

Laikmetis
Šeima, tradicijos, daug vaikų ir tikėjimas
Laikmetis kviečia į pokalbių rubriką su Lietuvos šeimomis, kurioje bus kalbinamos tradicinės darnios lietuvių šeimos.
https://www.laikmetis.lt/ramosku-seima-musu-seimoje-demokratija/
Šiluva kviečia į advento dirbtuves.
Du gruodžio šeštadienius Šiluvos piligrimų centras kartu su komanda bei sese Regina Teresiūte organizuos advento dirbtuves, kurių metu bus kepami kalėdaičiai ir gaminamos žvakės.
Užsiėmimai vyks Gruodžio 10 ir 17 dienomis, 10:30 laiku. Dalyvio kaina – 5 Eur.
https://www.laikmetis.lt/siluva-kviecia-i-advento-dirbtuves/
V. Zelenskis: Rusijai paskelbus atsitraukimą iš Chersono, Ukraina juda „labai atsargiai“.
„Priešas neduoda mums dovanų, nedaro „geros valios gestų“, mes viską laimime“, – savo vakaro kreipimesi sakė V. Zelenskis.
„Todėl mes judame labai atsargiai, be emocijų, be nereikalingos rizikos, dėl visos mūsų žemės išvadavimo ir kad nuostoliai būtų kuo mažesni“, – sakė jis.
https://www.laikmetis.lt/prof-dr-ignas-vegele-tenka-apgailestauti-del-konstitucinio-teismo-sprendimo
Teisininkas, konstitucionalistas dr. Vaidotas Vaičaitis apie skiepų demokratiją:
„Man kalbant su studentais apie mūsų Konstituciją, vis sunkiau darosi pagrįsti tokius klausimus kaip: ar suverenitetas priklauso tautai, o ne tarptautinėms farmacinėms kompanijoms; ar Konstitucija yra tiesiogiai taikomas teisės aktas; ar Lietuvoje egzistuoja valdžių padalijimas ir parlamentarizmas, kai svarbiausi sprendimai priimami Vyriausybėje, o ne Seime; ar Lietuvoje galima kritikuoti valdžios institucijas; ar Lietuvos visuomenės informacijos priemonės taiko cenzūrą; kaip teisės aktuose nenumatytas „galimybių pasas“ gali riboti konstitucines žmogaus teises ir t. t.“
https://www.laikmetis.lt/dr-vaidotas-a-vaicaitis-skiepu-demokratija/
2021 m. rugsėjo 1 d. partijų priimtame Nacionaliniame susitarime tėvai nelaikomi strateginiais švietimo sistemos partneriais. Apie šeimą kalbama tik neigiamuose kontekstuose, kurios sukeltas vaiko raidos ir ugdymo problemas švietimo sistema turi išspręsti.
Tėvus atstovaujančios NVO atkreipia dėmesį, jog tėvų atsakomybė už vaikus neapsiriboja tik žinojimu, kaip vaikui sekasi mokykloje. Švietimas turi būti suprantamas kaip sistema, kurioje tėvai ir valstybė glaudžiai bendradarbiauja, siekdami suteikti asmeniui visaverčio savarankiško gyvenimo pagrindus ir padėti jam nuolat tobulinti savo gebėjimus, o tėvai laikomi lygiaverčiais mokyklos partneriais, kai ugdymo procese yra gerbiama tėvų teisė ugdyti vaikus pagal savo dorovinius ir vertybinius įsitikinimus.
Ar dar yra tikinčių, kad įteisinus vienos lyties partnerystę Lietuvoje, nebus siekiama įsivaikinti?
Stebėkime kas vyksta kaimyninėse šalyse:
https://www.laikmetis.lt/cekijos-konstitucinis-teismas-neleido-isivaikinti-homoseksualioms-poroms/