai mokslininkų buvo identifikuoti kaip vandens linijos izipodai – vėžiagyvių rūšis, užauganti iki maždaug 0,8 cm ilgio ir galinti sudaryti daugiau nei 1 000 individų būrius.
„Mažieji rykliai“ gyvena sekliuose Ramiojo vandenyno vandenyse ir sezoniškai migruoja pakrante, paskui save palikdami iš skausmo šokinėjančius paplūdimių lankytojus.
Kadangi vabzdžiai yra maži, nedideli būna ir jų įkandimai, tačiau skausmingi. Poilsiautojai skausmą apibūdina it smeigtuko dūrį į koją, o skausmas išnyksta po maždaug 15–20 minučių.
Aptinkamos naujos kenkėjiškos vabzdžių rūšys
Praėjusiais metais buvo atrasta dar viena nauja vabzdžių rūšis – tai žibuoklinis drugys, galintis turėti įtakos Hosiero vynuogių augintojams[3]. Iš pradžių vabzdys buvo pastebėtas Indianos valstijos pietrytiniame kampe, tačiau jau po metų buvo aptiktas ir šiaurinėje valstijos dalyje.
Šis grėsmingas vabzdys pasižymi dėmėtais, ryškiais raudonais sparnais, o jų antplūdžiai buvo fiksuoti 13-oje valstijų, daugiausia – rytinėje pakrantėje.
Purdue universiteto entomologijos profesorius Klifas Sadofas teigė, kad greita šių vabzdžių migracija Indianoje kelia didelę grėsmę vyninių vynuogių, bičių ir graikinių riešutmedžių augintojams.
K. Sadofo teigimu, nepaisant to, kad vabzdys minta daugiau kaip 100 skirtingų rūšių augalais, jis gali daugintis tik tada, kai maitinasi graikiniais riešutmedžiais, vynuogių vynmedžiais arba „dangaus medžiu“ (Aukštuoju ailantu).
Todėl vynuogių augintojai ir bitininkai įspėjami vengti jungti įrangą, kurios pagalba šie vabzdžiai galėtų iškeliauti į kitas Indianos valstijos dalis.