Konservatorių žmonos kyla karjeros laiptais: iš batų parduotuvės – spręsti Lietuvos gynybos klausimus

LietuvaEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
V. Semeška
Japonologiją baigusi marti aprūpins Lietuvą ginkluote. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka

Ginkluotę Lietuvai pirks japonologijos studijas baigusi V. Semeškos marti

Šiai seimo kadencijai skaičiuojant paskutinius akordus, valdančiosios daugumos atstovai skuba įsitvirtinti valstybinėse institucijose, pavesdami į jas savo žmonas ir giminaites. Štai moterys, neturinčios nieko bendra su krašto apsauga, imasi Lietuvai pirkti ginkluotę. Galima tik pamanyti, kaip Lietuvai „pasisektų“ prasidėjus neramumams. Visgi, Lietuvos politinėje istorijoje buvo ir daugiau panašių kandidatūrų.

Konservatorius Vilius Semeška itin dosnus ne tik savo vaikams, bet ir jų antrosioms pusėms. Štai paaiškėjo, kad besitraukdamas iš krašto apsaugos viceministro pareigų, V. Semeška galimai padėjo laimėti konkursą viešųjų pirkimų specialisto pareigoms eiti savo marčiai[1].

Politiko sūnaus žmonos kandidatūra neabejotinai tinkanti ginkluotę Lietuvai pirkti – baigusi japonologijos studijas, turinti darbo batų parduotuvėje bei restoranuose patirties. Ir tai nesutrukdė pradėti darbo KAM pavaldžioje Gynybos resursų agentūroje. Tiesa, konkursą ji „netikėtai“ laimėjo praėjus vos kelioms dienoms po uošvio pasitraukimo iš pareigų…

V. Semeška
Japonologiją baigusi marti aprūpins Lietuvą ginkluote. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka

Vaikų teisių kontrolierė E. Žiobienė norėjo tapti EŽTT teisėja

Ir tokį sprendimą palaimino Lietuvos prezidentas, teikęs jos neabejotinai tinkamą eiti šioms pareigoms kandidatūrą seimui[2].

Pasirodo, norint tapti Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju net nebūtina eiti šių pareigų Lietuvoje. E. Žiobienės gyvenimo aprašyme – Lietuvos žmogaus teisių centro direktorės pareigos, darbas Lietuvos universitetuose, darbas Kauno apskrities viršininko administracijoje bei 2016-2017 m. vadovavimas Europos vaiko teisių ombudsmenų tinklui (ENOC). Tačiau nieko bendra su tiesioginėmis teismų praktikomis.

Vis dėlto, karjeros, kaip sakoma, siekti niekada ne vėlu, o geriausia ją pradėti nuo aukščiausių tarptautinio lygio postų, ypatingai kai ji pradedama senokai nebe 18-os…

E. Žiobienė
Vaiko teisių kontrolierė panoro tapti EŽTT teisėja. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka

D. Žalimas padėjo dabartinei žmonai

Buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas, kandidatas į prezidento postą Dainius Žalimas iš tiesų yra labai dosnus žmogus, o ypatingai tada, kai yra įsimylėjęs. Teisininkei Ingridai Danėlienei pasisekė – nors 2020 metais galimai būsimo vyro padedama ir netapo KT teisėja[3], šiemet, prasidėjus rinkiminei šalies vadovo kampanijai, jai norėta atsilyginti. Tačiau ir šįkart D. Žalimui nepavyko visko atlikti deramai. Vis dėlto, svarbiausios ne pareigos, bet nepažabojamas vyro rūpestis ir noras padėti savo žmonai.

Laisvės partija, kuri ir iškėlė D. Žalimą kaip kandidatą į Lietuvos prezidento postą, kovo mėnesį sudarė sutartį su I. Dagėliene, kad ši, likus nepilniems dviem mėnesiams iki rinkimų, planuotų ir koordinuotų jos sutuoktinio kampaniją[4].

Tik kad užmokestį I. Dagėlienė gavo net neparodžiusi darbo rezultatų – Delfi duomenimis, kandidato sutuoktinei buvo nuspręsta visą algą – 10 680 eurų – išmokėti iškart. Tačiau pasklidus šiai žiniai, D. Žalimas puolė atgailauti ir paskelbė, neva darbai yra atliekami nemokamai, o sumokėtus pinigus partijai grąžino…

D. Žalimas
Buvęs KT pirmininkas lepina sutuoktinę. Žygimanto Gedvilos/ELTA nuotrauka

4 tūkst. atlyginimą „į rankas“ gauna A. Armonaitės bendraklasė

Pernai metais žiniasklaida tiesiog ūžė po to, kai paaiškėjo, jog į „Lietuvos geležinkelių“ korporatyvinių reikalų direktorės pareigas buvo paskirta ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės buvusi bendraklasė ir kursiokė Agnė Belickaitė, o jai pažadėtas solidus darbo užmokestis[5].

Tiesa, ties ministre A. Belickaitės ryšiai nesibaigė – pasirodo, kad jos sutuoktinis – Vincas Jurgutis – yra ne tik Laisvės partijos valdybos narys, bet ir ekonomikos ir inovacijų viceministras.

A. Armonaitė
Ministrė negaili šiltų vietelių draugams. Žygimanto Gedvilos/ELTA nuotrauka

Energetikos ministro žmona buvo paskirta ambasadore

Pernai metais vyko tikra politinė drama kovoje dėl vietos į Lietuvos ambasadorius Londone. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis palaikęs ministrienės Dalios Kreivienės kandidatūrą, neva tarp jos sutuoktinio vadovaujamos ministerijos ir pareigų, į kurias ji kandidatuojanti, esą nėra jokio pavaldumo[6]. Visgi, D. Kreivienei jau antrąjį kartą net ir su tokiu užnugariu nepasisekė gauti norimų pareigų.

D. Kreivienės kanidatūra į šias pareigas buvo teikta dar 2022-aisiais, tačiau, neoficialiomis žiniomis, prezidento teikimu tąkart buvo nusileista E. Bajarūno kandidatūrai.

Visgi, „paguodos prizą“ ministrienė gavo – ji buvo paskirta ambasadore Italijoje.

D. Kreivys
Energetikos ministro sutuoktinė aktyviai siekė ambasadorės Londone pareigų. Andriaus Ufarto/ELTA nuotrauka

V. Benkunsko sutuoktinė tapo dviejų seimo narių patarėja

O štai jaunai ir žaviai Benkunskų meilei amžius ne kliūtis – net ir vienuolikos metų skirtumas tarp sutuoktinių nesukliudė šiems sukurti laimingos šeimos. O kur laiminga šeima – ten laiminga moteris.

Žinoma, už jaunystę Vilniaus miesto merui teko šiek tiek susimokėti – kad šalia savęs išlaikytų jauną ir žavią damą, ją įdarbino pas savo bendrapartietes seime kaip patarėją, nors V. Benkunskienė pagal išsilavinimą – operos solistė[7].

O po to, kaip ir priklauso, laiminga pabaiga – porą aplankė gandrai, o V. Benkunskienė gali pasigirti solidžiomis vaiko priežiūros išmokomis ir tikrai pajusti, kas yra mažylio priežiūros „atostogos“.

Taigi, galime drąsiai daryti išvadas, kad geriausia Lietuvoje baigti „giminiologijos“ arba „ryšianologijos“ studijas! O jei nesiseka siekti karjeros, visada galima susirasti įtakingą antrąją pusę.

Benkunskai
Vismantė Benkunskienė tapo dviejų konservatorių patarėja seime. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka