LLRA-KŠS gavo pasiūlymą jungtis prie „valstiečių“ ir „Vardan Lietuvos“
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Lietuvos šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Waldemaras Tomaszewskis sako, kad jo vadovaujamos politinės jėgos atstovai, kurie buvo išrinkti į Seimą, jau gavo siūlymus jungtis prie „valstiečių“ ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijų parlamente.
Taip pat, anot jo, yra siūlymas sudaryti bendrą frakciją arba dirbti Mišrioje grupėje su pavieniais išrinktais parlamentarais.
„Norėčiau pasveikinti socialdemokratus su Vilija Blinkevičiūte priešaky, geras pasirodymas. Jos lyderystė prie šios pergalės privedė. O dėl būsimo mūsų atstovų darbo parlamente, manau sulauksime klausimų. Kol kas gavome keletą pasiūlymų prisijungti prie įvairių frakcijų, iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, partijos „Vardan Lietuvos“, – pirmadienį ELTA rengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje teigė W. Tomaszewskis.
„Taip pat gavome iš pavienių parlamentarų pasiūlymą sudaryti bendrą frakciją arba Mišrią grupę. Kol kas nelinkstame į jokią pusę, tik pradedame konsultacijas. Svarbiausia, kad su mumis nori bendradarbiauti keletas partijų, (…) mes esame tam tikra prasme vienijantis pokyčių elementas“, – pabrėžė jis.
Rinkimų rezultatais patenkinti, tačiau priekaištauja dėl slenksčio daugiamandatėje apygardoje
Vertindamas rinkimų rezultatus W. Tomaszewskis tvirtino esąs patenkintas, tačiau akcentavo, kad tautines mažumas atstovaujančioms partijoms neturėtų būti taikomas 5 proc. barjeras daugiamandatėje apygardoje.
„Vertiname, kad rezultatai geri, esame patenkinti. Pritrūko balsų, kad peržengti 5 proc. barjerą, bet 4 proc. yra geras rezultatas. Dabartinėje situacijoje mes daugiau nesugebėtume pasiekti. Norėčiau pabrėžti, kad šio slenksčio tautinėms mažumoms neturėtų būti. Yra tokie standartai, kad tautinėms mažumoms slenkstis negalioja“, – sakė LLRA-KŠS vadovas.
„Jeigu senasis įstatymas galiotų šiandien, turėtume septynis mandatus. Apskritai manome, kad slenkstis neprisideda prie demokratijos, Europos valstybėse, daug kur, tokio slenksčio nėra, toje pačioje Vokietijoje, ten praktiškai 2 proc. slenkstis. Negerai, kad 23 proc. balsų tų partijų, kurios neperžengė 5 proc. barjero, yra neatstovaujami. Tai antidemokratiška“, – tvirtino jis bei pridėjo, kad apygardų teritorijų perbraižymas, kur gyvena tautinės mažumos, taip pat pažeidžia tarptautinę teisę.
Seimo rinkimus laimėjo LSDP
Sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.
Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Elta pranešimas.