E. Muskas žada paviešinti tikrą bombą apie A. Fauci

Suprasti akimirksniu
A. Fauci tviterio failai
E. Muskas žada paviešinti daug įdomios informacijos apie A. Fauci. Souviko Banerjee'o/Unsplash nuotrauka

Anthony Fauci kritikuojamas dėl savo vykdytos politikos COVID-19 pandemijos laikotarpiu

Pamažu viešinami tviterio failai atskleidžia daug skandalingų faktų apie šio socialinio tinklo ir įvairių JAV valdžios atstovų užkulisinę veiklą. Tačiau panašu, jog susitarimai cenzūruoti su COVID-19 susijusius pasisakymus ar glaudžiai bendradarbiauti su FTB ir kitomis institucijomis nėra paskutinės naujienos, susijusios su viešinamais tviterio duomenimis. Šį socialinį tinklą nusipirkęs Elonas Muskas žada, jog jau greitai numes tikrą bombą apie Anthony Fauci[1].

Amerikiečių gydytojo ir imunologo, beveik 40 metų dirbusio JAV Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto (NIAID) direktoriumi, pavardė ypač stipriai šmėžavo spaudoje koronaviruso pandemijos laikotarpiu. A. Fauci, kaip žinomas infekcinių ligų ekspertas, vadovavo JAV vyriausybės pastangoms suvaldyti pandemiją, kai COVID-19 atkeliavo į šalį 2020 metų pradžioje.

Prasidėjus koronaviruso pandemijai, A. Fauci dirbo tuometiniam JAV prezidentui Donaldui Trumpui kaip vienas iš vadovaujančių asmenų COVID-19 klausimais. Tačiau D. Trumpas dažnai prieštaraudavo A. Fauci patarimams ir jiedu labai nesutarė. D. Trumpą pakeitus naujam prezidentui Joe’ui Bidenui, jo buvo labiau klausomasi: ekspertas ne tik pradėjo dirbti vienu iš pagrindinių Baltųjų rūmų COVID-19 reagavimo komandos narių, bet ir kaip vyriausiasis J. Bideno patarėjas medicinos klausimais. Tiesa, 2022 metų gruodžio 31 dieną A. Fauci oficialiai atsistatydino iš valstybės tarnybos.

Infekcinių ligų ekspertas nebuvo mylimas ne tik D. Trumpo, bet ir E. Musko. Jis jau seniau ragino patraukti A. Fauci baudžiamojon atsakomybėn. Drauge pašiepdamas populiarėjantį norą nurodyti pageidaujamus lytį nurodančius įvardžius, E. Muskas tviteryje rašė[2]:

„Mano įvardžiai yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn/Fauci.“

Žinomas verslininkas yra paskelbęs ir memą, kuriame A. Fauci sako J. Bidenui: „Tik dar vieną uždarymą, mano karaliau…“. Taip E. Muskas neabejotinai bandė kritikuoti priemones, kurių buvo imtasi koronaviruso pandemijos laikotarpiu. Be to, kritikos dėl savo sprendimų ir minčių A. Fauci sulaukė ir iš konservatorių.

A. Fauci tviterio failai turėtų būti atskleisti šią savaitę, nors dalis kompromituojančios informacijos jau sklando internete

Kol kas nėra žinoma, kokią informaciją apie A. Fauci pateiks E. Muskas. Tačiau jis pažadėjo, jog šios savaitės tviterio failų ataskaitoje didžiausias dėmesys bus skirtas ne kam kitam, o buvusiam Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto vadovui.

Šiuos duomenis tviterio generalinis direktorius pavadino „Fauci failais“, tad tikėtina, kad bus atskleista nemažai įdomios informacijos.

Kai kurie internautai jau spėjo pasidalinti šia naujiena prognozuodami, kad A. Fauci karjerai ateina galas. O tuo tarpu E. Muskas rašė:

„Tikiuosi, jog jums puikiai sekasi pirmąją 2023 metų dieną! Viena aišku, kad jie nebus nuobodūs.“
A. Fauci tviterio failai
E. Muskas žada paviešinti daug įdomios informacijos apie A. Fauci. Souviko Banerjee’o/Unsplash nuotrauka

Tiesa, šiek tiek informacijos apie A. Fauci jau buvo pateikta gruodžio 29 dieną. Tuomet E. Muskas pareiškė, jog tviterio darbuotojai turėjo vidinį „Fauci gerbėjų klubą“[3], nepaisant jo abejotinos veiklos. E. Muskas taip pat apkaltino infekcinių ligų ekspertą, jog šis melavo apie vadinamuosius funkcijų padidėjimo (ang. gain-of-function) tyrimus, kurie, dalies žmonių nuomone, turėjo įtakos pandemijai.

Pastebėtos įtartinos A. Fauci sąsajos su virusiniais tyrimais

Tokie kaltinimai susiję su dar rugsėjo mėnesį pasirodžiusia informacija, kad A. Fauci Kongresui šnekėjo netiesą apie Uhano laboratorijos tyrimus. Remiantis paviešintais dokumentais, buvo nustatyta, jog Nacionalinis alergijos ir infekcinių ligų institutas, vadovaujamas A. Fauci, skyrė lėšų funkcijų padidėjimo tyrimams[4].

Funkcijų padidėjimas yra procesas, kurį mokslininkai naudoja siekdami tirti virusus, padaryti juos patogeniškesnius ar užkrečiamus, o tuomet užkirsti kelią tolesniam jų plitimui.

A. Fauci veiksmai
Daug kas kritikuoja A. Fauci veiksmus pandemijos laikotarpiu. Edo Uso/Unsplash nuotrauka

Tokius duomenis atskleidžiančiame straipsnyje buvo rašoma, jog JAV Nacionalinis sveikatos institutas (NIH) finansavo nevyriausybinę organizaciją „EcoHealth Alliance“, kuri Kinijoje atliko šikšnosparniams būdingų virusų, užkrečiančių žmones, tyrimus. Tiesa, NIH mokslininkai neigia šiuos teiginius. Tačiau ginčai apie A. Fauci veiklą ir faktą, ar koronavirusas atsirado Uhano laboratorijoje ir paplito netyčia, vis tiek nerimsta.

Be to, dar 2012 metais A. Fauci rašė, kad funkcijų padidėjimo tyrimų nauda atsveria pandemijos riziką ir būtų naudinga atlikti tokį tyrimą. Tiesa, kaip teigia E. Muskas, tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama sustabdė tokius ketinimus, bet vėliau A. Fauci ir vėl ėmėsi šios veiklos.

Įdomu dar ir tai, jog A. Fauci žmona vadovavo NIH bioetikai, t. y., buvo atsakinga už tai, kad A. Fauci elgtųsi etiškai, kol užima svarbias pareigas. O tuo tarpu jo dukra dirbo tviteryje[5].

Tokios sąsajos taip pat kelia klausimų ir daug kas buvusį NIAID vadovą laiko akivaizdžiai korumpuotą bei vertą patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Jis taip pat kaltinamas ir dėl pernelyg griežtų COVID-19 valdymo priemonių sugalvojimo pandemijos metu. Belieka sulaukti A. Fauci tviterio failų paviešinimo – galbūt jie iš tiesų įrodys nenuginčijamai įtartiną eksperto veiklą.