Suprasti akimirksniu
  • K. Schwabas ir WEF aktyviai stumia Didžiojo perkrovimo idėją
  • Pasaulio kontrolė yra sutelkta saujelės įtakingiausiųjų Pasaulio ekonomikos forumo veikėjų rankose
  • Prieštaraujantys K. Schwabui ir WEF elitui nėra vertinami palankiai
  • Tarp K. Schwabo išugdytų Pasaulio ekonomikos forumo lyderių yra ir E. Macronas, ir V. Putinas
Šaltiniai
Davosas
Pasaulio ekonomikos forumas. Evangeline Shaw/Unsplash nuotrauka

K. Schwabas ir WEF aktyviai stumia Didžiojo perkrovimo idėją

Pasauliui išgyvenant vieną istorinį įvykį po kito, vis garsiau kalbama apie pasaulio elito ir jų valdomų organizacijų įtaką pasaulio tvarkai ir atskiroms valstybėms. Vienu iš didžiausią įtaką pasauliniu lygmeniu darančių žmonių yra tituluojamas Pasaulio ekonomikos forumo vadovas Klausas Schwabas.

Šiuo metu Šveicarijoje, Davose, būtent į jo inicijuotą forumą yra susirinkę pasaulio valstybių lyderiai, įtakingiausi verslo atstovai bei nevyriausybinių organizacijų galvos[1]

Čia formuojama pasaulio ateitis ir nustatinėjami būdai, kaip greitu metu galime pakeisti globalios visuomenės gyvenimo tendencijas.

Tai, kad pokyčiai yra neišvengiami, rodo ir prastas krizių valdymas. Nepateisinami rinkėjų lūkesčiai ir dalies visuomenės ignoravimas ne vienoje pasaulio valstybėje ženklią grupę asmenų privertė kvestionuoti šiuolaikinės demokratijos veikimo principus ir pasaulio įtakingųjų kėslus.

Vis garsiau kalbama, kad šiandien, kažkada idealia laikyta demokratijos idėja tėra mitas.

Aibė skirtingų veiklos sferų asmenų bei organizacijų daro įtaką valdžios organams, jų vykdomai politikai ir politiniams siekiams. Dalyje pasaulio šalių tai yra siejama su korupcija ar net organizuotu nusikalstamumu. Šiuolaikinės demokratijos realijos diktuoja, kad į politines machinacijas įsitraukti gali net ir nevyriausybinės, filantropinės organizacijos, kurios teoriškai turėtų teikti pagalbą nuskriaustoms visuomenės grupėms.

Nevyriausybinės organizacijos, iš esmės net savo struktūra kelia klausimų. Juk tai privačiai valdoma ir privačiai finansuojama veikla, kurios skaidrumą nustatyti yra keblu. 

Viena iš tokių nevyriausybinių organizacijų ir yra Pasaulio ekonomikos forumas, kuriame ir šiomis dienomis diskutuojama apie pasaulio tvarkos pokyčius.

Nors apie Pasaulio ekonomikos forumo dalyvius bei diskusijas žiniasklaida yra linkusi rašyti daug ir plačiai, giliau kapstomasi retai. 

Visuomenė vis dar stokoja informacijos apie tikruosius įtakingiausių pasaulio asmenų planus, o viena iš kontraversiškiausiai vertinamų figūrų yra pats Pasaulio ekonomikos forumo vadovas K. Schwabas. Būtent apie šią personą kalba jutubo kanalo „America Uncovered" vienas iš kūrėjų Chrisas Chapellas[2]

Pasaulio kontrolė yra sutelkta saujelės įtakingiausiųjų Pasaulio ekonomikos forumo veikėjų rankose

Jutubo platformoje paskelbtoje vaizdo diskusijoje pavadinimu „Kaip Pasaulio ekonomikos forumas valdo pasaulį. Klausas Schwabas ir „Didysis persitvarkymas" (angl. „How the World Economic Forum Controls the World | Klaus Schwab and The Great Reset"), C. Chapellas teigia, kad dabartinė pasaulinė krizė sutrikdė visus mūsų gyvenimo aspektus, tačiau suteikė mums nepaprastą galimybę iš naujo nustatyti ir paspartinti veiksnius, galinčius pagerinti mūsų pasaulio būklę.

Tačiau siekiant klestėjimo ateityje, pasak C. Chapello, reikia pakeisti savo ekonominį modelį: žmones ir planetą paversti pasaulinės vertės kūrimo pagrindu – žmones ir planetą iškelti į pirmą vietą.

Ar tokie sprendimai yra priiminėjami Pasaulio ekonomikos forume Davose? 

Kaip kalba C. Chappelas, Pasaulio ekonomikos forumas yra kur kas daugiau nei tik Davoso aukščiausiojo lygio susitikimas arba „Didysis Pertvarkymas”.

Teigiama, kad forume bendradarbiaujama ne tik su geriausiais ir gabiausiais pasaulio talentais siekiant realizuoti pasaulinius, regioninius ir pramoninius planus.

Vienas iš būdų, kaip Pasaulio ekonomikos forumas formuoja pasaulinius planus, yra Jaunųjų Pasaulio Lyderių forumas. Jį 2004 m. įkūrė pats K. Schwabas. Viešai skelbiama, kad šios veiklos tikslas yra formuoti jaunuosius lyderius kaip žmones, kurie formuotų inkliuzyvinę ir tvaresnę ateitį.

O ateitis, Pasaulio ekonomikos forumo dalyvių nuomone, gali būti visiškai kitokia nei įsivaizduoja eilinis žmogus.

Vienas iš didžiausių Pasaulio Ekonomikos Forumo tikslų yra „Didysis Pertvarkymas”: pasaulis, kuriame nieko neturėsime ir būsime laimingi.

Taigi, į minėtąją grupę kiekvienais metais atrenkama saujelė būsimų lyderių nuo 28 iki 38 metų, kurie programoje praleidžia penkerius metus. Su šia programa siejamas ir Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas, ir „Meta" generalinis direktorius Markas Zuckerbergas.

Dar anksčiau, kai Jaunųjų Pasaulio Lyderių forumas buvo organizacijos „Pasaulio lyderiai rytojui" atšaka, su šia veikla buvo siejami ir tokie asmenys kaip Tony Blairas, Billas Gatesas ir Jeffas Bezosas. Taigi, daugelis asmenų, susijusių su šia programa, šiandien atlieka svarbų vaidmenį visuomenėje. 

O Pasaulio ekonomikos forumas, turėdamas tiek daug aukšto lygio „absolventų“, palieka milžinišką pėdsaką visuose šiuolaikinio gyvenimo aspektuose: nuo politikos iki technologijų. Tačiau ko būtent Pasaulio Ekonomikos Forumas moko šiuos žmones? To nežino niekas.

Tačiau aišku, kad vietos kitokiai nuomonei ir diskusijoms ten nėra. Būtent apie tai pasakoja Richardas Verneris.

Su Pasaulio ekonomikos forumo jaunųjų lyderių veiklomis siejami prezidentai ir globalių kompanijų kūrėjai. Luiso Villasmilo/Unsplash nuotrauka
Su Pasaulio ekonomikos forumo jaunųjų lyderių veiklomis siejami prezidentai ir globalių kompanijų kūrėjai. Luiso Villasmilo/Unsplash nuotrauka

Prieštaraujantys K. Schwabui ir WEF elitui nėra vertinami palankiai

R. Verneris jauniesiems Pasaulio ekonomikos forumo talentams priklausė 2003 m. Apie savo patirtį dabar jis kalba taip:

„Aš ir dar keli kiti grupės nariai užduodavome daug klausimų ir dažniausiai jie buvo kritiški. Įtariu, kad tai nebuvo teigiamai įvertinta. Ir galbūt tai buvo priežastis, kodėl po antrųjų metų mums buvo pasakyta: „Ech, atsiprašome, bet ši programa „Pasaulio Lyderis Rytojui" turi būti panaikinta dėl nežinia kokios priežasties. Atsiprašome”. Bet po kelių mėnesių pastebėjome, kad jie turi naują programą, apie kurią mums nepasakė. Ji vadinasi „Jaunasis Pasaulio Lyderis.” Iš esmės, tai tas pats. Taigi jie tiesiog atsikratė šios kohortos pakeisdami programos pavadinimą."

R. Verneris spėlioja, kad jį ir kitus programos dalyvius išmetė už tai, kad jie nepritarė daugumos nuomonei. Taigi, kas atsitinka, kai Pasaulio Ekonomikos Forumo ateities lyderiai tampa realaus pasaulio lyderiais? Tikėtina, kad tas pats. Jais galimai yra tiesiog atsikratoma.

Siekiama pertvarkyti pasaulį. NASA/Unsplash nuotrauka
Siekiama pertvarkyti pasaulį. NASA/Unsplash nuotrauka

Tarp K. Schwabo išugdytų Pasaulio ekonomikos forumo lyderių yra ir E. Macronas, ir V. Putinas

Pats Pasaulio ekonomikos forumo vadovas K. Schwabo labai didžiuojasi savo išugdytais lyderiais. Juk jų sąraše ir Angela Merkel, Justinas Trudeau, Emmanuelis Macronas, net Vladimiras Putinas. Taip, jie visi buvo Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunieji talentai. Visą personalijų sąrašą sužinoti iš tiesų yra sudėtinga. 

Tačiau kyla klausimas, ką šie lyderiai atstovauja? Jei Pasaulio ekonomikos forumo programoje įprasta ignoruoti kritiką ar nepritarimą, to išvengti vadovaujant šaliai praktiškai neįmanoma, tiesa?

Tie, kurie nepritaria daugelio valstybių taikytai pandemijos valdymo politikai akcentuoja tai, kad su Pasaulio ekonomikos forumo programomis susiję lyderiai itin griežtai kovojo su piliečiais, kurie reiškėsi prieš karantiną bei vakcinaciją. 

Kadangi Pasaulio ekonomikos forumas yra nevyriausybinė organizacija, ji niekam neatsiskaito. Tačiau turint tokią didžiulę globalią įtaką, neatskaitingumas kelia didelį nerimą bei verčia spėlioti ir kartais nagrinėti net pačias neįtikinamiausias teorijas.