Suprasti akimirksniu
  • Nėra nepagydomų ligų – yra tik žmonės pesimistai
  • Sveikatos, harmonijos ir mitybos paieškos prasidėjo vaikystėje
  • Holistinė sveikata – I. Ugintės studijų kryptis
  • Vienas didžiausių pasiekimų – projektas, subūręs 35 tūkst. žmonių ir kai kuriuos pagydęs
Šaltiniai
I. Ugintė
Ilona Ugintė laidoje „Riba“: esame žymiai daugiau nei fizinis kūnas. Youtube stop kadras

Nėra nepagydomų ligų – yra tik žmonės pesimistai

Ilona Ugintė dalijasi ne tik asmenine patirtimi, bet ir sveikos gyvensenos patarimais. Visgi, nors moteris, prisistatanti sveikos gyvensenos mokytoja ir žolininke, yra pasiryžusi padėti žmonėms, ji spėjo sulaukti dūrių į nugarą. Nepaisant grįžtamojo ryšio, ji laikosi savo tiesos: „kiekvieną informaciją reikia tikrinti – net ir tą, kurią skelbia daktarais save vadinantys žmonės“. Ji tikina, jog iš tiesų nėra nepagydomų ligų. Nors dauguma medikų, ko gero, su tuo nesutiktų, žmogaus įtikėjimas išgijimu neva gali pastatyti jį ant kojų.
Nėra nepagydomų ligų – yra tik žmonės pesimistai. Marcelo Leal/Unsplash nuotrauka
Nėra nepagydomų ligų – yra tik žmonės pesimistai. Marcelo Leal/Unsplash nuotrauka

Pašnekovė pasakoja 21-erius metus dirbusi trenere, ir 15 metų iš jų buvusi vegetarė, vėliau – veganė. Nors kai kurie žmonės sako, kad racionas, į kurią neįeina mėsa, nesuteikia pakankamai energijos, Ilona šiai nuomonei prieštarauja. Ji atvirauja turėjusi pakankamai energijos ne tik darbui, bet ir kikbokso treniruotėms, šokiams, pilatesui ir jogos užsiėmimams. 

Kita vertus, teigia girdėjusi ir apie dar vieną idėją – maisto atsisakymą. Iš tiesų, pasaulyje aptinkama ne viena istorija, kai žmonės skelbiasi energiją gaunantys ne iš maisto, o tiesiai iš erdvės – saulės, mėnulio energijos ir pan. Moteris tokios alternatyvos teigia neišbandžiusi, tačiau yra tvirtai įtikėjusi, jog kiekvienas iš mūsų gali daugiau, nei mano galįs.

Sveikatos, harmonijos ir mitybos paieškos prasidėjo vaikystėje

I. Ugintė pasakoja, jog sveikatos, harmonijos ir sveikesnės, jai labiau tinkamos mitybos, paieškos prasidėjo ankstyvoje vaikystėje, nedideliame Kretingos miestelyje, kur ji augo. Būdama trejų, ji atsimena suvokusi pasaulį kitaip. Dėl to kurį laiką buvo sunku pritapti darželyje, o vėliau – ir mokykloje. Viskas pasikeitė maždaug 14-ikos. Tuomet įvyko lūžis, ir moteris sako kardinaliai pasikeitusi bei įgavusi drąsos. Nors iki to laiko jautė auditorijos baimę, ši baimė išgaravo it dūmas. Vėliau, jau baigus mokyklą, pastaroji be baimės lipo prieš tūkstančius žmonių sakyti kalbas.

„Atrodė, tarsi per vieną dieną mane kažkas pakeitė“, – tikina Ilona.

Kita vertus, pašnekovei šis pokytis – tik dar vienas įrodymas, jog viskas yra mūsų galvose; kad kompleksai gali išnykti. Tad ji pataria kitiems: „Netikėkite, ką sako kiti – siekite savo kelio“.

Nors Ilonos tėtis užėmė šeimos gydytojo pareigas, pastaroji sako, jog tėvai jos tam tikrais klausimais nesuprato. Jie, galbūt, mąstė labiau paviršutiniškai, nesikišdami į dukros egzistencinius pamąstymus. Visgi, kai pažįsti save, aplinkinių palaikymas tampa ne pirmos būtinybės. Tačiau moteris džiaugias šiuo metu turinti ją palaikantį vyrą ir vaikus.

Holistinė sveikata – I. Ugintės studijų kryptis

Šiuo metu Ilona studijuoja holistinę sveikatą. Be to, ji gamina natūralią kosmetiką bei maisto papildus. Kita vertus, įdomu, ką iš tikrųjų reiškia holistinis požiūrį į sveikatą?

Pastarosios manymu, holistinė sveikata – tai kai mūsų mintys yra suderintos. Priešingai, jei jos neva yra chaotiškos, niekas nesiseks ir blogės sveikata. Kitaip tariant, holistiškumas – tai kai žmogus yra darnoje su savimi. Ilona yra tikra: liga prasideda mūsų pasąmonėje – mintyse. Visgi, ją liūdina tai, jog Lietuvoje vyrauja sistema, kuri „prastūminėja“ vaistus nesistengdama apčiuopti ligos šaknies. Dėl to, kad šiuo klausimu mąsto kitaip ir bando įvesti savitus sveikatinimosi metodus, ji pasakoja kitados sulaukusi grasinimų. Bene ryškiausias atsiminimas – įspėjimas, jog ji neva negali padėti žmonėms eiti sveikatinimosi keliu.

Pašnekovė taip pat turi tvirtą nuomonę skiepų klausimu. Dėl to, kad už juos nepasisako, dalis žmonių ją linkę vadinti „antivaksere“.

Vienas didžiausių pasiekimų – projektas, subūręs 35 tūkst. žmonių ir kai kuriuos pagydęs

Moteris inicijavo projektą, kuriame prieš 6 metus dalyvavo virš 35 tūkst. žmonių. Atvirauja gavusi begalę širdį glostančių atsiliepimų. Tačiau vienas įstabiausių – žmogaus, kuris turėjo autoimuninę ligą, išgydymas. To neva negalėjo padaryti tradicinė medicina.

Moteris paliečia ir kitą gają temą – onkologinius susirgimus.

I. Ugintė sako, kad vėžys išsivysto tada, kai organizmas įjungia visus įmanomus „skaitliukus“, skelbdamas apie stiprų uždegimą ir užterštumą. Pašnekovės nuomone, kad išgauti maksimalų rezultatą ir žmogų pastatyti ant kojų, tradicinė ir netradicinė medicina turėtų dirbti surėmusios pečius. Priešingai, standartinis gydymo planas, kuris žmogų tarsi palaiko ir neleidžia pilnai išgyti, moters teigimu, yra pririšimas prie sistemos. 

Asmeninė patirtis bei atitinkamos žinios, Ilonai leidžia daryti išvadą, jog alternatyvi medicina – gamtos medicina – pati vertingiausia. Dėl to ji skatina ne tik užsiimti sportu, bet ir atidžiai rinktis tai, kas dedama į lėkštę. Ji, savo ruožtu, rekomenduoja valgyti kuo daugiau natūralaus, gyvo maisto – daržovių, grūdų – stropiai atsirenkant produktų tiekėjus. Tvirtina, esą kasdienėje rutinoje taip pat svarbus vanduo. Jį, anot holistės, reikia gerti šiltą. Mat šiltas vanduo neeikvoja organų energijos, kad vandenį sušildyti. Galiausiai, pašnekovė taip pat siūlo rečiau žiūrėti televizorių ir sekti žinias.

„Žmogus, išjungęs televizorių, tampa sveikesnis, nes jo energija tampa švaresnė“, – komentuoja I. Ugintė.
Dėmesio, pilna ir necenzūruota laidos „Riba“ versija visuomet prieinama tik 77.lt Ugniaus Kiguolio paskyroje