Suprasti akimirksniu
  • Pirmadienį M. Navickienė kelionę deklaravo kaip dovaną
  • Teigia sumokėjusi beveik 3 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio
  • Dėl kilusio skandalo M. Navickienė paliko ministrės postą
Šaltiniai
Monika Navickienė
Monika Navickienė. ELTA nuotrauka

Pirmadienį M. Navickienė kelionę deklaravo kaip dovaną

Iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų praėjusią savaitę atsistatydinusi Monika Navickienė tikina pirmadienį deklaravusi pernykštę kelionę į Dubajų su finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ akcininkės Ievos Trinkūnaitės šeima.

„Mano vyras nedengė šių atostogų ir šios kelionės išlaidų, todėl priėmiau sprendimą deklaruoti šią kelionę kaip dovaną. Tą vakar padariau mokesčių inspekcijoje papildžiau savo 2023 m. deklaraciją, nurodydama, kad tai galėjo būti traktuotina kaip dovana“, – antradienį žurnalistams seime teigė M. Navickienė. 

Teigia sumokėjusi beveik 3 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio

Konservatorės teigimu, pirmadienio vakarą ji taip pat apmokėjo gyventojų pajamų mokesčio dalį nuo deklaruotos kelionės sumos.

„Taip pat sumokėjau gyventojų pajamų mokesčio dalį nuo tos sumos, kuri buvo deklaruota. Aš sumokėjau 2950 eurų gyventojų pajamų mokesčio, apskaičiavau skrydžio kainą pagal tai, kaip žiniasklaidoje buvo nušviesta, padauginau iš trijų asmenų, susiradau viešbutį trims asmenims, deklaravau visą sumą ir sumokėjau mokesčius“, – pridūrė ji. 

Politikė tikina, kad kelionės kainą apskaičiavo pati, mat šiuo metu nepalaiko kontakto su I. Trinkūnaitės šeima.

Dėl kilusio skandalo M. Navickienė paliko ministrės postą

77 primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke Ieva Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.

Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Navickienės atleidimo. Pastaruoju metu politikė vadovavo tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM), tiek laikinai ėjo švietimo ministrės pareigas.

Dekretu šalies vadovas pavedė finansų ministrei Gintarei Skaistei laikinai eiti socialinės apsaugos ir darbo ministro bei švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas, kol į šiuos postus bus paskirti nauji ministrai.

Parengta remiantis ELTA.