Kova dėl tualeto baigėsi po 19 metų: garsiai unitazą nuleidinėjusiems kaimynams teko paploninti piniginę

Tualetas
Nustatyta, jog per garsus tualeto veikimas naktį pažeidžia Europos žmogaus teisių konvenciją. Giorgio Trovato/Unsplash nuotrauka.

Gyvenate jums nuosavybės teise priklausančiame bute, todėl manote, kad naudojatės savo turtu be jokių apribojimų? Tai nėra tiesa, mat jei gyvenate daugiabutyje, turite taikytis prie visų, nesvarbu, kad tik jūs vienas turite raktus nuo savo buto. Štai tokį precedentą sukūrė Italijos teismas, išnagrinėjęs vienos poros skundą dėl per daug triukšmingo kaimynų tualeto, kuris gerokai apkartino gyvenimą.

Girgždančios kaimynų grindys, jei gyvenate ne viršutiniame daugiabučio aukšte, garsūs pašnekesiai ar net konfliktai gali išties apkartinti gyvenimą, tačiau ar kada pagalvojote, jog ramiai ir be jokių trikdžių gyventi daugiabutyje yra kiekvieno iš mūsų teisė?

Italijos teismas išnagrinėjo kaimynų skundą dėl per garsiai nuleidžiamo tualeto naktimis ir šį garsą, kaip naują žmogaus teisių pažeidimą, įtraukė į sąrašą, kuriame greta nurodyta ir vergovė, kankinimai bei priverstinis badas. Įdomu ir tai, kad kova dėl pernelyg garsaus tualeto vandens nuleidimo truko net 19 metų ir galiausiai baigėsi laimėta byla. 

Viskas prasidėjo nuo to, kai netoliese La Specijos miesto gyvenanti pora pasiskundė, jog naujas kaimynų tualetas neleidžia jiems užmigti dėl „nepakeliamo triukšmo“. Kadangi žemesnės instancijos teismas priėmė šiai porai nepalankų sprendimą, ji pasiduoti neketino ir kreipėsi į apeliacinį teismą Genujos mieste, kuris atliko tyrimą, siekiant nustatyti tualeto triukšmingumą[2].

Paaiškėjo, jog tame bute gyvenantys keturi broliai tualeto vandens bakelį buvo įmontavę į devynių colių sieną netoli poros galvūgalio miegamajame, todėl tas triukšmas ir buvo toks varginantis ir, su laiku, nebepakeliamas. Apeliacinės instancijos teisėjas teigė, kad vandens nuleidimo garsas dėl dažno naudojimosi tualetu naktį, kenkė kaimynų gyvenimo kokybei ir pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijoje įtvirtintą teisę laisvai naudotis kasdieniais įpročiais, nurodo „The Washington Post“.

Galiausiai teismas priėmė sprendimą, jog broliai turės perkelti vandens rezervuarą ir sumokėti porai maždaug 565 JAV dolerius už kiekvienus kentėtus metus, kai buvo įrengtas vandens rezervuaras – iš viso maždaug 10 760 JAV dolerių[2].

Galiausiai teismas nusprendė iš triukšmingą tualetą turinčių kaimynų priteisti kompensaciją. Usmano Yousafo/Unsplash nuotrauka.