- Dalis vadovų laikydavosi nuostatos, kad pokytis įmonėje įvyksta parašius įsakymą ir visiems išsiuntinėjus
- Realiai pokyčiams „popierėlio“ niekaip neužtenka
- Tai gal reikia koncentruotis į esamos įstatyminės bazės įgyvendinimą, o ne dauginti "popierių" kiekio?
Dalis vadovų laikydavosi nuostatos, kad pokytis įmonėje įvyksta parašius įsakymą ir visiems išsiuntinėjus
Man yra tekę konsultuoti įmones Ukrainoje, Baltarusijoje. Tas buvo iki 2014 metų. Po jų liko tik Ukrainos kelios įmonės.
Bet kas tada krito į akį – dalis vadovų laikydavosi nuostatos, kad pokytis įmonėje įvyksta parašius įsakymą ir visiems išsiuntinėjus. Paklausus kodėl toks įsitikinimas – sakydavo, kad taip valdomos įmonės nuo tarybinių laikų. Tačiau einant su vadovu per įmonę ir paklausus, kodėl žmogus dirba ne pagal jo išleistą įsakymą, vadovas pasimesdavo ir išlemendavo tik tiek, kad „gal jam (darbininkui) dar nespėjo perduoti“. Lietuvoje su tokia situacija nebuvau susidūręs.
Realiai pokyčiams „popierėlio“ niekaip neužtenka
Turi būti skiriami ir resursai pokyčio įgyvendinimui, įpročių suformavimui (pirminei kontrolei), neapgalvotų elementų identifikavimui ir tolimesniam proceso tobulinimui.
Tačiau vakar LRT forume pasisukus diskusijai apie „Stambulo konvencija“ visa eilė politikų užsiciklino ant „popierėlio“ klausdami oponentų ar jie nori paneigti, kad smurtas prieš moteris egzistuoja. Viena politikė net suvedė į google paiešką „moteris nužudyta vyro“ ir bandė argumentuoti, kad jai paieška išvedė visą eilę straipsnių.
Kas įdomiausia, kad paklausus tos politikės ar ji bandė ieškoti kiek moterų nužudė vyrus, atsakė, kad gali būti, kad moterys taip pat SUŽALOJA vyrus. Įdomi manipuliacija – vyrai moteris ŽUDO, o moterys vyrus SUŽALOJA.
Tai gal reikia koncentruotis į esamos įstatyminės bazės įgyvendinimą, o ne dauginti "popierių" kiekio?
Bet esmė yra kitame – net keli diskusijos dalyviai tvirtino, kad įstatyminė bazė („popierėlis“) ir dabar yra (smurto artimoje aplinkoje įstatymas), tačiau viskas remiasi į įgyvendinimą. Tačiau užsiciklinę, tikėtina senų laikų išsiilgę politikai, laikėsi įsikibę savo – reikia dar vieno popierėlio ir tada jau tikrai moterų niekas NEŽUDYS.
Aš tik priminsiu, kad yra ir daugiau įstatymų. Pvz. korupcijos prevencijos įstatymas. Tačiau net ir esant tokiam įstatymui korupcija politikoje kažkaip neišnyko.