Suprasti akimirksniu
  • Pietų Korėjos verslininko Do Kwono kriptovaliutų bendrovė „Terraform Labs“ paskelbė apie bankrotą
  • Vis dar laukiama D. Kwono, pernai suimto Juodkalnijoje, išdavimo Jungtinėms Valstijoms arba Pietų Korėjai orderio
  • D. Kwonas ir bendrovė kaltinami milijardinės vertės sukčiavimo afera
Šaltiniai
Kriptovaliutos
Pietų Korėjos verslininko Do Kwono kriptovaliutų bendrovė „Terraform Labs“ paskelbė apie bankrotą. Asociatyvinė Unsplash nuotrauka

Pietų Korėjos verslininko Do Kwono kriptovaliutų bendrovė „Terraform Labs“ paskelbė apie bankrotą

Pietų Korėjos verslininko Do Kwono bendrovė „Terraform Labs“, kurios kriptovaliutos 2022 m. patyrė krachą, Jungtinėse Valstijose skelbia bankrotą, norėdama apsisaugoti nuo kreditorių, teigiama sekmadienį teismui pateiktuose dokumentuose.

Žlugus Singapūre veikusios firmos kriptovaliutoms „TerraUSD“ ir „Luna“, buvo prarasta maždaug 40 mlrd. JAV dolerių investicijų, o viso pasaulio kriptovaliutų rinka patyrė nuostolių, kurių dydis siekia daugiau nei 400 mlrd. JAV dolerių.

Vis dar laukiama D. Kwono, pernai suimto Juodkalnijoje, išdavimo Jungtinėms Valstijoms arba Pietų Korėjai orderio

Drauge su kitais asmenimis bendrovę „Terraform“ 2018 m. įsteigęs D. Kwonas pernai buvo suimtas Juodkalnijoje ir šiuo metu laukia, kol bus išduotas Jungtinėms Valstijoms arba Pietų Korėjai.

Abejose šalyse jam būtų pareikšti kaltinimai, susiję su finansiniais nusikaltimais.

Bankrotas suteiks bendrovei „Terraform“ galimybę „vykdyti savo veiklos planą ir dalyvauti šiuo metu vykstančiuose teismo procesuose, įskaitant bylą pagal Singapūre pareikštą grupinį ieškinį bei JAV pradėtą bylą, kurioje viena iš šalių yra vertybinių popierių ir biržos komisija.

„Terraform“ „ketina pagal (JAV bankroto kodekso) 11 straipsnį pradėtos bylos metu įvykdyti visus savo finansinius įsipareigojimus darbuotojams ir pardavėjams ir jai nereikia papildomo finansavimo tai padaryti“.

JAV Delavero valstijos teismui bendrovės pateiktuose dokumentuose nurodoma, kad firmos turto ir įsipareigojimų suma yra nuo 100 iki 500 mln. JAV dolerių.

Dokumentuose teigiama, kad D. Kwonui priklauso 92 proc. bendrovės „Terraform“ akcijų.

D. Kwonas ir bendrovė kaltinami milijardinės vertės sukčiavimo afera

JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) pernai apkaltino D. Kwoną ir bendrovę „Terraform“ „organizavus milijardų dolerių vertės skaitmeninio turto vertybinių popierių sukčiavimo aferą“.

Bendrovės kriptovaliuta „TerraUSD“ buvo reklamuojama kaip „stabili moneta“ (angl. stablecoin) – tai reiškia, kad ji yra susieta su stabiliu turtu, pavyzdžiui, JAV doleriu, siekiant užkirsti kelią dideliems vertės svyravimams.

Tačiau, nepaisant milijardinių investicijų ir pasaulinio susidomėjimo, 2022 m. gegužę prasidėjo „TerraUSD“ ir jos giminingos valiutos „Luna“ mirties agonija.

Ekspertų teigimu, D. Kwonas organizavo įmantriai užmaskuotą piramidinę schemą, kurioje daugelis investuotojų prarado viso gyvenimo santaupas.

Iki kracho jis išvyko iš Pietų Korėjos ir keletą mėnesių slapstėsi, kol galų gale Juodkalnijoje pateko į pareigūnų rankas, mėgindamas įlipti į lėktuvą su padirbtais Kosta Rikos kelionės dokumentais.

Lapkritį teismas paskelbė, kad Juodkalnijos teisingumo ministro sprendimu jis bus išduotas Jungtinėms Valstijoms arba Pietų Korėjai.

Parengta remiantis ELTA.