Suprasti akimirksniu
  • Artėjama prie Hamas ir Izraelio paliaubų
  • Karas Gazoje pareikalavo tūkstančių gyvybių
  • Joe Bidenas mano, kad įkaitų paleidimas iš Gazojs jau artėja
Šaltiniai
Gaza
Karas Gazoje. ELTA nuotrauka

Artėjama prie Hamas ir Izraelio paliaubų

„Hamas“ lyderis Ismailas Haniyeh antradienį pareiškė, kad jo vadovaujamas islamistinis judėjimas artėja prie paliaubų susitarimo su Izraeliu. „Esame arti susitarimo dėl paliaubų“, – platformoje „Telegram“ paskelbtame pranešime cituojamas I. Haniyeh.

Pastaruoju metu derybininkai stengiasi sudaryti susitarimą, pagal kurį būtų galima išlaisvinti maždaug 240 įkaitų, kuriuos „Hamas“ smogikai pagrobė per spalio 7-osios atakas prieš Izraelį.

Karas Gazoje pareikalavo tūkstančių gyvybių

Per šiuos išpuolius „Hamas“ taip pat pražudė apie 1 200 žmonių. Reaguodamas į smogikų veiksmus, Izraelis inicijavo negailestingą bombardavimo kampaniją ir sausumos operaciją. Šalis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir susigrąžinti įkaitus. Anot „Hamas“ vyriausybės Gazos Ruože, karas iki šiol pareikalavo 13 300 gyvybių.

Šiuo metu organizuojamos intensyvios derybos, kuriose tarpininkauja Kataras – šalis, kurioje veikia „Hamas“ politinis biuras ir kurioje įsikūręs I. Haniyeh.

Kataro premjeras sekmadienį teigė, kad susitarimo dėl kai kurių įkaitų paleidimo mainais į laikinas paliaubas sudarymo procese lieka išspręsti „smulkius“ praktinius klausimus.

Joe Bidenas mano, kad įkaitų paleidimas iš Gazojs jau artėja

Pirmadienį JAV prezidentas Joe Bidenas nurodė manantis, kad susitarimas dėl įkaitų paleidimo yra arti.

Du su derybomis susipažinę šaltiniai sakė naujienų agentūrai AFP, kad į preliminarų susitarimą įtrauktos penkių dienų trukmės paliaubos, kurias sudaro ugnies nutraukimas sausumoje ir apribojimai Izraelio oro operacijoms virš Gazos Ruožo pietinės dalies. Mainais į tai būtų paleista nuo 50 iki 100 „Hamas“ ir „Islamo džihado“ – atskiros palestiniečių grupuotės – laikomų kalinių. Jų gretose būtų izraeliečiai civiliai ir kitų tautybių belaisviai, tačiau nebūtų kariškių. Pagal siūlomą susitarimą iš Izraelio kalėjimų būtų paleista apie 300 palestiniečių, įskaitant moteris ir vaikus.