I. Šimonytė stojo ginti nuteistos liberalų partijos vadovę V. Čmilytę-Nielsen: kalta aplinka?

LietuvaPolitikos Apžvalgininkas
Suprasti akimirksniu
I. Šimonytė
Ingrida Šimonytė. ELTA nuotrauka

Kyšininkavimo skandalas nėra kliūtis konservatorių koalicijai

Konservatorė Ingrida Šimonytė nemano, kad opozicija turi pagrindo kelti klausimą dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kurios vadovaujamam Liberalų sąjūdžiui Apeliacinis teismas „MG Baltic“ byloje skyrė baudą. Ministrė pirmininkė akcentuoja, kad dabartinė liberalų lyderė yra niekaip nesusijusi su jos pirmtakų veikla, todėl ir kliūčių tolimesniam valdančiosios koalicijos darbui, pasak jos, nekyla.

„Man atrodo, reikia labai nuoširdžiai įvertinti, kad nei Andrius Mazuronis nebuvo Darbo partijos pirmininkas minimais laikais, nei Viktorija Čmilytė-Nielsen nebuvo Liberalų sąjūdžio pirmininkė tuo metu. Niekur koalicijoje žmonės, kurie figūruoja šioje byloje, neveikia, nedalyvauja“, – „Žinių radijui“ teigė I. Šimonytė.

„Taip, partiją prisivijo bauda ir atsakomybė už buvusių vadovų veiksmus. Manau, kad tai buvo žinoma, kad šioje byloje kaltinimas taip pat ir Liberalų sąjūdis dėl buvusių vadovų veiksmų“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė priekaištų nuteistam Liberalų sąjūdžiui neturi

Todėl I. Šimonytė akcentuoja, kad koalicijoje jokių priekaištų Liberalų sąjūdžiui nėra.

„Nėra jokių įvykių koalicijos sutarties galiojimo laikotarpiu, dėl kurių mes galėtume reikšti kažkokius priekaištus Liberalų sąjūdžiui neskaidrumu“, – sakė ministrė pirmininkė.

Premjerė taip pat neslėpė pozityviai vertinanti Apeliacinio teismo sprendimą „MG Baltic“ byloje.

„Džiaugiuosi, kad Apeliacinis teismas įvertino situaciją taip, kaip man ji atrodė tuo metu“, – pabrėžė ji.

Apeliaciniam teismui pripažinus dvi parlamentines partijas kaltomis vadinamojoje „MG Baltic“ byloje, opozicijos atstovai praėjusią savaitę prakalbo apie būtinybę stabdyti Seimo darbą.

Opozicija reikalauja nušalinti Viktoriją Čmilytę-Nielsen

Opozicinės Seimo frakcijos ketina inicijuoti nepasitikėjimą Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kurios vadovaujamam Liberalų sąjūdžiui Apeliacinis teismas „MG Baltic“ byloje skyrė baudą. Visgi, pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės, tokios procedūros būtų galima išvengti, jeigu V. Čmilytė-Nielsen nusišalintų nuo partijos pirmininkės pareigų.

Primename, kad praėjusią savaitę Apeliacinis teismas „MG Baltic“ byloje Liberalų sąjūdžiui skyrė 376,6 tūkst. eurų siekiančią baudą, todėl viešoje erdvėje pradėta abejoti, ar partija turės užtektinai resursų sudalyvauti ir ateinančiais metais vykstančiuose rinkimuose.

Apeliacinis teismas praėjusią savaitę pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Priminimas Ingridai Šimonytei

Premjerei teigiančiai, kad dabartinė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nėra niekaip susiejusi su buvusiu Liberalų sąjūdžio vadovu Eligijumi Masiuliu, primename 2012-2016 metų kadencijos Liberalų frakcijos Seime sudėtį (būtent šioje kadencijoje buvo sulaikytas liberalų vadas E. Masiulis su kyšiu ir pareikšti įtarimai visai partijai (ne tik vadovui)).

Liberalai
Liberalų sąjūdžio seimūnai (2012-2016)
Liberalai
Liberalų sąjūdžio seimūnai (2012-2016)

Kaip matome vienoje kyšininkavimo byloje nuteistos partijos elitinėje „pulkoje“ kartu su pagrindiniu kyšininku E. Masiuliu buvo visa eilė dabartinių Seimo narių, merų, tarybos narių ir net europarlamentaras (Petras Auštrevičius, Remigijus Šimašius, Andrius Mazuronis, Arminas Lydeka, Algis Kašėta, Eugenijus Gentvilas, Vitalijus Gailius, Viktorija Čmilytė-Nielsen).

Pabaigai klausimas – ar tikrai šie tuometinės ir dabartinės valdžios ponai nieko neturėjo bendro su E. Masiuliu? Kalta tik aplinka ar visa partija?