Suprasti akimirksniu
  • Stanfordo universitetą baigusi chirurgė įsitikinusi, kad dėl vėžio reikėtų kaltinti pesticidus
  • Krūties vėžiu serga 1 iš 8 amerikiečių moterų: kalti estrogenus veikiantys pesticidai?
  • Pesticidai perkami iš Kinijos ir Vokietijos, kurios draudžia jų naudojimą savo maisto pramonėje
  • Šokiruojantis sutapimas: pesticidus gaminanti „Monsanto“ susijungė su vaistų nuo vėžio gamintoja „Bayer“
Šaltiniai
Casey Means
Casey Means įsitikinus, kad dėl krūties vėžio reikėtų kaltinti pesticidus. Stop kadras

Stanfordo universitetą baigusi chirurgė įsitikinusi, kad dėl vėžio reikėtų kaltinti pesticidus

Naujausioje žymaus amerikiečių žurnalisto Tuckerio Carlsono pokalbių laidoje buvo paliesta itin svarbi ir jautri tema – vėžys. T. Carlsono pašnekovė dr. Casey Means bandė paaiškinti visiems žiūrovams, jog įvairių formų vėžys – tai maistui naudojamų pesticidų padarinys.

Dr. Casey Means yra galvos ir kaklo chirurgė, baigusi Stanfordo universiteto medicinos mokyklą ir turinti daugiau nei 10 metų patirtį medicinos srityje. Besimokydama chirurgo amato ji pastebėjo, kokia sugedusi yra sveikatos priežiūros sistema ir ilgainiui ėmė gilintis į visą juodąją farmacijos pusę[1]. O atvykusi į T. Carlsono laidą, žinoma gydytoja išsamiai paaiškino, kas vyksta su žmonija dėl besaikio ir nesaugaus cheminių medžiagų naudojimo.

T. Carlsono laidoje dr. C. Means pateikė nerimą keliančios statistikos, kuri parodo, jog kasdien vartojame pesticidais išpurkštus maisto produktus, net nesusimąstydami apie galimus skaudžius padarinius. Tačiau kol paprasti vartotojai nesuka galvos dėl didžiulio kenksmingų pesticidų naudojimo maisto pramonėje ir aklai tiki jų saugumu, vėžinių susirgimų statistika atrodo vis kraupiau.

Tad siūlome susipažinti su tuo, ką laidoje papasakojo dr. C. Means ir T. Carlsonas. Laidos įrašą anglų kalba galite peržiūrėti čia:

?si=ujWpk0utANEQPrZv&t=3143

Krūties vėžiu serga 1 iš 8 amerikiečių moterų: kalti estrogenus veikiantys pesticidai?

T. Carlsonas pokalbio metu atkreipė dėmesį, kad kasos vėžys visada buvo labai pavojingas, netgi mirtinas, tačiau, kiek jam žinoma, gan neįprastas, kadangi juo nesirgdavo tiek daug žmonių.

Tačiau, kaip teigia dr. C. Means, dabar kasos vėžio statistika yra iškilusi į dar nematytas aukštumas. Žinoma chirurgė sakė:

„Kokie yra rizikos veiksniai? Nutukimas, diabetas, rūkymas. Iš esmės tai yra gyvenimo būdo liga. Tad kodėl [susirgimų kiekis] taip kyla aukštyn? Kaip ir krūties vėžio.“

Kalbant apie krūties vėžį, jo statistika yra išties negailestinga. Kaip pažymėjo dr. C. Means, šiuo metu viena iš aštuonių moterų Amerikoje suserga krūties vėžiu. Be to, tai yra antras pagal dažnumą vėžys, jei į statistiką įtrauksime visas vėžio formas.

Mėgindama paaiškinti, kodėl tiek daug moterų suserga krūties vėžiu, dr. C. Means kalbėjo:

„Tai dažniausiai susiję su estrogenais. Estrogenų sukeltas vėžys. Na, o iš kur atsiranda visi šie papildomi estrogenai? Hmm... Galbūt tai – 6 milijardai svarų pesticidų, kurie nepastebimai purškiami ant viso mūsų maisto, jį užnuodijant? O ką daro šie pesticidai? Jie yra estrogenų receptorių agonistai.“

Agonistas yra receptorius, ląstelėje esantis baltymas, kuris atsakingas už signalų iš aplinkos priėmimą ir jų perdavimą kitai ląstelei, kad būtų palaikytas darnus organizmo veikimas[2]. Taigi, pasak dr. C. Means, pesticidai veikia kaip estrogenų receptorių agonistai, kurie moterų kūnuose sukuria papildomų estrogenų ir galiausiai tokiu būdu sukelia krūties vėžį.

Tuckeris Carlsonas kalbino specialistę, kuri įsitikinusi, kad maistui naudojami pesticidai iš tiesų nuodija žmones. Stop kadras
Tuckeris Carlsonas kalbino specialistę, kuri įsitikinusi, kad maistui naudojami pesticidai iš tiesų nuodija žmones. Stop kadras

Pesticidai perkami iš Kinijos ir Vokietijos, kurios draudžia jų naudojimą savo maisto pramonėje

Dr. C. Means taip pat pabrėžė, jog šie pesticidai yra gaminami Kinijoje ir Vokietijoje. Tačiau kol amerikiečių kompanijos su malonumu perka didžiulius pesticidų kiekius, pati Kinija su Vokietija jų nenaudoja savo maistui. Tiek Kinijoje, tiek Vokietijoje šie pesticidai yra draudžiami ir pripažinti kaip nuodingi, todėl negali būti pasitelkiami maisto pramonėje.

Girdėdamas tokias kalbas T. Carlsonas iš karto perklausė:

„Tad ką tai reiškia? Aš atsiprašau, bet tiesiog noriu įsitikinti, kad mokslas yra aiškus, nes aš jo nelabai suprantu. Koks yra šių cheminių medžiagų poveikis maistui?“

Į tai jo pašnekovė atsakė, pateikdama sunkiai sveiku protu suvokiamą pesticidų naudojimo statistiką. Pasirodo, jog kasmet visame pasaulyje yra išpurškiama net 6 milijardai svarų (daugiau nei 2,72 milijardo kilogramų) pesticidų:

„Taigi, šios cheminės medžiagos, šie 6 milijardai svarų pesticidų visame pasaulyje per metus, neva yra naudojami dėl kenkėjų kontrolės. Jie taip pat naudojami mūsų vaikų parkuose, golfo aikštynuose ir visur kitur. Jie nematomi, beskoniai ir yra tiesiogiai toksiški mūsų ląstelių biologijai.“

Pasak T. Carlsono pašnekovės, kad pesticidai yra nuodingi, galima suprasti tiek iš jų pavadinimų, tiek iš statistikos:

„Taigi, jie yra pesticidai (ang. pesticides, aut. past). „Cide“ yra [lotyniškas] žodis, reiškiantis žudymo veiksmą. Herbicidai ir kiti cidai, fungicidai... Ir jie yra tokie toksiški, kad 20% visų savižudybių pasaulyje įvyksta išgeriant pesticidų. Ir nepaisant to, mūsų vyriausybė mums aiškina, kad jie yra visiškai saugūs.“

Šokiruojantis sutapimas: pesticidus gaminanti „Monsanto“ susijungė su vaistų nuo vėžio gamintoja „Bayer“

Galiausiai laidoje buvo pabrėžtas dar vienas faktas – ryšys tarp chemikalų gamintojų ir vaistų nuo vėžio gamintojų. Dr. C. Means paminėjo didžiausią susijungimą per visą Vokietijos istoriją:

„Tai jus šokiruos, bet pažiūrėkite. Didžiausias kada nors Vokietijoje įvykęs susijungimas buvo „Bayer“ ir „Monsanto“. Kur „Bayer“, farmacijos įmonė, susijungė su „Monsanto“ JAV agrochemijos įmone.
Jei pažvelgtumėte į tai, ką gamina „Bayer“, jie gamina vaistus nuo vėžio formų, tokių kaip Ne Hodžkino limfoma (NHL). Ir jei pažvelgtumėte į tai, ką gamina „Monsanto“, [tai jie gamina] „Roundup“. Tai yra plačiausiai naudojamas pesticidas Amerikoje, o jo sukeliamas vėžys yra Ne Hodžkino limfoma. Vien per pastaruosius porą metų jie sumokėjo 11 milijardų dolerių už Ne Hodžkino limfomos atvejus.
Taigi, įmonė, kuri, kaip žinome, tiesiogiai sukelia šią ligą, susijungia su medicinos įmone, kuri gydo [tą pačią] ligą. Tai yra labai, labai tamsus reikalas.“

Dr. C. Means taip pat pabrėžė, jog nuo mūsų yra slepiami moksliniai įrodymai apie visą mums daromą žalą ir tai, kas kasdien vyksta pasaulyje. Tad noras turėti pigesnį, lengviau užauginamą maistą galiausiai peraugo į tiesioginį žmonių nuodijimą pesticidais.

Tai pastebima ne tik kalbant apie vėžinius susirgimus, bet ir apie vaikus, kurie vis jaunesni sulaukia paauglystės, nes jų kūnus pažeidžia hormonus sutrikdantys chemikalai. Dabartinė Amerikos statistika rodo, kad mergaitės sulaukia paauglystės net 6 metais anksčiau nei mergaitės, kurios gyveno 1900 metais.

avatar
Raimonda Jonaitienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
CaseyMeans.com. Dr. Casey Means CaseyMeans.com
2.arrow_upward
Parkinsonas.lt. Medicinos terminų žodynas Parkinsonas.lt