Suprasti akimirksniu
  • Jau dabar sprendžiama, už ką balsuosime sekančiuose rinkimuose?
  • Liaupsės Andrulių šeimai – nežina, ar pelnytos, tačiau turi savo paskirtį?
  • L. Kojala – dar vienas žmogus, galimai besisukantis pretendentų į Seimą šokyje
Šaltiniai
G. Landsbergis
Priešrinkiminiai skambesiai: G. Landsbergiui praradus kėdę, skubama sodinti savus. ELTA nuotrauka

Jau dabar sprendžiama, už ką balsuosime sekančiuose rinkimuose?

Gabrielius Landsbergis, buvęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas ir užsienio reikalų ministras, po 2024 m. Seimo rinkimų paskelbė apie pasitraukimą iš partijos vadovo pareigų ir atsisakė Seimo nario mandato[1]. Sakoma, jog šis sprendimas, kaip žinoma, buvo priimtas reaguojant į rinkimų rezultatus, kurie partijai nebuvo palankūs.

Jau dabar sprendžiama, už ką balsuosime sekančiuose rinkimuose. ELTA nuotrauka
Jau dabar sprendžiama, už ką balsuosime sekančiuose rinkimuose. ELTA nuotrauka
Kalbant apie retoriką, G. Landsbergis prisiėmė atsakomybę už partijos nesėkmes rinkimuose ir atsiprašė partiečių už padarytas klaidas. Jis pabrėžė, esą užsienio reikalų ministro, Seimo nario, vaikų tėvo ir partijos pirmininko pareigos sunkiai dera tarpusavyje, ir pripažino, jog bandant žongliruoti tiek daug atsakomybių, kai kurie kamuoliukai nejučia pradeda kristi iš rankų.

Pasitraukęs iš aktyvių politinės veiklos srovių, talžančių į nugarą, G. Landsbergis dezertyravo iš mūšio lauko ir oficialių pareigų Seime neužima. Vis dėlto, kai kurie politologai nevengia svarstyti, ar pasitraukimas yra laikina pertrauka, ar galutinis politinės karjeros etapas. 

Vėlgi, vis plačiau aptarinėjamos ir kitos galimos perspektyvos. Tik šįkart ateities planai yra susiję ne konkrečiai su Gabrieliaus amplua atgimimu, tačiau su jo artimųjų sužibėjimu. 
Manoma, kad kai kas iš Landsbergio rato galėtų kandidatuoti į Seimą paraleliui. Juk, kaip sako, kai pyragas skanus, galima juo ne tik pavaišinti šeimos narius, bet ir visą giminę aprūpinti... Nepaisant to, jog iki sekančių rinkimų liko daug laiko, tie, kurie yra protingi, regis, bures kelia ankstyvą rudenį, į politinę areną „eksploatuojant“ savus kapitonus.

Liaupsės Andrulių šeimai – nežina, ar pelnytos, tačiau turi savo paskirtį?

G. Landsbergio ir jo žmonos žvaigždei išsprogdinus visas lemputes ir paskendus aklinoj tamsoj, galimai verpiama kita istorija. Tiesa, atsargiai – kad niekas nesumotų. Vis dėlto, dalies žmonių ausys – stačios.
Po Gabrieliaus tylos pasitraukiant iš partijos vadovo ir užsienio reikalų ministro pareigų, imta rašyti apie Andrulių šeimą[2]. Niekas neįtartų, tačiau tai – G. Landsbergio sesers šeima; šeima, kuriai tam tikri Lietuvos naujienų portalai tapšnoja per pečius pasitinkant ją aplodismentais.

Tačiau kiek šeimų, tiek ir momentų – tiesa, gana šabloniškų.

Tikiu, ne vienas iš mūsų pažįstame šeimą, kurioje rytais skrajoja vienaragiai, o vakaro metu spragsi židiniai. Bėda ta, kad „paprastieji“ epicentre atsiduria nebent „pavogę“ vieną kitą plastikinį maišelį prekybos centre; niekam neįdomu, kaip (gerai) mokosi niekam nežinomų šeimų vaikai ir kokie jų kepamų pyragų receptai. 

Galbūt kažkam išties svarbu, kad Medeina ir Liudvikas Andriuliai susilaukė antro vaiko ir jam išrinko vardą... Galimai taip pat svarbu atskleidžiamos motinystės paslaptys ir tai, kaip ši moteris edukuoja savo vaikus. Vis dėlto, šeima stengiasi save apibūdinti „paprastai“ – taip, kad pastarosios dienyne blizgėtų dešimtukai: „Esame iš tų tėvų, kurie orientuojasi į literatūrą, skaitymą, todėl dukrą su šiuo pasauliu supažindinome gana anksti”. Medeina skuba pridurti, esą skaityti vaikams galima dar jiems esant gimdykloje – na, kad vaikai būtų edukuoti – taip, kaip ir jų tėvai.

Liudvikas Andriulis ir Medeina Andriulienė susituokė 2019-ųjų rugpjūtį. Poros tuoktuvių ceremonija vyko Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Šventėje, kaip teigiama, dalyvavo ne vienas žinomas svečias, tarp kurių buvo televizijos laidų vedėja Eglė Daugėlaitė ir jaunosios sesuo – edukologė, darželių tinklo „Vaikystės sodas“ steigėja Austėja Landsbergienė su vyru Gabrieliumi. 

Nors ne visi supranta, kur slypi istorijų šaknys, šįsyk galima manyti, jog jos yra nusidriekusios net mergautinėse pavardėse, apie kurias daugelis nežino.

L. Kojala – dar vienas žmogus, galimai besisukantis pretendentų į Seimą šokyje

Linas Kojala – dar vienas žmogus, galimai besisukantis pretendentų šokyje.

Politologas, o nuo šiol – ir vienas žinomiausių Lietuvos ekspertų, tapo itin populiarus dėl aktyvios veiklos analizuojant Lietuvos užsienio politiką ir geopolitinius klausimus[3]. Jis pastaruoju metu išties dažnai pasirodo žiniasklaidoje ir įvairiose politinėse diskusijose. Vyras taip pat turi glaudžių ryšių su įvairiais politikais tiek Lietuvos viduje, tiek tarptautiniu lygmeniu. Valdančioji koalicija ir įvairios politinės partijos dažnai kviečia Kojalą į diskusijas ir renginius dėl Lietuvos užsienio politikos bei saugumo klausimų. 

Visgi, gali būti, kad L. Kojala tapo populiarus ne tik dėl savo politinių įžvalgų, bet ir dėl tam tikrų aplinkybių, kurios padėjo jo asmenybei iškilti. Vienos iš jų – jo ryšiai su politikais bei aukščiausio lygio valdžios atstovais, galimai padėję jam įsitvirtinti. Pastarasis, be kita ko, neseniai Kaune esančioje „Žalgirio“ arenoje moksleiviams iš visos Lietuvos vedė pamokas su kitais įvairių sričių profesionalais. Čia Kojala mokiniams pasakojo apie Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) neseniai vykusius prezidento rinkimus.

Taip (visai netyčia) ir išdygsta grybai – kai pastariesiems suteikiamos sąlygos, „sukalibruojamas“ užtarimas, suformuojama šilta kėdė ir suteikiama sava saulė.

L. Kojala – dar vienas žmogus, galimai besisukantis pretendentų į Seimą šokyje. Youtube stop kadras
L. Kojala – dar vienas žmogus, galimai besisukantis pretendentų į Seimą šokyje. Youtube stop kadras

Iš tiesų, programuojami kandidatai neatsiranda netyčiomis. Jie įvairiose šalyse, taip pat ir Lietuvoje, žymi politinius asmenis, kurie yra nuosekliai remiami ir formuojami pagal tam tikrą politinę programą ar interesus. Pavyzdžiui, visai neseniai pasirodė naujausi politikų reitingai. Tarp 22 politikų pateko ir Andrius Tapinas, kuris, beje, nėra politikas[4].

Žmonėms priimant situaciją kaip savaime suprantamą, aišku, kad tik nedidelė dalis suuodžia, kas slypi paraštėse – šiuo atveju, kraujo ryšiuose ir galimame tautos programavime.