Suprasti akimirksniu
  • Premjeras Vyriausybės formavime chaoso neįžvelgia
  • Tvirtina, kad P. Poderskio ir R. Mockaus kandidatūras pateikė „Nemuno aušrai“
  • S. Skvernelis teigia, kad taip darbus planavo visos Vyriausybės
  • Vyriausybės programa tvirtinama Seime
Šaltiniai
G. Paluckas ir S. Skvernelis
G. Paluckas ir S. Skvernelis. ELTA nuotrauka

Premjeras Vyriausybės formavime chaoso neįžvelgia

Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesutinka su opozicijos kritika, esą jo Ministrų kabineto formavimas vyko chaotiškai.

„Opozicija, matyt, gyvena antraštėmis ir spekuliuoja informacija, kurios jie natūraliai neturi. Jų pasimetimo jausmas man yra svetimas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė G. Paluckas.

„Aš galiu pasakyti taip, kaip yra. Tame procese dalyvavau nuo pradžios iki pabaigos. Galiu pasakyti, kad viskas vyksta ganėtinai sklandžiai, pats kandidatų svarstymo ir teikimo procesas yra normalus ir natūralus. Tarpinės visos insinuacijos, spekuliacijos, antraštės – mano komentarų tam tiesiog nereikia. Čia yra išsigalvojimai ir manipuliacijos pseudofaktais“, – tikino socialdemokratas.

Tvirtina, kad P. Poderskio ir R. Mockaus kandidatūras pateikė „Nemuno aušrai“

Teikiant paskutines kandidatūras į naująją Vyriausybę, kilo klausimų, ar į aplinkos ministrus siūlytas Povilas Poderskis bei Teisingumo ministerijai vadovauti siūlytas Rimantas Mockus išties yra „Nemuno aušros“ kandidatai. Pagal koalicinę sutartį, šios ministerijos yra deleguotos būtent „aušriečiams“.

G. Paluckas pažymėjo – P. Poderskio ir R. Mockaus pavardes pasiūlė „Nemuno aušra“.

„Nežinau, iš kur atsirado spekuliacijos, bet „Nemuno aušra“ pasiūlė tuos kandidatus“, – pažymėjo jis, ragindamas nesureikšminti P. Poderskio pasisakymų apie tai, jog pasiūlymo dirbti Vyriausybėje sulaukė iš paties premjero.

S. Skvernelis teigia, kad taip darbus planavo visos Vyriausybės

Nepaisant viešojoje erdvėje diskusijas kėlusio socialdemokrato G. Palucko Vyriausybės formavimo, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis chaoso sako neįžvelgiantis. Anot jo, ministrų paieška paskutinę minutę yra pakankamai įprasta praktika.

„Nematau, kad Vyriausybės formavimas būtų chaotiškas. Dėl poros ministrų yra iškilęs klausimas. Matyt, jeigu tos pirmos kandidatūros būtų neturėjusios prezidento išsakytų trūkumų, tai viskas jau seniai būtų pamiršta“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis. 

„Tačiau taip buvo visose Vyriausybėse, kada reikėjo spaudžiant terminui ieškoti ministrų. (...) Nematau jokio chaoso“, – tikino jis.

Vyriausybės programa tvirtinama Seime

Ketvirtadienį Seimas ketina apsispręsti dėl socialdemokrato G. Palucko Vyriausybės programos. Parlamentarams jai pritarus, naujoji Vyriausybė įgis įgaliojimus ir oficialiai pradės darbą – popietę Seime numatyta Ministrų kabineto priesaika.

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino paskutinius du ministrus į naująją Vyriausybę – aplinkos ministru paskirtas buvęs Vilniaus miesto administracijos direktorius Povilas Poderskis, Teisingumo ministerijai vadovauti pavesta advokatui Rimantui Mockui. Šios ministerijos pagal koalicinę sutartį yra deleguotos „Nemuno aušrai“ – anksčiau teikti kandidatai nesulaukė G. Nausėdos palankumo.

Kitus 12 ministrų šalies vadovas paskyrė dar praėjusią savaitę. Kultūros ministru tapo socialdemokratas Šarūnas Birutis, užsienio reikalų ministru – iki šiol prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas ėjęs Kęstutis Budrys, žemės ūkio ministru – „aušriečių“ pasiūlytas Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas, sveikatos apsaugos ministre – VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorė Marija Jakubauskienė, vidaus reikalų ministru – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislavas Kondratrovičius, švietimo, mokslo ir sporto ministre – Seimo narė Raminta Popovienė, socialinės apsaugos ir darbo ministre – parlamentarė Inga Ruginienė, susisiekimo ministru – Seimo narys Eugenijus Sabutis, ekonomikos ir inovacijų ministru – demokratas Lukas Savickas, finansų ministru – jau anksčiau šias pareigas ėjęs Rimantas Šadžius, krašto apsaugos ministre – parlamentarė Dovilė Šakalienė, energetikos ministru – buvęs ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Jeigu Vyriausybės programai būtų nepritarta arba ji būtų grąžinta patobulinti, nauja programos redakcija Seimui turėtų būti pateikta per 10 dienų, o jos svarstymo procedūra kartojama iš naujo. Jei Seimas du kartus iš eilės nepritartų naujai sudarytos Vyriausybės programai, Vyriausybė privalėtų atsistatydinti.

Elta pranešimas.