Elonas Muskas gailisi savo socialinių tinklų įrašų apie D. Trumpą jų viešo konflikto metu
Trečiadienį ryte verslininkas Elonas Muskas savo platformoje X paskelbė, kad gailisi dėl kai kurių įrašų apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą, kuriuos publikavo praėjusią savaitę. „Gailiuosi kai kurių savo įrašų apie prezidentą @realDonaldTrump. Jie buvo per daug aštrūs“, rašė E. Muskas.
Tai pirmas kartas, kai „Tesla“ ir „SpaceX“ vadovas viešai išreiškė apgailestavimą dėl viešo konflikto su D. Trumpu, kuris prasidėjo praėjusį ketvirtadienį, kai E. Muskas kritikavo prezidento parašu patvirtintą mokesčių ir išlaidų paketą.
Tada jis pavadino jį „šlykščiu iškrypimu“ ir paragino amerikiečius kreiptis į savo kongresmenus, kad šie „nutrauktų įstatymo projektą“, kuris, pasak E. Musko, paneigia jo darbą su DOGE ir „sukels recesiją metų antroje pusėje“.

Įtampa augo dėl mokesčių, politikos ir asmeninių kaltinimų
Konfliktas tarp E. Musko ir D. Trumpo kilo dėl E. Musko kritikos vadinamosioms „Trumpo mokesčių reformoms“ ir jo raginimų priešintis naujam federaliniam biudžetui, kuriame numatyti dideli mokesčių lengvatų paketai ir padidėjusios gynybos išlaidos.
O dar labiau situaciją eskalavo E. Musko įrašo su užuomina apie D. Trumpo tariamą minėjimą „Epsteino bylose“ pasidalinimu. Nors šį įrašą vėliau verslininkas ištrynė. E. Muskas taip pat buvo pritaręs įrašui, kuriame buvo teigiama, kad D. Trumpo apkaltos procesas buvo pateisinamas.
D. Trumpo reakcija buvo greita: jis pareiškė, kad E. Muskas „prarado protą“ ir pagrasino nutraukti vyriausybės kontraktus su jo įmonėmis, kurių vertė siekia apie 38 mlrd. JAV dolerių. Tačiau pirmadienį prezidentas spaudos konferencijoje kalbėjo santūriau: „Linkiu jam sėkmės. Mes turėjome gerus santykius, linkiu jam geriausio.“
Tyli taktinė atsitraukimo fazė: E. Muskas švelnina toną
Dar iki trečiadienio ryto įrašo E. Muskas pradėjo tyliai šalinti aštresnius pareiškimus, įskaitant tuos, kuriuose buvo kalbama apie D. Trumpo sąsajas su Jeffrey Epsteinu ir jo apkaltą. Jis taip pat perpublikavo „Truth Social“ įrašą, kuriame pats D. Trumpas kritikavo Kalifornijos gubernatorių Gaviną Newsomą bei Los Andželo merę Karen Bass dėl jų reakcijos į anti-ICE protestus.
Nepaisant to, šios savaitės pradžioje prezidentas D. Trumpas buvo pareiškęs, kad „jokių santykių su Muskų nebenori“, taip parodydamas aiškų norą atsiriboti. E. Musko paskutinis komentaras apie „peržengtas ribas“ rodo bandymą švelninti viešąją įtampą, tačiau šiuo metu neaišku, ar šis gestas paveiks D. Trumpo požiūrį ar įtvirtins naują jų santykių fazę.
Nei E. Muskas, nei Baltieji rūmai kol kas neatsakė į „Business Insider“ užklausas dėl komentaro. Kol kas lieka neaišku, ar šis atsiprašymas yra strateginis žingsnis verslo kontraktų išsaugojimui, ar tikras asmeninis apgailestavimas po žiniasklaidos ir politikos sujudimo. Ne vienas politikas tikisi, kad tai tik pykčiai, o bendradarbiavimas tęsis.