Vienas įrašas. akys. Paskelbk savo naujieną

Kibernetinė ataka Latvijoje: įsilaužta į vyriausybės ministro šildymo katilą

Pasaulis, Saugumas
Suprasti akimirksniu
programišiai
Kibernetinė ataka Latvijoje: įsilaužta į vyriausybės ministro šildymo katilą. Nuotrauka sukurta su DI

Latvijoje programišiai per išmaniąsias valdymo sistemas įsilaužė į vyriausybės ministro katilą

Latvijoje programišiams pavyko per išmaniąsias valdymo sistemas įsilaužti į vyriausybės ministro šildymo katilą ir padegti grūdus didelėje grūdų džiovykloje, per televiziją pranešė Latvijos reagavimo į kibernetinius incidentus institucijos „Cert.lv“ atstovas Varis Teilanas. 

Pasak jo, anksčiau kibernetinių įsilaužėlių veikla buvo daugiausia nukreipta į valdžios institucijas, o dabar jie vis dažniau taikosi į įmones ir namų ūkius. Didžiausia problema – įvairūs nuotoliniu būdu valdomi įrenginiai, į kuriuos lengva įsilaužti. 

Programišiai padegį grūdus

Būta kelių itin rimtų incidentų. Programišiai gavo prieigą prie didelės nuotoliniu būdu valdomos grūdų džiovyklos. Manipuliuodami nuotolinio valdymo sistema, įsilaužėliai padegė grūdus. Gaisras buvo greitai aptiktas. Panašus incidentas buvo susijęs su pieno produktų aušinimo įranga. 

V. Teilanas atskleidė, kad nuo kibernetinės atakos nukentėjo ir šildymo katilas vyriausybės ministro namuose. Pasak jo, labai svarbu, kad išmaniuosius įrenginius montuojantys žmonės būtų gerai informuoti ir laikytųsi kibernetinės higienos. 

Parengta remiantis elta.

Ką apie tai manai tu?

Bendruomenė
Naudinga
Įdomu
Puslapiai
Aktyvūs nariai
77
Privatumo apžvalga

Ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtume jums suteikti geriausią įmanomą naudotojo patirtį. Slapukų informacija saugoma jūsų naršyklėje ir atlieka tokias funkcijas kaip jūsų atpažinimas, kai grįžtate į mūsų svetainę, bei padeda mūsų komandai suprasti, kurios svetainės dalys jums yra įdomiausios ir naudingiausios.

Privatumo politika