Suprasti akimirksniu
  • Per mėnesį „Blue-Yellow“ atlyginimai išaugo 5 tūkst. eurų
  • Per pajamų deklaravimą „Blue-Yellow“ surinko per 2 mln. eurų
  • Automobilių turėjo pora šimtų, liko vos keliolika
Šaltiniai
melyna geltona
Tina Hartung/ Unsplash.com nuotrauka

Per mėnesį „Blue-Yellow“ atlyginimai išaugo 5 tūkst. eurų

Viena geriausiai žinomų Lietuvoje veikiančių organizacijų, renkančių paramą Ukrainos kariams, pastaraisiais metais yra dėmesio centre. Pradėjusi savo veiklą 2014 metų spalį, per visus tuos metus organizacija laikėsi kukliai ant vieno arba dviejų žmonių pečių. O prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje, ir žmonių skaičius ženkliai išaugo, ir jų atlyginimai gerokai ūgtelėjo. Be abejo, ir darbo jiems visiems yra daugiau.

Kaip galima matyti pačios organizacijos metinėje 2017 metų finansinėje ataskaitoje, įmonės disponuojamos pinigų sumos buvo gana kuklios. Žinoma, tas kuklumas yra kuklus tik lyginant su paskutiniais skaičiais, kuriuos pateiksime vėliau. 

Ataskaitoje nurodoma, kad per ataskaitinius finansinius metus (2017 m.) įstaiga gavo paramos iš fizinių asmenų 145 983 eurus. Suteikė labdaros ir paramos už 108 109 eurus. Beveik 38 tūkst. eurų buvo nurašyti sąnaudoms. 

Tiesa, lentelėje, kuri turėtų paaiškinti, kur įstaiga padėjo pinigus, matyti, kad darbuotojo išlaikymui buvo skirta vos 472 eurai, o 34,7 tūkst. eurų nurašyti prie „kitų išlaidų“. Kokios tos kitos išlaidos – nedetalizuojama[1]

Blue Yellow atlyginimų mediana. Rekvizitai.lt nuotr.
Blue Yellow atlyginimų mediana. Rekvizitai.lt nuotr.

Nuo pat 2018 metų iki 2022 metų pavasario deklaruota, kad įstaigos darbuotojai atlyginimo negavo. Apskritas nulis eurų.

O tada, 2022 pavasarį, atlyginimas šovė iki 1,7 tūkst. eurų. Palaipsniui vis augo iki tol, kol šių metų balandį jau siekė 3,2 tūkst. eurų, o gegužę – 5,02 tūkst. eurų. Palyginimui - Seimo nario atlyginimas siekia truputį daugiau nei 3500 Eur neatskaičius mokesčių.

Per pajamų deklaravimą „Blue-Yellow“ surinko per 2 mln. eurų

Jei 2017 metais įstaiga gavo 145 tūkst. eurų paramos, tai 2021 metais jai aukojo jau gerokai solidžiau – 32,9 tūkst. žmonių įstaigai suaukojo 2 057 910 eurus. 

Tiesa, karas Ukrainoje prasidėjo 2022 metų vasario gale, tad nuo tada įstaiga sulaukė dar daugiau dėmesio ir dar didesnės finansinės paramos. 

„Įstaigos veikla sulaukė daug dėmesio ir didelio finansinio palaikymo. Todėl Įstaiga 2022 metais galės labai išplėsti savo veiklos apimtis. Numatoma pagrindinę paramą koncentruoti į Ukrainos karių ir savanorių asmens apsaugos priemones (šalmus ir šarvines liemenes), dronus ir bepiločių orlaivių blokavimo sistemas, transporto priemones, optikos įrenginius (termovizorius, naktinio matymo prietaisus). Įstaiga taip pat planuoja stiprinti civilių gyventojų, mobilizuotų į Ukrainos gynybines pajėgas, aprūpinimą“, – rašoma ataskaitoje. 

Blue Yellow automobilių skaičius. Rekvizitai.lt nuotr.
Blue Yellow automobilių skaičius. Rekvizitai.lt nuotr.

Įstaiga taip pat nurodo dar 2021 metais pagelbėjusi Ukrainos kariams, savanoriams ir teritorinės gynybos vienetams įvairias būdais, paslaugomis ir daiktais: nupirko ir atidavė 78 vnt. optikos prietaisų; 114 vnt. ekipuotės (apranga, kuprinės, etc); 7 dronus ir dronų priedų (baterijos, etc).; 2 bepiločių orlaivių blokavimo sistemas; 11 kompiuterių, taip pat kitos kompiuterinės įrangos ir kompiuterių priedų; 51 vnt. taktinės medicinos įrangos ir priemonių bei daugiau nei pusantro šimto pakuočių vaistinių preparatų. Taip pat 15 vnt. ryšių priemonių ir įrangos (radio stotelės, imtuvai, telefonai, ausinės, etc); 33 vnt. asmens apsaugos priemonių (šalmai, šarvinės plokštės, liemenės (ang.Plate Carrier); Automobilių remonto paslaugų bei daugiau nei 100 vnt automobilių dalių ir reikalingų priemonių, 70 vnt. padangų. Be to perdavė daugiau nei 290 vnt kitos įrangos: akumuliatorių, baterijų, kariškų lovų, palapinę, generatorių, stovų, laikiklių, trikojų, jų tvirtinimo komplektų, metalo detektorių, šildytuvą, šildymo krosnelę, oro filtrą, balistinio greičio matavimo radarų, etc.

Taip pat Įstaiga suteikė finansinę paramą projektams (pvz. parama Ukrainos vaikams „Nuotykių ekspedicija“) ir Ukrainos organizacijoms, susijusioms su humanitarinės pagalbos Ukrainos žmonėms teikimu, bei Baltarusijos aktyvistų organizacijoms „BySol“ ir „Strana dlia zhyzni“ – viso daugiau nei 37 tūkst. eurų[2].

Automobilių turėjo pora šimtų, liko vos keliolika

Įdomiai atrodo duomenys apie įmonės turimas transporto priemones. 2022 metų sausį jie turėjo vos kelis automobilius, o tuo tarpu tų pačių metų liepą – jau buvo įsigiję 220 automobilių. Šių metų sausį automobilių buvo jau apie 150, palaipsniui jų mažėjo tol, kol dabar nurodoma, kad jie turi 11 transporto priemonių[3].

Dalis jų – visureigiai, naujausias automobilis yra 2017 metų laidos. 

Pati įstaiga 2022 metų rugpjūtį savo socialiniame tinkle rašė, kad automobilius perka ir siunčia į karo frontą Ukrainoje.

„Automobiliai –Ukrainos kariams, vienas iš reikalingiausių instrumentų savo darbui atlikti. Kiekvieną dieną sulaukiame ne vieną prašymą iš karinių dalinių jiems gauti. 

Su BRC Autocentras, entuziastingų draugų iš Matérialiste bei Povilas Rubinas pagalba, ieškome, perkame, ruošiame ir siunčiame juos į frontą. Taip pat finansuojame karių automobilių remonto darbus Ukrainoje“, – rašė įstaiga[4].

avatar
done
Rosita Kvietkevičienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
2.arrow_upward
3.arrow_upward
4.arrow_upward
Blue Yellow. Feisbuko įrašas facebook.com