- Mūsų valdantieji nieko nesprendžia ir neįtakoja
- Lietuvai palanku ugdyti „mažaraščius“
- „Riba“ su Ugniumi Kiguoliu kiekvieną penktadienį 19 val.
Mūsų valdantieji nieko nesprendžia ir neįtakoja
Žurnalistė, publicistė, knygų bendraautorė ir keliautoja Goda Juocevičiūtė ragina praplėsti akiratį – tiek keliaujant, tiek skaitant knygas bei straipsnius iš skirtingų šaltinių.
Visgi, žvelgdama į situaciją šalyje, ji prasitaria: Kinija į Gerovės valstybę žiūri kaip į dėmesio nevertą tašką. G. Juocevičiūtė neslepia, esą dalis valdininkų klaidingai įsivaizduoja, kad Lietuva – pasaulio centras. Tačiau nuo mūsų mažai kas priklauso. Ši priduria, jog šalyje veša veidmainystė – daugeliu klausimų. Tuo tarpu siaurų pažiūrų tautą lengva kiršinti ir pjudyti. Tą matome ir dabar.
Pašnekovei apmaudu ir dėl kitų dalykų, apie kuriuos nutylima. Esą viena didžiausių tragedijų šiame laikmetyje – tai Kinijos ir Tibeto santykiai, kurie lieka paraštėse. Mat Kinija yra okupavusi Tibetą virš 70 metų, o per šį laikotarpį žuvo maždaug milijonas žmonių. Lietuvoje galima išgirsti melų ir apie kinų mediciną. Tačiau kinų bei vakarų medicina, apsijungusios kartu, galėtų nuversti kalnus ir išgydyti žmones. Deja, apsiribojama cheminiais preparatais.
Lietuvai palanku ugdyti „mažaraščius“
Pašnekovė atvirauja, jog tibetiečiai – puikus pavyzdys, kaip galima išsaugoti kalbą nepaisant 70 metų okupacijos, represijų ir kultūros naikinimo. Tačiau pastaroji reiškia nusivylimą pasikeitusia atmosfera Pekine. Neva dabar ten – įvairios patikros ir sugriežtinta sistema. Netgi galima susidurti su ribojamomis valandomis, kad nevaikščioti mieste sutemus. Kontrolė netruko sunaikinti ten tvyrojusios gaivališkos dvasios.
G. Juocevičiūtė daro išvadą: pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, neišprusę žmonės – labai naudingi. Nes kuo mažiau susigaudančiųjų aplinkoje – tuo daugiau valdomų žmonių. Ir šie žmonės, Godos teigimu, sudaro maždaug 80 proc. populiacijos.
„Riba“ su Ugniumi Kiguoliu kiekvieną penktadienį 19 val.
Mokslas ne tik atveria duris, bet ir įkalina. Ieškant pusiausvyros, Goda ragina domėtis kitomis kultūromis ir ugdyti kritišką mąstymą.
Ar Gabrielius Landsbergis nužudė drakoną, kaip kad buvo skelbiama žiniasklaidoje? Kuo naudinga tradicinė kinų medicina? Ar žmones veikia karma? Kodėl Himalajų kraštų gyventojai sveikinasi iškišdami liežuvį – ką tai simbolizuoja? Ar musulmonai emigrantai kelia grėsmę Lietuvai? Ar Dalai Lama skatino skiepytis, o gal ši teorija – išgalvota? Ar mokslo pasiekimai yra vienareikšmiškai naudingi? Kodėl G. Juocevičiūtė neįleidžiama į Kiniją ir Tibetą? Ar dirbtinis intelektas pakeis žmones?
Dėmesio, pilna ir necenzūruota laidos „Riba“ versija visuomet prieinama tik 77.lt Ugniaus Kiguolio paskyroje.