Du draugeliai – G. Paluckas ir G. Landsbergis kadaise kartu sėdėjo vienoje Jaunųjų konservatorių lygos kišenėje
Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gintautas Paluckas ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis nors ir seime atstovauja skirtingas politines jėgas, iš tiesų abu kilo iš Jaunųjų konservatorių lygos ir politiką suvokia vienodai.
Kaip ir eks sveikatos ministro Arūno Dulkio atveju, kai šį pakeitė jo įpėdinis buvęs sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas, visiškai palaikantis jo buvusio vado idėjas, taip ir šiuo atveju, jei visuomenė išsirinks socialdemokratus, iš tiesų turės tuos pačius konservatorius.
Politika – toks dalykas, kuriame kiekvienas praeities klystkelis greitai gali iškilti į dienos šviesą. Štai dabar tampa aišku, kodėl dabartiniai socialdemokratai tokie, švelniai tariant, vertybiškai neapsisprendę – tas pats G. Paluckas negali susitvarkyti savo kiemo: tai jis konservatorius, tai socialdemokratas. O galiausiai ir tas, ir tas, bet visgi, labiau konservatorius.
Dar 2017-aisiais Jaunųjų konservatorių lyga (JKL) savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad dviejų didžiausių politinių partijų – konservatorių ir socialdemokratų – lyderiai G. Landsbergis ir G. Paluckas kadaise abu mielai bičiuliavosi JKL kišenėje.
„Taip pat džiaugiamės Gintauto Palucko ideologiniu nuoseklumu“, – dar prieš septynerius metus rėžė JKL.
Socialdemokratų vicepirmininkas pats patarė politikais per daug nepasitikėti
O geriausia juk patarimus dalyti iš savo pačio asmeninio patyrimo. „Kas iki rinkimų yra šnekama, deja, tokia yra praktika, dažnai yra tų žodžių išsižadama po rinkimų“, – taip veikiausiai apie save patį ir bendrapartiečius pasisakė G. Paluckas[1].
Tokiu ėjimu pasinaudojo ir pats G. Paluckas, staigiai prieš rinkimus pareiškęs, kad nei šiame, nei ateinančiame seime vietos partnerystės įstatymui nebus ir nereikia erzinti visuomenės šiuo klausimu[2].
Nors tie patys socialdemokratai, o tiksliau jų galva ir kaklas – europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė dar pernai metais pareiškė, kad jei pati sėdėtų seime, balsuotų už civilinės sąjungos įstatymo projektą.
Ir, žinoma, kaip V. Blinkevičiūtė be paramos iš bendrapartiečių, kai dabar jau beveik aišku, kas pakeis dabartinę premjerę Ingridą Šimonytę. G. Paluckas kiekviename interviu patikina, kad V. Blinkevičiūtė kaip premjerė būtų geriausia, kas galėtų nutikti Lietuvai.
Taigi turint tokią ministrę pirmininkę galite būti ramūs, kad partnerystės įstatymas bus, kaip ir bus mėginama prastumti Stambulo konvenciją, mat net G. Paluckas neneigia, jog šiuo klausimu esą reikalinga platesnė diskusija[3].
Apie galimus koalicijos partnerius politikas taip pat nedaugžodžiavo – esą svarbūs ne tokių partnerių vertybiniai klausimai, bet kaip jų pasisakymus įvertins visuomenė.
„Mes iš tikrųjų su nerimu žiūrime į kai kuriuos pono Vaitkaus pasakymus, kurie yra tikrai antivakarietiški ir antidemokratiški, mes su nerimu žiūrime į kai kuriuos Remigijaus Žemaitaičio antisemitinius pareiškimus. Ne tik mes, bet ir tarptautinė bendruomenė, sulaukėme signalų iš diplomatinių kanalų, ar iš tikrųjų jis turi galvoje tai, ką sako, ir panašiai. Tai yra svarbu ne tik mums ar mūsų viduje…“ – tvirtino socialdemokratų vicepirmininkas.
G. Paluckas teigia esantis pasiruošęs būti šalies premjeru
O greta V. Blinkevičiūtės rikiuojasi ir pats G. Paluckas, kurio kandidatūrai į ministrus pirmininkus sėkmės atveju pritartų net ir prezidentas.
Anot G. Palucko, nieko tokio, jei partija turės du kandidatus į premjerus – taip Lietuvai esą dar geriau. Blogiau būtų, jei abu tie kandidatai nebūtų pasiruošę.
O apie šio politiko pasiruošimą mes tikrai matome – puikiai išdirbta viešoji komunikacija, kai nepasakoma nei „be“, nei „me“, nes norima, kad balsuotų ir konservatorių, ir socialdemokratų rinkėjas, tad reikia stengtis įtikti visiems.
Naujausi reitingai rodo, kad socialdemokratai ir toliau išlaiko pirmąją poziciją tarp partijų, dalyvausiančių seimo rinkimuose. Po jų rikiuojasi Remigijaus Žemaitaičio neseniai įkurta politinė jėga „Nemuno aušra“[4].
Laukia margas seimas – sumaišytos visos opozicinių jėgų kortos
Šie rinkimai į seimą bus gana įdomus reiškinys, mat jame, tikėtina, nebeliks tokio reiškinio kaip valdantieji ir oponuojantieji. Jau dabar opozicija pradėjo draskytis į visas įmanomas puses ir šlietis kam prie ko patogiau.
77 rašė, kad didelį kiekį politinių perbėgėlių talpinanti R. Žemaitaičio „Nemuno aušra“ iš tiesų nėra jau tokia šventa – partijos lyderis COVID-19 pandemijos metu pasisakė ir už privalomą vakcinaciją, ir teigė, kad balsuotų už partnerystės įstatymą bei Stambulo konvencijos ratifikavimą.
Be kita ko, R. Žemaitaičio pirmose partijos sąrašo į rinkimus gretose – ir iš LGBTQ+ bendruomenės apdovanojimą gavusi verslininkė G. Markovičienė.
Kliuvo ir J. Pinskaus Regionų partijai, kuri sau lemiamą šūvį į kaktą paleido prezidento rinkimuose nusprendusi remti dabartinį gerovės valstybės kūrėją G. Nausėdą, kuris taip pat nevengtų žygiuoti priešakinėse linijose vykstant LGBT paradui.
Griūva ir kadaise neblogas pozicijas turėjusi Darbo partija ir klausimas, ar ją vis dar pavyks ištempti sugrįžusio jos įkūrėjo Viktoro Uspaskich jėgomis.