E. Muskui kelia pyktį senosios žiniasklaidos elgesys, kai šis atskleidžia šokiruojančius tviterio užkulisius
Pasaulį vis labiau drebina pamažu atskleidžiami duomenys apie masinę cenzūrą ir susitarimus tarp JAV valdžios organų bei tviterio vadovybės. Su malonumu visus faktus viešinantis socialinį tinklą nusipirkęs turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas, nebevynioja žodžių į vatą ir ne tik kvestionuoja politikų veiksmus, bet ir griežtai peikia senąją tradicinę žiniasklaidą bei įmonėms pavaldžią žurnalistiką. Neseniai vienas turtingiausių pasaulio žmonių prasitarė, jog „mes dar tik pradėjome“, tad tradicinė žiniasklaida turėtų sunerimti dėl savo reputacijos[1].
Naujasis tviterio generalinis direktorius E. Muskas jau kelis sykius savo socialinio tinklo paskyroje spėjo pasmerkti korporacinę žurnalistiką ir senąją žiniasklaidą. To jis ėmėsi stebėdamas, kaip žiniasklaida reaguoja į viešinamus skandalinguosius tviterio failus. Žurnalistai ne tik suskubo ginti JAV politikų, bet ir ėmė tvirtinti, kad E. Musko reputacija pakibo ant plauko.
Pavyzdžiui, atsakydamas į tviterio žinutę pavadinimu „Reaguojant į tviterio failus, „Establishment Media“ skuba ginti FTB“, E. Muskas rašė:
„Kodėl korporatyvinė žurnalistika skuba ginti valstybę, o ne žmones?“
Didžiųjų leidinių žurnalistai suskubo peikti E. Muską ir aiškinti, kad jo reputacijai gresia pavojus
Neseniai jau rašėme ir apie tai, kaip tviteryje buvo vykdoma didelė COVID-19 cenzūra, kurios reikalavo Baltieji rūmai. Buvo blokuojami tie, kas kvestionavo pandemijos metu priimamus sprendimus, aptarinėjo naujausius nepalankius tyrimus, bandė pasidalinti savo mokslinėmis įžvalgomis ar rašė pagrįstus klausimus ir pastabas apie COVID-19 vakcinas. Taip buvo nutildyti ne tik paprasti tviterio vartotojai, bet ir gerbiami medikai ir kiti ekspertai, kurių nuomonė skyrėsi nuo valdžios diktuojamos politikos.
O dabar senoji žiniasklaida pradėjo ginti FTB, nors neseniai paskelbti tviterio duomenys atskleidė, jog tviteris glaudžiai dirbo su vyriausybinėmis organizacijomis ir FTB. Visus tviterio failus E. Muskas viešina su nepriklausomų žurnalistų pagalba, tokių kaip Bari Weissas ir Mattas Taibbi.
Beje, žinomas verslininkas prasitarė, jog yra atviras idėjai įsigyti kitą platformą, pavadinimu „Substack“. Jo teigimu, sujungus šias dvi platformas per akimirksnį būtų sukurta didžiulė konkurencija pasenusiai korporacinei žiniasklaidai.
O tuo tarpu tokią žiniasklaidą atstovaujantys žurnalistai vis tiek bando pažeminti E. Muską ir sudaryti įvaizdį, lyg jam artėja paskutinioji valanda. Pavyzdžiui, viename klipe, kurį paskelbė CNBC, reporterė Hope King teigė, kad E. Musko reputacija „yra pavojuje“. Ji sakė:
„Visos makro sąlygos yra ne jo naudai. $TSLA rinkos dalis kasmet vis mažėja. Jo reputacija tviteryje turi įtakos jo reputacijai, kai kalbama apie visas jo kompanijas.“
E. Muskas stebisi, jog senoji žiniasklaida yra prieš žodžio laisvę
Netolimoje ateityje E. Muskas su nepriklausomais žurnalistais veikiausiai paviešins dar ne vieną svarbų faktą, susijusį su tviterio veikla. Net ir reaguodamas į reporterės H. King kalbas, milijardierius pasiūlė senąjai žiniasklaidai geriau galvoti apie savo reputaciją ir prasitarė, jog jie dar tik pradėjo atskleisti socialinio tinklo užkulisius. Tad gali būti, jog ateityje sužinosime skandalingų faktų, susijusių ir su žurnalistiniais susitarimais.
Be to, E. Muskas jau kurį laiką neigiamai atsiliepia apie žiniasklaidos veiklą ir skleidžiamą informaciją. Dar lapkričio mėnesį socialiniame tinkle jis rašė:
„Kodėl tiek daug žiniasklaidos atstovų yra prieš žodžio laisvę? Tai netvarka.“
Įdomu tai, kad po skandalingų duomenų paviešinimo ir perspėjimo senąjai žiniasklaidai, staiga pradėjo strigti tviterio veikla[2].
Pranešama, jog trečiadienį socialinis tinklas nustojo veikti daugumoje stalinių kompiuterių. Su problemomis prisijungti prie tviterio susidūrė JAV, Kanados, Argentinos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės vartotojai. Kiek vėliau buvo pastebėta, jog pradėjo strigti ir mobilioji programėlė.