Suprasti akimirksniu
  • „BlackRock“ kreipėsi į Amerikos vertybinių popierių biržos komisiją
  • Kripto rinka sulaukia SEC nepasitikėjimo
  • Bitkoino kaina šovė į viršų
Šaltiniai
Kripto
„BlackRock“ pateikė vertybinių popierių ir biržos komisijai atnaujintą bitkoinų ir eterio ETF paraiškos versiją. Kanchanara/Unsplash nuotrauka

„BlackRock“ kreipėsi į Amerikos vertybinių popierių biržos komisiją

Investuotojai į bitkoinus ir kitas kripto valiutas laukia, kol reguliavimo institucijos patvirtins pirmąjį JAV biržoje prekiaujamą bitkoinų biržos fondą, kuris, pasak ekspertų, bus svarbus žingsnis į priekį ir duos paskatą kitų kripto valiutų fondų patvirtinimui.

JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) dar nepasirašė paraiškų dėl neatidėliotinų sandorių, susijusių su bitkoinų biržoje prekiaujamais fondais (ETF), tačiau manoma, kad pirmasis patvirtinimas gali būti gautas jau 2024 m. pradžioje[1].

Tokią nuomonę skatina tai, kad „BlackRock“ JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai neseniai pateikė atnaujintą „Bitcoin Spot ETF S-1“ paraiškos versiją. Neseniai savo paraišką SEC pakeitė ir „Bitwise“[2]. Finansų analitikai praneša, kad derybos tarp SEC ir „BlackRock“ bei kitų pareiškėjų šiuo metu tęsiasi

Remiantis su privačia informacija susipažinusių šaltinių informacija, atnaujintoje „BlackRock“ paraiškoje buvo pateikta daug pakeitimų. Joje daugiausia dėmesio skiriama skaidrumo didinimui tokiais aspektais, kaip saugumas, rizikos atskleidimas ir bendra fondo struktūra. Pažymėtina, kad naujausiame paraiškos atnaujinime įgyvendintas net 21 reikšmingas pakeitimas.

SEC reikalauja, kad teikiant oficialias paraiškas, pirmenybė būtų suteikiama grynųjų pinigų metodui, t. y. neatidėliotinų sandorių ETF paraiškai, panašiai į ateities sandorius.

„Bloomberg“ analitikai praneša, kad šiuo metu yra net 90 proc. tikimybė, jog pirmasis bitkoinų sandorio patvirtinimas įvyks jau iki kitų metų sausio 10 d.

2022 m. apklausa rodo, kad apie 72 proc. finansų patarėjų teigia, kad jie būtų labiau linkę investuoti į kriptovaliutas, jei JAV būtų patvirtinti neatidėliotini ETF.

Kripto rinka vis dar sulaukia SEC nepasitikėjimo. Jonathan Borba/Unsplash nuotrauka
Kripto rinka vis dar sulaukia SEC nepasitikėjimo. Jonathan Borba/Unsplash nuotrauka

Kripto rinka sulaukia SEC nepasitikėjimo

„BlackRock“ iš karto siūlo ir dar ambicingesnes idėjas, pavyzdžiui, paversti fondą tokiu, kuris galėtų valdyti ir eterį.

Vis dėlto, to gali tekti ir palaukti. SEC anksčiau patvirtino ateities sandoriais pagrįstus kripto ETF, bet kartu ir teigia, kad neatidėliotinų sandorių kripto rinka yra linkusi sukčiauti ir manipuliuoti.

Vis dėlto, dar šių metų rugpjūtį JAV federalinis apeliacinis teismas nusprendė, kad SEC suklydo atmesdama skaitmeninio turto valdytojos „Grayscale Investments“ paraišką sukurti neatidėliotinų sandorių bitkoinų ETF. Ši „Grayscale Investments“ pergalė suteikė kripto valiutų bendrovėms entuziazmo.

Kai kurios jų, vėliau net pateikė naujas, patobulintas paraiškas dėl tokių investicinių priemonių. Taip pasielgė ir „BlackRock“, kuri dar birželio mėnesį pateikė paraišką dėl bitkoinų ETF.

Būtent ši naujausia paraiška ir rodo, kad Volstryto milžinas siekia neapsiriboti vien bitkoinu, populiariausia pasaulyje kriptovaliuta, bet koncentruojasi ir į eterį.

Ekspertai dažnai siūlo apriboti kriptovaliutų poveikį, pavyzdžiui, nuo 1 iki 5 proc. jūsų paskirstytų lėšų, kad sumažintumėte neigiamą poveikį. Jason Briscoe/Unsplash nuotrauka
Ekspertai dažnai siūlo apriboti kriptovaliutų poveikį, pavyzdžiui, nuo 1 iki 5 proc. jūsų paskirstytų lėšų, kad sumažintumėte neigiamą poveikį. Jason Briscoe/Unsplash nuotrauka

Bitkoino kaina šovė į viršų

Gruodžio pradžioje bitkoino kaina pirmą kartą nuo praėjusių metų gegužės pasiekė 40 000 JAV dolerių ribą[3].

Tiesa, šios valiutos vertė nesiekia 2020 m. stebėtų rekordinių beveik 69 000 JAV dolerių aukštumų, tačiau pastarasis šuolis žymi atsigavimą po didelio atgarsio sulaukusių skandalų ir žlugimų, sukrėtusių kriptovaliutų rinką.

Ekspertai skelbia, kad tam įtakos turėjo viltys, kad Jungtinėse Valstijose netrukus bus leista laisviau prekiauti didžiausia pasaulyje kriptovaliuta.

Tikintis, kad tokioms firmoms, kaip „BlackRock“ JAV bus leista sudaryti pirmuosius neatidėliotinus bitkoinais denominuotų biržoje kotiruojamų fondų sandorius, bitkoino vertė tik augo: skaitmeninės valiutos kursas šįmet išaugo beveik 150 proc.

Bitkoino kursą taip pat paskatino viltys, kad JAV Federalinis rezervų bankas (FED) baigė didinti palūkanų normas ir kitąmet gali jas apkarpyti.

Tačiau ekspertai kalba, kad nors SEC ir rengiasi patvirtinti bitkoinų ETF ir ši turto klasė gali tapti prieinamesnė masėms, investuotojai prieš pradedami investicijas turėtų apsvarstyti savo rizikos toleranciją ir tikslus.

Ekspertai dažnai siūlo apriboti kriptovaliutų poveikį, pavyzdžiui, nuo 1 iki 5 proc. jūsų paskirstytų lėšų, kad sumažintumėte neigiamą poveikį.