Suprasti akimirksniu
  • SMS paslauga leidžia siųsti bitkoinus su tekstu, net nereikalaujant interneto ryšio
  • Svarbus pokytis reiškia daug tokioms šalims, kur interneto ryšys nėra lengvai prieinamas
  • Kaip veikia bitkoinų siuntimas SMS žinutėmis?
Šaltiniai
Bitcoin perdavimo būdai
Bitkoinai jau gali nusėsti kišenėje lengviau. Worldspectrum/ Pexels nuotrauka

SMS paslauga leidžia siųsti bitkoinus su tekstu, net nereikalaujant interneto ryšio

Žmogus, neturintis interneto prieigos, gali pereiti nuo bitkoino neturėjimo iki turėjimo. O tada pradėti leisti arba kaupti dar daugiau kriptovaliutos, nes egzituoja inovacinis sprendimas, leidžiantis persiųsti valiutą SMS žinute be interneto ryšio[1].

Inovacija, naudojanti korinio ryšio tinklą (GSM), galėtų įtraukti milijonus bitkoino vartotojų, kuriems anksčiau bitkoino protokolas buvo nepasiekiamas dėl negalėjimo naudotis internetu. Pietų Afrikos kūrėjo Kgothatso Ngako (KG) sukurta nauja SMS žinutėmis pagrįsta paslauga yra pavadinta „Machankura“ – žargoniniu Pietų Afrikos žodžiu, reiškiančiu pinigus[2].

K. Ngakyra yra susižavėjęs kripto valiuta ir turi viltį, kad bitkoinai, siunčiami per teksto žinutes, pasieks milijonus afrikiečių.

KG apie bitkoinus pirmą kartą išgirdo, kai važiuodamas į darbą klausėsi religingų audioknygų ir tiklalaidžių. Kai jis pasinėrė į šią temą giliau, jo 20 minučių kelionė į darbą tapo dviejų valandų klajonėmis į Mokslinių ir pramoninių tyrimų tarybą (CSIR) Pietų Afrikoje, kur jis dirbo programinės įrangos kūrėju.

Ši naujoji technologija, susijusi su bitkoinų perdavimu, yra didelė naujiena ir svarbi žinia Afrikos gyventojams, nes Afrikoje mobiliųjų telefonų skaičius yra dvigubai didesnis už žmonių skaičių. Tačiau išmaniųjų telefonų su interneto ryšiu skvarba išlieka maža.

Trumposios žinutės naudojamos kriptovaliutai perduoti. Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka
Trumposios žinutės naudojamos kriptovaliutai perduoti. Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka

Svarbus pokytis reiškia daug tokioms šalims, kur interneto ryšys nėra lengvai prieinamas

Kenijoje telefono papildymas eterio laiku yra toks pat įprastas dalykas kaip Vakaruose atsiskaitymai kredito kortelėmis. Šį teiginį patvirtina ir ataskaita: 94 % finansinių operacijų Afrikoje atliekama per USSD – protokolą, naudojamą tekstinėms žinutėms siųsti, o tik 6 % tokių operacijų atliekama per mobiliąsias programėles[3]

Nors Afrikoje yra milijonai telefonų, jie dažniausiai naudojami SMS žinutėms siųsti.

O štai KG rado tokį sprendimą dėl bitkoinų siuntimo, kuris gali būti labai svarbus kriptovaliutų populiarinimui Afrikoje, tačiau tai nėra kelių dienų projektas ir lengvai priimama technologija.

KG pradėjo nuo Afrikos kalbų vertimo projekto „Exonumia“ kūrimo. Dabar jis teikia su kriptovaliutomis susijusį švietimą dešimtimis kalbų. Jis tikino, kad jei padarys bitkoino mokėjimus labiau prieinamus afrikiečiams, jie sužinos apie pinigus ir ras būdą pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Deja, yra daugiau nei viena kliūtis, kuri trukdo išpopuliarėti bitkoinui Afrikoje. Viena iš tokių kliūčių – kalba, kita – interneto prieiga. Internetas Afrikoje apibendrinamas kaip erdvė, kurioje dominuoja didelės programos, tokios kaip socialiniai tinklai ir platformos. Išmaniųjų telefonų naudotojams būdingos problemos – pakankamai vietos telefone, interneto ryšys ir kaina.

Kaip veikia bitkoinų siuntimas SMS žinutėmis?

Dabar jau yra ne viena patentuota programa, kurias naudojant varotojai gali siųsti kriptovaliutas be interneto ryšio, o naudojantis SMS žinutėmis. Be to, programėlės apeina interneto cenzūrą, todėl SMS galimybė yra neįkainojama tiems, kurie gyvena šalyse, kuriose taikomi tokie apribojimai.

Bitkoinų tinklo patikimumo didinimas jau kurį laiką buvo tiriamas. Dar 2014 m. Suomijos projektas sukūrė metodą, leidžiantį priimti nulinio patvirtinimo sandorius visiškai neprisijungus prie interneto, naudojant radijo bangas. Be to, idėją naudoti SMS kaip perdavimo mechanizmą palietė Pavolis Rusnakas, bendrovės „Satoshilabs“ techninis direktorius, 2017 m. rugpjūčio mėn.

Kaip tai veikia? Kadangi SMS žinutė yra ribojama iki 160 simbolių, siunčiami keli tekstai, o pradinėje žinutėje pateikiama informacija apie gautinų žinučių skaičių, hash ID, kuris turi būti suderintas pabaigoje, partijos ID, sekos numeris ir dalis faktinio sandorio šešiaženklio.

Kitoje SMS žinutėje pateikiamas sekos numeris, partijos ID ir daugiau tikrojo sandorio šešiaženklio kodo.

Gavus SMS žinučių seriją iš to paties įeinančio numerio, visas sandoris iš naujo surenkamas ir išstumiamas į bitkoinų tinklą. Taigi, padalijus bitkoinų sandorį tiek kartų, kiek reikia, atitinkama informacija gali būti siunčiama SMS žinute ir iš ten transliuojama į tinklą.

avatar
Dovilė Barauskaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Joseph Hall. Bitcoin without internet: SMS service allows sending BTC with a text Cointelegraph. Cryptocurrency news
2.arrow_upward
SMS Service Allows Bitcoin Transactions via Text BTCtimes. Technlogy and business of Bitcoin
3.arrow_upward