Elonas Muskas atsisako reaguoti į Vyriausybės prašymą
Po to, kai komikas ir aktorius Russellas Brandas buvo apkaltintas išžaginimu, seksualine prievarta ir emocine prievarta, ne viena platforma suspendavo jo asmenines anketas bei nebeleido nieko skelbti ar uždirbti pinigų iš įrašų ir video medžiagos. Tačiau neseniai „Twitter“ įsigijęs ir pervadinęs socialinę platformą į „X“ Elonas Muskas atsisako tai daryti ir pasisako prieš cenzūrą.
„Jis nėra nuteistas ir nėra suspenduotas mūsų platformoje. Nekaltas, kol jo kaltė neįrodyta“, – sakė E. Muskas.
Kultūros, žiniasklaidos ir sporto komiteto pirmininkė Dame Caroline Dinenage paklausė Elono, ar jis „asmeniškai įsikišo į bet kokius sprendimus dėl Russello Brando statuso platformoje“.
Galima matyti, kad E. Muskas gina Brando, kaip alternatyvios žiniasklaidos balso, poziciją, jis sakė, kad žiniasklaida „nemėgsta konkurencijos“[1].
77.lt taip pat laikosi nuomonės, kad cenzūrai viešinimo priemonėse ne vieta. Išreikšti savo poziciją demokratinėje valstybėje turi teisę kiekvienas.
„Youtube“ suspendavo R. Brando narystę
„YouTube“ sustabdė „Russell Brand“ kanalų galimybę užsidirbti pinigų iš skelbimų, nes „pažeidžia“ jos „kūrėjų atsakomybės politiką“.
Vaizdo įrašų platforma teigė, kad imasi veiksmų „apsaugoti“ savo vartotojus.
Prekių ženklų kanalai „YouTube“ turi 6,6 milijono abonentų, o kiti svyruoja nuo 20 000 iki 426 000.
Anksčiau antradienį „YouTube“ atstovas sakė: „Jei kūrėjo elgesys už platformos ribų kenkia mūsų vartotojams, darbuotojams ar ekosistemai, imamės veiksmų“.
Pastaraisiais metais buvęs televizijos ir radijo veikėjas pakeitė savo poziciją, reguliariai skelbdamas vaizdo įrašus apie dvasingumą, antistablišmentinę politiką ir pastaruoju metu apie NSO savo 6,6 mln. prenumeratorių. Jis taip pat skelbia įrašus „Instagram“, „X“ (anksčiau vadintas „Twitter“) ir „Rumble“[2].
„Russell“ prekės ženklo turinys pašalintas iš BBC
BBC atstovas sakė: „BBC nedraudžia ir nepašalina turinio, kai jis yra viešai paskelbtas, nebent turime pagrindo tai daryti. „iPlayer“ ir „Sounds“ turinys su Raselu Brandu yra apribotas. Peržiūrėjome tą turinį ir priėmėme apgalvotą sprendimą dalį jo pašalinti, įvertinę, kad dabar jis neatitinka visuomenės lūkesčių.
Pašalintas turinys apima „QI“ epizodą ir Joe Wicks podcast’ą, kuriame Brandas buvo svečias[3].
„Rumble“ atmeta JK įstatymų leidėjų raginimą sustabdyti Russell prekės ženklo pajamų gavimą
Internetinė vaizdo įrašų svetainė „Rumble“ atsiliepė į Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjų susirūpinimą dėl Russello Brando galimybės užsidirbti pinigų savo svetainėje po to, kai komikas ir aktorius buvo apkaltinti virte seksualinių išpuolių.
Brandas pasinaudojo Kanadoje įsikūrusia platforma, kurioje jis turi 1,42 mln. sekėjų, kad paneigtų kaltinimus, sakydamas, kad niekada neturėjo lytinių santykių be sutikimo.
Parlamento Kultūros, žiniasklaidos ir sporto komiteto pirmininkė įstatymų leidėja Caroline Dinenage laiške paklausė „Rumble“ generalinio direktoriaus Chriso Pavlovski, ar Brandas galėjo užsidirbti pinigų iš savo svetainės turinio, įskaitant su kaltinimais susijusius vaizdo įrašus.
„Jei taip, norėtume sužinoti, ar Rumble ketina prisijungti prie „YouTube“, kad sustabdytų pono Brando galimybę užsidirbti pinigų platformoje“,– teiravosi ji.
Pavlovskis pavadino laišką „labai nerimą keliančiu“ ir teigė, kad labai netinkama ir pavojinga, kad JK parlamentas bandys kontroliuoti, kam leidžiama kalbėti mūsų platformoje arba užsidirbti pragyvenimui iš to[4].
R. Brandą apkaltino užpuolimu ir išžaginimu
Britų komikas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas Russellas Brandas buvo apkaltintas išžaginimu, seksualiniu išpuoliu ir emociniu keturių moterų išnaudojimu kai buvo savo šlovės viršūnėje.
Šeštadienį, rugsėjo 16 d., buvo paskelbtas bendras „The Times“ , „The Sunday Times“ ir „Channel 4 ‘s Dispatches“ tyrimas, kuriame atskleidžiami kaltinimai R. Brandui. Rašytas tekstas buvo išleistas internete, o dokumentinis filmas „ Russell Brand: In Plain Sight: Dispatches“ buvo rodomas 4 kanale.
Tariami išpuoliai įvyko 2006–2013 m., o Brandas buvo BBC Radio 2 ir Channel 4 laidų vedėjas. Tarp jų – ir 16-metės merginos užpuolimas.
Dar net nepaskelbus kaltinimų, Brandas išleido vaizdo įrašą, kuriame griežtai neigia „labai rimtus kaltinimus nusikaltimais“, jo teigimu, turėjo būti pasidalinta. „The Independent“ susisiekė su jo atstovais dėl tolesnių komentarų[5].
Elonas Muskas pagaliau kovoja už tikrą žodžio laisvę
„Twitter“, dabar vadinamas X, teigia, kad Kalifornijos įstatymas pažeidžia socialinės žiniasklaidos svetainės pirmojo pakeitimo teises.
2022 m. rugsėjį, likus mėnesiui iki „Twiter“ savininkų pasikeitimo, Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas pasirašė AB 587 įstatymą. Vadinamasis„skaidrumo įstatymas“ reikalauja, kad didelės socialinės žiniasklaidos įmonės viešai skelbtų savo turinio moderavimo politiką ir perduotų vyriausybei daug duomenų apie sprendimų priėmimą ir vykdymą.
„Kalifornija neliks nuošalyje, nes socialinė žiniasklaida yra ginkluota, gali skleisti neapykantą ir dezinformaciją, kuri kelia grėsmę mūsų bendruomenėms ir pagrindinėms vertybėms“, – pernai sakė Newsomas.
„Kaliforniečiai nusipelno žinoti, kaip šios platformos veikia mūsų viešąjį diskursą, ir šis veiksmas suteikia labai reikalingą skaidrumą ir atskaitomybę politikai, kuri formuoja mūsų kasdien vartojamą socialinės žiniasklaidos turinį“, – pridūrė jis.
Rugsėjo 8 d. „Twitter“, dabar vadinamas X , padavė Kaliforniją į teismą, teigdamas, kad įstatymas pažeidžia jos pirmojo pakeitimo teises. Skunde „Twitter“ teigia, kad įstatymo projektas neteisėtai kišasi į bendrovės redakcinį procesą ir verčia ją „pašalinti, sumenkinti arba pripažinti prioritetą“ kalba, kurią vyriausybė laiko „problema“.
„Teisės aktai yra visiškai aiškūs, kad vienas iš pagrindinių AB 587 tikslų, jei ne pagrindinis tikslas, yra spausti socialinės žiniasklaidos įmones, kad jos pašalintų arba sumažintų turinį, kurį vyriausybė laikė nepriimtinu“, – skunde rašo „Twitter“ teisininkai.
Kitaip tariant, „Twitter“ turi juridinę teisę moderuoti vartotojų sukurtą turinį taip, kaip jai atrodo tinkama, o vyriausybė neįrodė, kodėl jai turėtų būti leista tirti bendrovės politiką ir vykdymo statistiką[6].